[Port][Aosp][Stabil][4.2.2] LegenD ROM

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emin5276

Emin5276

Üye
Jason kardesimiz gene yapmis masallah eline yuregine saglik,kullandigim en sade ve en stabil rom.gecekten kusursuza en yakini ;)

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Emin5276

Emin5276

Üye
Os romunuzu bekliyoruz hocam :)

• Beğen
Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
Bunun üstüne roma gerek yok ;)

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Os romunuzu bekliyoruz hocam :)
Şuan için rom işine biraz ara vermek istiyorum.OS romu sorunlu ve sorunları düzeltmek zahmetli olacak düzelttikçe başka sorunlar çıkıyordu o yüzden uğraşmadım pek paylaşmayı düşünmüyorum os romu belki ilerde başka bir os bakabilirim.
Bu çift tıklamayla uyandırma özelliği orjinal roma gelsin eğer sorun çıkmazsa benim bu roma ekleyeceğim o özelliği :) ve ileride eğer bu kamera sorunu olan cihazlarının sorununu çözersek onu eklerim roma
Onun dışında bu rom içinde pek güncelleme düşünmüyorum çünkü gerçekten kusursuza yakın rom oldu :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Emin5276
Emin5276

Emin5276

Üye
Insallah hocam kismet :-)

• Beğen
extazyboy

extazyboy

Üye
Emeğine sağlık hocam 10 numara olmuş hemen deniyorum :)

• Beğen
extazyboy

extazyboy

Üye
Yorumunuzu bekliyorum :)

bu rom bir harika dostum :oke::oke: gerçekten çok kullanışlı olmuş çok beğendim ellerine sağlık :D

bir de dostum ayıp olmazsa status bardaki saati nasıl ortalıyoruz onu sorcaktım :)

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve metehansys
metehansys

metehansys

Üye
Romun herşeyi çok iyi güzel fakat gözüme takilan tek sikintisi forumda yazdigimiz yaziyi silerken baya bi donma, takilma falan oluyor :D

• Beğen
Tepkiler: ahmetqlr, Buğra ve extazyboy
Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
bu rom bir harika dostum :oke::oke: gerçekten çok kullanışlı olmuş çok beğendim ellerine sağlık :D

bir de dostum ayıp olmazsa status bardaki saati nasıl ortalıyoruz onu sorcaktım :)
Gravity box ile :oke:

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi

gravityboxu aktif edin oradan ayarlayabilirsiniz :)

Romun herşeyi çok iyi güzel fakat gözüme takilan tek sikintisi forumda yazdigimiz yaziyi silerken baya bi donma, takilma falan oluyor :D

Kullandiginiz tarayicidan kaynakli olabilir :)

• Beğen
Tepkiler: Özkan Ç.
extazyboy

extazyboy

Üye
İkinize de teşekkur ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve Özkan Ç.
Emin5276

Emin5276

Üye
Arkadaslar kilit ekranindayken bildirim ekranini indirebilen varmi? Varsa ne sekilde ayarlama yapiyoruz?[DOUBLEPOST=1391781834,1391781773][/DOUBLEPOST

gigascor

Üye
Merhaba,
Bu romla GamerzROM MTK Nexus Edition Discovery v2.0 kıyaslarsanız hangisini önerirsiniz?

Birde ekranı LG GII deki gibi uyandırma olayını nasıl yapabiliriz?

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
Bunu sormamış ol bence dostum elbette bu rom :oke:

• Beğen
.caner.

.caner.

Üye
Öncelikle belirtmek isterim ki lütfen konuyu baştan aşağıya bütünüyle okuyunuz.
Evet arkadaşlar üzerinde çalıştığım bir başka rom olan aosp romu yayınlayacağım.Discovery kullanıcılarının genelinin istediği sorunsuz stabil hızlı vs bir aosp yani nexus benzeri bir saf romdu bende elimden geldiğince bunun için uğraştım.Rom ilk başta 325mb idi fakat en son haliyle sadece 245mb romu kurduktan sonra deneyip yorumlarınızı esirgemezseniz çok mutlu olurum.Romda 2-3 gün test yapıldı gözle görülür herhangi bir kullanıma engel hata mevcut değil.Custom romlarda kamera sorunu yaşayan arkadaşlar bu romda da yaşayacaklar maalesef.

NOT: Mutlaka Rom açıldıktan sonra hemen ardından ayarlar/erişilebilirlik/hızlı ön yükleme ayarını kapatınız.
Rom ilk açıldıktan sonra eğer galerideki resimler ve müzikler görünmüyorsa telaş etmeyin 3-4dk içnde gelecekler. Sadece romun ilk açılışında oluyor bir daha olmaz.

İNDİRME LİNKİ=>

Alarm Fix(Yüklemezseniz alarm çalmaz,wipe yapmadan direk kurunuz cwmden)=>

Eger zıpma efektini kapatmak ve kaydırma hızını yavaşlatmak istyorsaniz xposed girin modul indir kismina xuimod yazin ve modülü indirip kurun ardindan modul kismindan xuimod icin isaret koyun ve telefonu yeniden baslatip asagidakk gibi ayarlayiniz.

Bu ayar Disko nickli üyeden alıntıdır

Xuimod ayarı.

Xuimad a girin
Scrolling mod a girin
Scoroll Confi.. girin
Scroll friction a girin 350 yapın tamam deyin
hemen altındaki Max Fling e girin 3000 yapın tamam deyin
test etmek için Test Lastwiew diyin kayma ayarlanmış olcak

Zıplamayayı Kapatma.

Xuimad a girin
Scrolling mod a girin
Scoroll Confi.. girin
Ayarı açık yapın
İlk iki sıradaki yerlere tıklayarak ikisinide 0 yapın

ROM KURULUMU:
Dosyayı indirin hafıza kartına atın ardından cwm girin

Wipe data facory reset
advanced/wipe dalvik cache
sonra romu kurun

Yapılması Gerekenler:

Rom açıldıktan sonra önce yukarıda ki ayarı kapatınız.Ardından menüde bulunan xposed uygulamasını açınız ve framework kısmından kurulumu gerçekleştiriniz.Daha sonra geri gelerek modül kısmından gravitybox'a işaret koyunuz daha sonra çıkın ve viper4android uygulamasını açın karşınıza driver kurulsun mu diye soru gelecek evet diyin ve high audio seçin.Telefonu yeniden başlatın.

Önerilen Ayarlar:

Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri girin resimde gördüğünüz animasyon ayarları var üç tane bunların üçünüde kapatın cihaz animasyonlar kapandığı için geçişlerde çok daha hızlı olacaktır.

EMEĞİ GEÇENLER

MahaKaly
TrespecT
Serdar34
Alper59

LegendROM Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler:

• Rom dan bütün gereksiz uygulamalar ve dosyalar çıkarılarak romun boyutu en son 245MB olacak hale getirildi.
  • Kusursuza yakın bir rom oldu.
  • Dokunmatik sapması ve ekran solması sorunları yoktur.
  • Her iki hatta da görüntülü görüşme ve her iki hatta da 3G AKTİF OLARAK çalışmaktadır.
  • Tuş ışıkları sadece tuşlara bastığınızda yanar.
  • Boş ram miktarı 500-650MB arasında değişmektedir.
  • Rom oldukça stabil ve hızlı çalışmaktadır.
  • Oyun performansı iyi derecededir.
  • Gravitybox tamamen sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
  • Gravitybox ile istediğiniz bir çok ayarı kendinize göre özelleştirebilirsiniz.
  • Viper4android ile oldukça gelişmiş bir EQ sahip olacaksınız.
  • Build dosyası düzenlendi bu sayede,
  • Pil
  • Boş ram
  • Video oynatma
  • Akıcılık
  • Markette uyumlu görünme gibi bir çok ayar eklendi.
  • Rom Türkçe olarak açılır ve %99 Türkçe'dir.
  • Bildirim sorunu yoktur bildirimleriniz anlık olarak gelir.
  • Nenamark sonucu 45-47 fps arası çıkmaktadır.
  • Antutu sonucu 13500-13800 arası çıkmaktadır.Bu sonuçlar cihazdan cihaza farklılık gösterir.
  • Google logo.bin ve nexus5 bootanimation eklendi
  • Ve şuan aklıma gelmeyen bir çok değişiklik var romda :)

Bilinen Hatalar:

• Sadece telefon kapalıyken şarj ederseniz yüzde görünmüyor %100 dolduğunda yüzde görünüyor.(Hemen hemen bütün romlarda olan ufak bir görsel hata)

GÖRSELLER

Adı gibi efsane :tşk:

• Beğen
Tepkiler: Özkan Ç. ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
:rica:

• Beğen
Tepkiler: .caner.

ibrdd

Üye
Uzun süredir foruma girmiyordum sırf destek için girdim. Tam istediğim gibi bir rom çok teşekkür ederim

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt