Pardus Kursam mı?

Sponsorlu Bağlantılar

222112

222112

Üye
    Konu Sahibi
Pardus Kursam mı?
Arkadaşlar merhaba.
Pardus 2013 çıktı biliyorsunuz. Fakat debian tabanlı bir sistem, yani ben orijinal eski pardus kurmak istiyorum elimde iki dvd var ve birinde 2011.1 birinde 2011.2 var. Şimdi ben bunları kursam, yazılım merkezinde pisi paketleri hâlâ var mı, yoksa debian sürümüyle bunların yerine deb paketleri mi geldi? Demek istediğim yazılım bulma sıkıntısı çekecek miyim?

-efşan

-efşan

Üye
Yazılım bulma sıkıntısı çekeceğine pek ihtimal vermiyorum.
Linux Mint tavsiye ederim Pardus'a nazaran.

222112

222112

Üye
    Konu Sahibi
Cevabın için teşekkürler, daha önce ubuntu kullanmıştım ve sanırım mint de ubuntu tabanlı.
*
Bir sorum daha var internette bulduğum pisi paketlerini başka bilgisayardan indirip kurabilir miyim?(Pcde internet olmadığı için.)

DalvikCache

DalvikCache

Üye
pardus 2013 te wine dahili geliyor windows oyunlarını oynayabilirsiniz

222112

222112

Üye
    Konu Sahibi
pardus 2013 te wine dahili geliyor windows oyunlarını oynayabilirsiniz

Ben de isterdim 2013 kurmak ama internetim olmadığı için indirme gibi bir şansım yok :( O yüzden 2011 kuracağım ya, fakat aklıma takılan şu:Pisi yöneticisinden hâlâ program indiriliyor mu yoksa artık sadece deb paketleri mi var?

-Emre

-Emre

Üye
linux minti çok ovuyorlar :) ben de kurmak isterdim ama bilgisayarım amd athlon 3000 1.8 ghz işlemci ve 1 gb rame sahip. Ekran kartım onboard. Ama bunlara rağmen kasintisiz pes 13 oynuyorum (1280x720de) bu yüzden canım pek linux kurmak istemiyor :ağlarım: (xp yüklü)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
pes13'u desteklerse wine uzerinden pardus13'de de oynayabilirsin.

-Emre

-Emre

Üye
pes13'u desteklerse wine uzerinden pardus13'de de oynayabilirsin.

Bilgisayarım pardus 2011 bile kaldırmıyor. Ama xp suan bayagi bi rahat :ehe ama pes gibi bir oyun wine ile pek rahat olmaz heralde.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
denemeden bilemem denemek lazim.

222112

222112

Üye
    Konu Sahibi
Allah Allah Intel çift çekirdek işlemci 4 gb ram intel hd graphics ile pes 13 oynaymadım ben, onboard ve 1 gb ram nasıl açıyor anlamadım :) pes 12 çok rahat 1366x768 çözünürlükte?

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar hata bende mi yoksa sizce açar mı 2013ü?

- - - Eklendi - - -

benim pc

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Hiç pardus kullanmadıysan
Açık kaynak kodlu bi işletim sistemi olduğundan tavsiye etmem

-Emre

-Emre

Üye
Allah Allah Intel çift çekirdek işlemci 4 gb ram intel hd graphics ile pes 13 oynaymadım ben, onboard ve 1 gb ram nasıl açıyor anlamadım :) pes 12 çok rahat 1366x768 çözünürlükte?

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar hata bende mi yoksa sizce açar mı 2013ü?

- - - Eklendi - - -

benim pc

işetim sistemin win7 ise ve ekran kartın da paylaşımlı ise oynayamazsın rahat. daha geçen gün arkadaşta denedik. 2 gb ram 2 gb paylaşımlı ekran kartı vardı ve win7 kuruluydu.en düşük ayarda bile kasıyordu pc. daha sonra xp kurduk bilgisayara oyun rahatladı birden hd oynuyoruz :ehe

222112

222112

Üye
    Konu Sahibi
Hiç pardus kullanmadıysan
Açık kaynak kodlu bi işletim sistemi olduğundan tavsiye etmem

Pardus 2007 sürümünü bir eski bir bilgisayarda denemiştim güzeldi. Zaten kurmak istememin sebeplerinden biri açık kaynak olması. Cevap verdiğiniz için teşekkürler :)

UpOneTR

UpOneTR

Üye
:rica: ben kurdum hiç bilgim yoktu başa çıkamadim bir hafta kullandim ondan :)

222112

222112

Üye
    Konu Sahibi

işetim sistemin win7 ise ve ekran kartın da paylaşımlı ise oynayamazsın rahat. daha geçen gün arkadaşta denedik. 2 gb ram 2 gb paylaşımlı ekran kartı vardı ve win7 kuruluydu.en düşük ayarda bile kasıyordu pc. daha sonra xp kurduk bilgisayara oyun rahatladı birden hd oynuyoruz :ehe

Evet doğru win7 ekran kartı paylasımlı :ehe Teşekkürler pardusun yanına xp kurup oynarım :D

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar pardus kurdum sonunda 2011.2'yi. Güç bela biraz zor oldu çünkü kurulum ekranında yazılar görünmüyordu. Sonra güvenli kip ile yazıları görebildim. Fakat bu kez sabit disklerimi görmedi. Sonra biosdan sata bölümünü ahci yaptım diskleri gördü, kurdum bu kez başarıyla. Fakat bi sorunum daha var: ekran kartımı görmüyor bu sebeple 1366x768 yerine 1024x768 şekilde kullanıyorum bir küçük sorun daha ses kartın hd ses bunun da driveri yok bu sebeple ses onboarddan gelir gibi çıkıyor. Fakat webcam ve kart okuyucuyu tanıması beni şaşırttı :ehe

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Wine pes 13 ü açıyor :) ama ses yok

222112

222112

Üye
    Konu Sahibi
Oyunla pek işim olmuyor zaten. @Metalci_Melek ses kartı ve ekran kartı sorunlarına çözümün varsa dinliyorum

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ekran kartlarının kapalı kaynak sürüculerini indiriceksin :) ubuntuda sürücüleri bi programla ildirebiliyorsun kendi sana uygun sürücüleri gösteriyor pardusda nasıl olur bilmem :)

222112

222112

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler :) :(

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Bi araştır istersen nette :)

Üst Alt