RAM yükseltme.Yardım?

Sponsorlu Bağlantılar

adamkozmon

Üye
    Konu Sahibi
RAM yükseltme.Yardım?
Arkadaşlar benim bilgsayarımın rami 4 gb. ben bi 4 gb ram daha alsam ikisi birlikte 8 gb olur mu? (bilgisayara girer mi?) yoksa bir tane 8 gblık ram almak mı gerekiyor. çok acil. Şimdiden teşekkürler...

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Arkadaşlar benim bilgsayarımın rami 4 gb. ben bi 4 gb ram daha alsam ikisi birlikte 8 gb olur mu? (bilgisayara girer mi?) yoksa bir tane 8 gblık ram almak mı gerekiyor. çok acil. Şimdiden teşekkürler...

4 GB'ın yanına bir 4 GB Ram daha takabilmeniz için Anakartınızın desteklediği Slot sayısı ve hızına göre bunu takabilirsiniz. Kafanıza göre Ram takamazsınız. Anakartınızın markasını buraya yazın. Kaç GB Ram desteklediğini söyleriz.

adamkozmon

Üye
    Konu Sahibi
samsung r580

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye

Bu Anakart markası değildir. Laptopunuzun markasıdır. Everest Ultimate programını temin edin ve bunu kurun. Anakart bölümüne gelin, Anakartınızın markasına bakın ve Anakartınızın markasını buraya yazın.

adamkozmon

Üye
    Konu Sahibi
Intel QPI

adamkozmon

Üye
    Konu Sahibi
Anakart Bölümünde Bunları Diyor.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Anakart maksimum olarak DDR3 4096 MB Ram destekliyor ve sizde zaten 4 GB Ram kullanıyorsunuz. Bu yüzden Ram takamazsınız.

adamkozmon

Üye
    Konu Sahibi
yani bir tane 8 gb almam lazım diyorsunuz? baktım 8 gblarda 700-800 lira

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
yani bir tane 8 gb almam lazım diyorsunuz? baktım 8 gblarda 700-800 lira

Önce yazdıklarımı iyice okuyun, anlayın. 4 GB Ram kullanıyorsunuz zaten. Anakartta maksimum 4 GB Ram desteklediği için Ram takamazsınız. Yani boşu boşuna Ram almayın. Ayrıca Ram'lerin fiyatı ne zaman 800 oldu :kop: 8 GB Ram'lerin fiyatı en az 140-160 TL arasıdır.

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
Önce yazdıklarımı iyice okuyun, anlayın. 4 GB Ram kullanıyorsunuz zaten. Anakartta maksimum 4 GB Ram desteklediği için Ram takamazsınız. Yani boşu boşuna Ram almayın. Ayrıca Ram'lerin fiyatı ne zaman 800 oldu :kop: 8 GB Ram'lerin fiyatı en az 140-160 TL arasıdır.

:kop::kop:

adamkozmon

Üye
    Konu Sahibi
Peki sağolun bu arada 8 gblar 1000 lira ile 600 lira arasında değişiyor.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Peki sağolun bu arada 8 gblar 1000 lira ile 600 lira arasında değişiyor.

Ben sizin ne yazmaya çalıştığınızı anlasam, bilinki yardımcı olacağım. 1000 TL'ye Ram olmaz ve zaten en düşük Laptopu bile 1000 TL'ye alırsınız. Daha fazla saçmalamayın bence... :kop:

adamkozmon

Üye
    Konu Sahibi
hp 8 gb ram 1050 lira google yazın 8 gb ram fiyatları diye görürsünüz...

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
hp 8 gb ram 1050 lira google yazın 8 gb ram fiyatları diye görürsünüz...

"Adamkozmon" anlamak mı istemiyorsunuz, yoksa bilerek mi yazıyorsunuz. Bir Ram'in 1050 TL olabilmesi için üst düzey bir performansı olması gerekir ki, bu da ancak 10 yıl sonra gerçekleşecek bir durumdur. Laptop'un genel olarak 8GB Ram'li fiyatı 1000 TL'dir. Ram üreticileri gerizekalı mı ki, bir Ram'in fiyatını 1000 TL yapsın. :P: O zaman dünyada Laptop satışı yerine Ram satışı olurdu. Bu sayede Ram'e bakarak internete girerdiniz. ***********

adamkozmon

Üye
    Konu Sahibi
bu sayfada ilk ürüne bkarmısınız? yani biliyorumda konuşuyorum. **

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Sınırları zorlamayalım arkadaşlar.

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
arkadaşımızın dediği heralde 1000tl değil 100,0 tl :D PC Mühendisi :D

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
bu sayfada ilk ürüne bkarmısınız? yani biliyorumda konuşuyorum. **

Tek olarak 8GB "1333MHz" hızında ve tek modül Ram'ler bu şekildedir ve zaten HP'nin kendi sunucu serileri için ürettiği bu Ram'ler özeldir ve sadece sunucu servisleri için kullanılır ve bununla uyumludur. Diğer türlü bilgisayarlar da kullanılamaz. Yani sunucu cihazlarında çift İşlemcili bir bilgi gücüne sahiptir. Bilinde konuşun :)

Afedersiniz ve çok özür dileriz sayın Adminim.

• Beğen
Tepkiler: BaykusReis