quad core Snapdragonlar Windows Phone'u destekliyor

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
quad core Snapdragonlar Windows Phone'u destekliyor

Son dönemde özellikle Android platformunda quad core chipsetler kullanılmaya başladıkça aynı donanım özelliklerine sahip akıllı telefonlar Windows Phone işletim sistemini kullanan firmalardan da beklenmeye başlamıştı.
Hatta Nokia'nın Lumia920'den sonra ki Lumia925 ve Lumia928'de neden dört çekirdekli işlemci kullanmadıgı sorgulanmış, Windows Phone işletim sisteminin dört çekirdekli işlemci desteklemedigi iddia edilmişti. Halbuki, Windows Phone8 çekirdegi 64bit yani 64 çekirdege kadar işlemci destekliyordu. Ve Qualcomm'un yeni dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon400'ü duyurdugu dünkü açıklamasıyla bu konu da tam olarak açıklanmış oldu. Snapdragon400 Quad Core chipsetler Windows Phone destekliyor.

• Beğen
Tepkiler: ÖEY ve n000k

ÖEY

ÖEY

Üye
E o zaman hadi Nokia mı? diyoruz :D

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
daha mağazada 4 çekirdeği zorlayacak oyun olmadığı için şu an gerek duymuyordur üreticiler çünkü WP zaten çift çekirdekte fazlasıyla stabil :) he store ilerde büyür (buna şüphe yok) canavar gibi oyunlar çıkar (inş o günleri görürüz) o zaman 4 çekirdeğe yönelir üreticiler WP için :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
ben bu işlemcilerin ne sistem stabilligi icin ne de oyunlar icin ihtiyac olabilecegini duşunmuyorum. Ama wp8.1'den sonra win8.1 entegrasyonu ilerletilince uygulamalar masaustu PC duzeyine yukselince donanim gerekicek.

alical33

alical33

Üye
istermisiniz eos quad core ile gelsin ?