PC için PSP emulatörü

Sponsorlu Bağlantılar

emreexxl

emreexxl

Üye
    Konu Sahibi
PC için PSP emulatörü
Arkadaşlar PPSSPP adlı psp emulatörünü bilgisayara kurdum.Ancak hangi ayarları denediysem de psp oyunlarında anlık takılmalar yaşıyorum.Pc den kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü Just Cause 2 , Metro Last Light gibi oyunları orta ayarlarda rahatlıkla çalıştırıyor.
Bu emulatörü kullanan, takılmadan oynayan varsa kullandığı ayarları yazabilir mi ?

emreexxl

emreexxl

Üye
    Konu Sahibi
Bilen kimse yok mu ?

emreexxl

emreexxl

Üye
    Konu Sahibi
43 kişi okumuş 1 kişi cevap yazmaz mı arkadaş.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Arkadaşlar PPSSPP adlı psp emulatörünü bilgisayara kurdum.Ancak hangi ayarları denediysem de psp oyunlarında anlık takılmalar yaşıyorum.Pc den kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü Just Cause 2 , Metro Last Light gibi oyunları orta ayarlarda rahatlıkla çalıştırıyor.
Bu emulatörü kullanan, takılmadan oynayan varsa kullandığı ayarları yazabilir mi ?
pc sistem özelliklerini yazar mısın çünkü bnde de 8gb ram 8 çekirdek 3.6 amd işlemci 2gb hd serisi tam olarak hatırlamıyorum ekran kartı ile takılıyordu god of war çünkü emulatörler pcyi aşırı yoruyor en yüksek grafikli oyunu açan bir pc bile 2000 lerden kalma oyunlarda kasabilir emu yüzünden

emreexxl

emreexxl

Üye
    Konu Sahibi
Dostum pc'nin özellikleri çok iyi değil ancak yukarıda belirttiğim gibi Just Cause 2 , Gta 4 , Metro Last Light ve Crysis gibi oyunları orta ayarda akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.
Processor : Intel Celeron 1000M 1.80 Ghz 2 Core
Ram : 4 gb
Graphic Card : Intel HD Graphics 2500 (650 - 1000 Mhz) , 1796 MB Video RAM , Shader Model 5.0 , DirectX 11.0 128 Bit

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
pc performansın düşük oldukça basit

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Dostum pc'nin özellikleri çok iyi değil ancak yukarıda belirttiğim gibi Just Cause 2 , Gta 4 , Metro Last Light ve Crysis gibi oyunları orta ayarda akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.
Graphic Card : Intel HD Graphics 2500 (650 - 1000 Mhz) , 1796 MB Video RAM , Shader Model 5.0 , DirectX 11.0 128 Bit
dediğim gibi emulatörler pcnin özelliği ne olursa olsun kastırırlar çok çok kaliteli bir emulatör olmadıkça bir çözüm yok o oyunu dönüştürüken psp sistemi filan çalışıyo vb... pcyi çok yoruyo gta4 kasmıyor demişsin ama emulatör ile açtığın için gta 4 kasmayan pcde ilk çıkan psp oyunu bile kasabilir

• Beğen
Tepkiler: emreexxl
emreexxl

emreexxl

Üye
    Konu Sahibi
pc performansın düşük oldukça basit
Bu pc ile saydığım oyunları orta ayarda açıyorum ve sen de pc'ye kötü diyosun öyle mi :) Çok iyi bi pc değil ancak senin kötülediğin kadar da kötü bi pc değil...Ayrıca ps1 emulatöründe de ayni şekilde sorun var.Soruyorum sana bu pc , ps1 oyunlarını bile açamayacak kadar kötüyse crysis 1 ve 2'yi nasıl orta ayarlarda akıcı oynayabiliyorum ?
dediğim gibi emulatörler pcnin özelliği ne olursa olsun kastırırlar çok çok kaliteli bir emulatör olmadıkça bir çözüm yok o oyunu dönüştürüken psp sistemi filan çalışıyo vb... pcyi çok yoruyo gta4 kasmıyor demişsin ama emulatör ile açtığın için gta 4 kasmayan pcde ilk çıkan psp oyunu bile kasabilir
Haklısın dostum emulatörlerin çalışma prensibini biliyorum ancak youtube'da p4 işlemcili pc'de bile adamlar rahatlıkla çalıştırmış bu durumda bendeki pc'nin de rahatlıkla çalıştırması gerekiyo ancak öyle olmuyo.Özel ayarlar sayesinde bu sorunun çözüleceğini biliyorum ancak ayarlar çok karışık nette gördüklerimi yapıyorum onlar sayesinde rahat oynuyorum ama hala stabil değil.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bu pc ile saydığım oyunları orta ayarda açıyorum ve sen de pc'ye kötü diyosun öyle mi :) Çok iyi bi pc değil ancak senin kötülediğin kadar da kötü bi pc değil...Ayrıca ps1 emulatöründe de ayni şekilde sorun var.Soruyorum sana bu pc , ps1 oyunlarını bile açamayacak kadar kötüyse crysis 1 ve 2'yi nasıl orta ayarlarda akıcı oynayabiliyorum ?

Haklısın dostum emulatörlerin çalışma prensibini biliyorum ancak youtube'da p4 işlemcili pc'de bile adamlar rahatlıkla çalıştırmış bu durumda bendeki pc'nin de rahatlıkla çalıştırması gerekiyo ancak öyle olmuyo.Özel ayarlar sayesinde bu sorunun çözüleceğini biliyorum ancak ayarlar çok karışık nette gördüklerimi yapıyorum onlar sayesinde rahat oynuyorum ama hala stabil değil.
1.si o videolar yalan ;)
2.si sana söylüyorum bnde emu ile denedim bnde de kasıyordu god of war da (çok nadir) bndeki pc ise
Windows 10
8gb ram
amd x8 3.5 ghz
hd7850
tüm oyunları ultrada oynadım kasan oyun yok diyebilirim
3.sü emu bozuktur pc açsa bile tam okuyamıyordur farklı sürümünü dene
yani emuların genel sorunu pc ne olursa olsun o kendi kendine kasılacaktır

emreexxl

emreexxl

Üye
    Konu Sahibi
Tamam saol dostum...Yani konsolda oynadığımız gibi stabil bi şekilde pc'de oynayamayacağız anlaşılan..Sattığıma pişman olduğum bi cihaz oldu psp :) Bitirmediğim çok az oyunu kalmıştı,onları da bu şekilde bitiricem demekki.

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye

Pcnin exe ayrindaki oyunlari orta derecede acmaya yarayan ekran kartınındır ama emulator ile oynarsan sadece işlemci hızın ve ram hızınla alakalı ben pcx2 emulatorünü 1 yıl kullandım ve fark ettiğim bir şey varsa o da pc nin güç tasarrufunda oyunu kastığıdır. yani işlemci hızı emulatorde ana faktör.

iyi forumlar

emreexxl

emreexxl

Üye
    Konu Sahibi
Pcnin exe ayrindaki oyunlari orta derecede acmaya yarayan ekran kartınındır ama emulator ile oynarsan sadece işlemci hızın ve ram hızınla alakalı ben pcx2 emulatorünü 1 yıl kullandım ve fark ettiğim bir şey varsa o da pc nin güç tasarrufunda oyunu kastığıdır. yani işlemci hızı emulatorde ana faktör ayrıca yaptığın saygısızca yorumu aramızda borç sayıyorum sonuçta yanılıyorsun diye bilirsin böyle mesajlara ihtiyaç yok

iyi forumlar
Saygısızca mı ? Bence gayet yerinde cümlelerdi onlar.Saygısızlık yapmak gibi niyetim yoktu eğer o şekilde anladıysan kusura bakma..Haklısın işlemci hızı ve ram etkili faktörler ama bir o kadar ekran kartı da önemli.Psp emulatörünün haricinde ps1 emulatöründe de aynı sorun var.Psp'yi özel ayarları sayesinde hallettim şimdi rahatlıkla oynuyorum ancak aynı sorun şu an ps1 emulatöründe de var.Işlemci çok iyi değil ancak 333 Mhz'lik psp yi rahatlıkla çalıştırabilecek kapasitede.O saydığım pc oyunlarında da işlemci önemli bi faktör ancak onlarda böyle bi sorun yok.Sonuç olarak bu tip emulatörlerin optimizasyon sorunlu olduğu anlaşılıyor.
Tekrar söylüyorum saygısızlık yapmak gibi niyetim yoktu,kırıcı davrandıysam kusura bakmayın.Iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan
palpolisi

palpolisi

Üye
Açtığına dua et benim masa üstü hiç açmıyor Intel core 2 duo şimdi yeni laptop aldım Monster abra i7 4 nesil hiç kasma olmadı tekken 6 da mesela s4 de biraz kasma oluyor S5 zoom da olmuyor işlemci de önemli

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Tesekkurler

Üst Alt