PANDORA C6v20 2nd Edition [01.01.2011] [v52] [Sorunsuz] [3x4|4x4|5x4]

Sponsorlu Bağlantılar

Aang67

Aang67

Üye
    Konu Sahibi
PANDORA C6v20 2nd Edition [01.01.2011] [v52] [Sorunsuz] [3x4|4x4|5x4]
PANDORA C6v20 2nd Edition Türkçe by TLnY

Efsane geri döndü Pandora yenilendi..
Aang Usta yapınca FW kendine geldi...
Mütevazi bir insan yardımsever yapısı..
Ama işine hakim çalışıyor kafası
Dedim ki ona "üstat bu FW'yi yapsana.."
Dili Türkçe olmuyor şunu bir modlasana.
Oda işe koyuldu bir FW'ki şahane...
Aang üstad haketti artık oda Efsane...

estami'nin ellerinden.. :) :sarıl:

Tek sorunu, çok hızlı olması... :ehe

Bugüne kadar olan PANDORA'nın en sorunsuz sürümü olduğuna inanıyorum. Tamamen yenilendi. Yeniden elden geçirildi!! Ve artık v52 üzerine kurulabiliyor!!

Ve kesinlikle %100 Türkçe!! :oke:

Modifiye PANDORA 1. Seri ile yani 1.3.1 sürümü ile hemen hemen aynı.

Ayrıca Ev ekranı düzeni resimde gördüğünüz şekilde gelmektedir.

BAĞLANTILAR SORUNUNU HALLETTİM! :oke:

Performans Modları

* Ovi Rehber iptal edildi.
* FOTA önbelleği kaldırıldı.
* C6 Sistem önbelleği geliştirildi.
* Kameradan çıkışta maksimum RAM kazancı sağlandı.
* Telefonun hızlı açılması için kullanışsız programlar bloke edildi.
* Heap alanı artırıldı.
* Kullanıcı arayüzü ve oyun performansı artırıldı.
* Video kayıt geliştirildi.
* CPU ve FPS geliştirmeleri.
* Mesaj okuyucu çalışıyor
* Konuşma desteğine Türkçe ekli. Aylinciğimiz var orada [8D]
* 10 saate kadar yüksek kalitede kayıt yapan ses kayıt modu.
* Orijinal 5800 ses kodekleri eklendi.
* Ufak düzeltmeler.

Görsel Modlar

* 2. Ev ekranı tamamen boş hale getirildi. (Saat, tercihler kaldırıldı)
* TLnY(LuziQ Tabanlı) Türçe Menü modu. Artık menü karışık değil ve tamamiyle kusursuz!
* Hareketsiz Nokia açılış ve kapanış ekranı yerine PANDORA SERIES açılış ve kapanış ekranları eklendi. Mükemmelinde ötesinde bir görünüme kavuştu.
* SoundWawes teması kaldırıldı.
* Horizon Black [Lite] teması eklendi.
* N8 Stili Tuş Kilidi!
* Ana ev ekranından isterseniz saati kaldırabiliyorsunuz ve yerini değiştirebiliyorsunuz.

Sistem Araçları

* Conversations eklendi.
* Conversations mesajlara gömülü olarak geliyor.
* Kurulum sonrası programlar için AutoInstaller eklendi.
* Müzikler sadece E:\Music klasöründen okunuyor.
* Resim galerisi modu eklendi. Resimler artık bilinen klasörlerden okunmuyor. Resimler klasöründen okunuyor.
* Varsayılan Bluetooth adı değiştirildi.
* Ev ekranı eklenebilir kısayol sayısı 20'ye çıkarıldı. Yani 3 adet ek kısayol widgeti eklendi.
* .sis,.sisx,.jar gibi dosyalar artık Dosya Yöneticisi'nden gönderilebiliyor.
* Tuş kilidi titreşimi rahatlatıldı!!
* Kamera sesi kapatıldı.
* Telefon tamamen N97 olarak tanınmakta, N97 Transformation Pack uygulandı
* Açılış sesi değiştirildi, gayet güzel.
* Tuş ışıkları sorunsuz.
* OVI Maps 3.06 Beta Türkçe ekli.
* 0 tuşuna basılı tutunca otomatik Bluetooth açılıyor.
* Ve bazı sistem geliştirmelerine gidildi.

Kurulumdan Sonra Yüklü Gelecek Ek Programlar

*BTSwitch
*RomPatcher+
*FileBrowser
*Conversations
*KeyLock

Kurulumdan Sonra AutoInstaller ile Yünkenecek Ek Programlar

* OVI Maps konumlama seçeneklerine Wi-Fi/Ağ seçeneğini getirecek program
* ScreenSnap
* ION Battery Timer Türkçe
* Tek dokunuşla sensörleri açıp kapatan program (AccelSwitch, Ev ekranı kısayoluna ekleyin bence.)
* Tarafımdan Türkçeleştirilmiş Internet Radyosu
* Bildirimler Türkçe Widget
* Son sürüm OVI Mağaza
* RamBlow 1.30, Türkçe

Silinen Bileşenler

- My Nokia
- AdobePDF
- QuickOffice
- ZipManager

PANDORA C6v20 2nd EDITION v51 ve v52 için yeni sürüm hazır. Son yapılan değişiklikler aşağıda ve ufak düzeltmeleri yukarıdaki listede bulabilirsiniz. Yukarıdaki liste de yeni güncellendi.

Bu liste de yeni yukarıdaki de..

* Yazılım tamamen Türkçe hale getirildi. Bunu yaparken orijinal C6v20 dosyaları kullanıldı.
* Bağlantılar hatası dahil olmak üzere tüm hatalar giderildi!
* OVI Maps 3.06 Beta 4 eklendi.
* GPS Konumlama sorunu giderildi
* GPS Cidden güzel çekiyor ve konumlamayı hızlı yapıyor.
* Müzik Çalar v15.02 güncellemesi eklendi, artık şarkıların şarkı sözleri de görüntülenebilecek!
* Symbian^3 ikonları eklendi! (Nokia N8 ikonları)
* Mesaj yazma ekranı butonları N8 şeklini aldı. (Silme butonu, tamam butonu vb. )
* Önceki versiyonlardan hatırladığınız LuziQ Menü modu Symbian^3 ikonları ile beraber çalışıyor, yani farklı menü şekli uygulanmadı.
* Telefonun sağ üstünde(bildirim alanı) hafıza kartı takılı olduğunda bir hafıza kartı ikonu beliriyor. (v51 ve v52'de vardı yanlış hatırlamıyorsam, şimdi bunda da var)
* KeyLock adında tek dokunuşla tuşları kilitleyen program eklendi. Kısayol widgeti üzerinde harika oluyor.
* Telefonda artık gözle görülür bir hız artışı var. Deneyin ve görün. :oke:
* v51 ve v52 üzerinde kurulabilmekte!

01.01.2011 Güncellemesi ile Yapılanlar:

* Kamera: "Zaten Kullanılıyor!" Hatası düzeltildi!! Kesinlikle böyle bir hatayla karşılaşmıyorsunuz. Defalarca denedim!
* Kamera çekim kalitesi artırıldı!
* N8 ikonları düzenlendi!
* OVI Store son güncelleme AutoInstaller ile kurulacak şekilde geliyor.
* RomPatcher+ 2.6 sürümüne güncellendi! (2.4 ile birlikte 1 hafta içerisinde 2.5 ve 2.6 da çıktığından en kararlı sürüm olan 2.6'yı ekledim)
* Hafıza Kartı ikonu kaldırıldı!
* Web uygulamalarının telefonu kilitlemesi sorunu düzeltildi!
* PNHT tabanlı C6v20 kullanıldı.
* Tema efektleri çok hoş.
* Kendi modlamam sayesinde Rehber aşırı derecede hızlı oldu. Arkaplanda çalışıyor ancak diğer sistem uygulamaları arkaplanda çalışmayacak şekilde düzenledim!
* Yazılıma Java Runtime kurulabiliyor, dahili bileşen hatası vermiyor. (Boş yer kalmadığından ekleyemedim, zaten eklemek istemiyordum pek.)
* Telefon güç düğmesine basıldığında gelen "Tuşları ve ekranı kilitle", "Restart!" olarak değiştirildi. Telefon rahat bir şekilde kolay yoldan yeniden başlatılabiliyor, PIN girmeniz gerekmiyor!
* AutoInstaller ile kurulacak programların bazıları güncel olanlarıyla değiştirildi.
* "*#0000#" tuşlandığında seçeneklerde çıkan Yazılım güncellemeleri seçeneği kaldırıldı, yanlışlıkla güncellemelerin önüne geçilmiş oldu!

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, bu işin sınırı yok, yaptıkça yapıyoruz. Umarım bu sefer beğenirsiniz 1 hafta içerisinde gözüme çarpan çok önemli bir hata olmadı [:)]

Not: Yalnızca v52 içindir. [:)]

PANDORA C6v20 2nd Edition'dan bazı resimler:

Güncellenecek..!

İndirme Linkleri:

PANDORA C6v20 2nd Edition Türkçe 01.01.2011 3x4:
PANDORA C6v20 2nd Edition Türkçe 01.01.2011 4x4:
PANDORA C6v20 2nd Edition Türkçe 01.01.2011 5x4: Uygun bir vakitte..

PANDORA C6v20 2nd EDITION için v52 Dosyası 01.01.2011:

Kurulum sonrası tüm temaları isteyenler bu dosyayı indirip sis dosyalarını telefona kursunlar:

v52 kullanıyorsanız veya v52 ye geçmek istiyorsanız v52 için olan dosyayı indirin ve 3x4, 4x4 veya 5x4 olanı tercihinize göre indirip 2 rar dosyasını tek klasörde birleştirip kuruyorsunuz.

Not: 4x4 ve 5x4'ü test etmedim. Kurulum sonrası bilgilendirirseniz sevinirim :oke:

• Beğen
Tepkiler: general-84, mafiaxer, haylaz5581 ve 71 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

Davulbaz

Davulbaz

Üye
teşekkürler

caner991

Üye
Pardon dostum ben seni başkası sandımda :D

Aang67

Aang67

Üye
    Konu Sahibi
Sanarsın :ehe Sormadan iftira atmayın hemen :nono:

chucky43

chucky43

Üye
4x4 bugun çıkar mı çıkmassa dierini denicem ?

Aang67

Aang67

Üye
    Konu Sahibi
Yükleme şimdi bitti:

4x4 linki bu.

Aang67

Aang67

Üye
    Konu Sahibi
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4-sistem-modifikasyon-uygulamalari/pandora-c6v11-v1-3-1-by-tlny-5800_v51-yeni-fw-422128.html

arkadaşım bu yukarıda verdiğim linkte ki fw den farkı ne bu sayfadakinin... ? birde bir sorum olacaktı şu *#0000# yapınca N97 yazmazsa yine 5800 XM v51 yazsa bu mümkün mü acaba çünkü garantiye felan gidince adamlar sorun çıkarıyorlar da ...

Öyle birşey artık yapamam maalesef, yapmak ta istemiyorum açıkçası. Zaten garantiye götürmeden önce imkanınız varsa v51 atıp götürün.

Verdiğiniz linkteki C6v11 sürümü üzerine kurulu. Bu başlıktaki C6v20 sürümü ve arama ekranı daha farklı. Ayrıca performans açısından biraz daha iyi. Hemen hemen aynılar ama.

C6v20 yani bu konudaki sürüm, henüz bazı hatalar içeriyor olabilir. Ayrıca klavyesinde Türkçe yazma dili ekleyemedim yani dili İngilizce. Onu da halledeceğim inşallah.

BarisOlsun

BarisOlsun

Üye
tmm anladım arkadaşım bunu kurmak isterim fakat dediğin gibi türkçe dili tamamen eklendikten sonra ve bir de şu sorun var ekranda tuş kilidi aç yazmıyor peki bunu düzeltebilirmisin yani tuş kilidi için sürükle yazısı çıksa daha iyi olmaz mı zaten sizin bu fw ye emek harcadğınız açılışdaki kaliteden belli oluyor yani pandora yazısı ekran tuş kilidi kısmında olmazsa diyorum... ;)

FGHT

Üye
Dostum hazırladıgın yeni fw güzel görünüyor ama şuan net çok yavaş olduğu için indirip deneme imkanım yok, resimde görünen tema dosyalarını sıkıştırıp upload etme imkenın var mı?

sibka01

Üye
kardeş eline sağlık 3x4 ü indirip kurdum ama Yukarıdan İndirdiklerinizi Bu Dosya İle Tek klasörde birleştirip flaşlayın:
dediğin dosyayı indirmedim acaba bi sorun olurmu 3 dosyada vardı içinde jafla flaşladım emeğine sağlık

Davulbaz

Davulbaz

Üye
kendi dosya yöneticisini çıkarmışsınız.telefondan yedekleme yaparken sıkıntı olacak

Aang67

Aang67

Üye
    Konu Sahibi
Hayır kendi dosya yöneticisini çıkarmadım. Duruyor.

@sibka01 sorun değil yeni linklerde çıkmayacak.

@FGHT PM :oke:

Arkadaşlar Türkçe yazma dilini çalıştırmayı Fatih abim sayesinde başardım. 3x4 olacak link tahminen yarım saat içinde konuya eklenir. Yani klavye türkçe karakter destekli.

Ayrıca kilidi açmak için sürükleyin yazıyor PANDORA falan yazmıyor.

sibka01

Üye
ellerinize sağlık sayım hocalarım eski cfw me geri döndüm eminimki birkaç gün içerisinde kusursuz hale getirirsiniz o zaman tekrar yüklerim 1-2 saat kullandım tek sorun ovi mapsta oldu sanıtrım eski sürüm güncelleme de yapamadım başka bir problem göremedim gayet te hızlı

Aang67

Aang67

Üye
    Konu Sahibi
İlk halinde OVI Maps problem çıkartıyordu sonradan onu da düzelttim. Şimdilik tek kusur arama ekranının İngilizce olması gibi görünüyor onu da yarın Türkçeleştirmeye başlayacağım.

Bilinen forumda yazdığım mesajın aynısı:

Arkadaşlar Fatih Abimin sayesinde yazma dili de Tamamen Türkçe oldu. Hatta ek olarak farklı yazma dilleri de geldi vatana millete hayırlı olsun. Yarın arama ekranı Türkçeleştirmelerine başlıyorum yalnız şöyle bir karar aldım kendi kendime tam oturmuş sürümü çıkarana kadar zaman kaybı olmaması açısından 3x4 üzerinden gideceğim. Malum her yaptığım şeyde flaş atma işlemini 4 e katlamak istemiyorum.

3x4'ü birazdan ekleyeceğim onun keyfini çıkarın :oke:

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
arkadaşlar mesajlara fazla müdahale etmeyi sevmem ama başka forumları burda konuşmayalım reklam olmasın..

Aang67

Aang67

Üye
    Konu Sahibi
Tamam özür dilerim. Bilinen forum diye konuşsam problem çıkmayacaktır herhalde değil mi? :islik

--------------- Ekleme ---------------

Yazma Dili Türkçe olan 3x4 Yazılım:

Yukarıdaki linkte klavyesi Türkçe olan yazılım var arkadaşlar. Yalnızca arama ekranı olan kısım İngilizce. Ona da yarın bir çözüm bulacağım inşallah.

BarisOlsun

BarisOlsun

Üye
4x5 peki ne zaman olur acaba ? Vermiş Olduğun Emeğin Uğraşın İçin de Teşekkürler ....

Üst Alt