Uygulama Pil tasarrufu uygulaması

Sponsorlu Bağlantılar

Yavuz Selim Baltacı

Yavuz Selim Baltacı

Üye
    Konu Sahibi
Pil tasarrufu uygulaması
Selam forum halkı. Okudunuzmu bilmiyorum ama S5imin kısa pil ömrüyle ilgili bir konu açmıştım. Tabiki yanıt gelmedi :(
Telefondaki güç tasarrufu çok az etki ediyor. Ultra güç tasarrufu ise birçok şeyi yapmama engel oluyor. Seyahatlarde falan 3 4 saatlik yollarda müzik dinlerken telefonun arkada iş yapmasını istemiyorum (wifi ve mobil veri kapalıyken dahi müzik dinlerken şarj su gibi akıyor)...
Kısaca güç tasarrufu uygulamaları arıyorum veya benzeri bir yöntem. Bu pil sorunuma bir yanıt, çözüm verirseniz çok mutlu olacağım.

fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
Öncelikle uygulamalar tasarruf yapmaz bu münkün değil. Çünkü uygulamanın çalışması için güç harcaması gerekiyor.
Telefonu sağlıklı bir şekilde kullanabilmen için sırasıyla
Yeni bir batarya alıyorsun eskisi ölmüş. Ondan sonra orjinal adaptör kullanıyorsun Samsung olacak ve kısa şarj kablosu olacak. Kablo ne kadar kısa olursa o kadar sağlıklı ve erken dolar telefon. Ondan sonra şarjı tam bitmeden şarja takma tam dolmadan da şarjdanda çıkarma. Böyle yaparak uzun süre kullanırsın. Tak çıkar yaparsan bataryaya zarar verirsin. Ben böyle yaparak 4 senedir sorunsuz kullanıyorum telefonu.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz Selim Baltacı ve rear2011
Yavuz Selim Baltacı

Yavuz Selim Baltacı

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle uygulamalar tasarruf yapmaz bu münkün değil. Çünkü uygulamanın çalışması için güç harcaması gerekiyor.
Telefonu sağlıklı bir şekilde kullanabilmen için sırasıyla
Yeni bir batarya alıyorsun eskisi ölmüş. Ondan sonra orjinal adaptör kullanıyorsun Samsung olacak ve kısa şarj kablosu olacak. Kablo ne kadar kısa olursa o kadar sağlıklı ve erken dolar telefon. Ondan sonra şarjı tam bitmeden şarja takma tam dolmadan da şarjdanda çıkarma. Böyle yaparak uzun süre kullanırsın. Tak çıkar yaparsan bataryaya zarar verirsin. Ben böyle yaparak 4 senedir sorunsuz kullanıyorum telefonu.
Ben bir konu gördüm hızlı şarj uygulaması diye. O konuda uygulamanın pil tasarrufu, hızlı şarj sağlayabildiği yazıyordu. Konu 2018de açılmıştı. Linke tıklayınca ortada açılan birşey yoktu.

• Şaşırdım
Tepkiler: fatihmenteş

Üst Alt