P4 LGA775 için fan önerisi

• 26 Mart 2013
  • 933 Okunma
  • 16 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Akasa Venom AMD AM2/AM3/FM1, Intel LGA 775/1156/1366/2011 İşlemci Soğutucusu (AK-CCX-4002HP) - Bilgisayar - Hepsiburada.com ,

Cooler Master Hyper 412 PWM İntel 2011/1366/1156/1155/775 AMD FM1/AM Serisi Uyumlu CPU Soğutucusu (RR-H412-20PK-R1) - Bilgisayar - Hepsiburada.com ,

Xilence Ice Breaker Serisi Intel Lga 775 Soğutucu - Bilgisayar - Hepsiburada.com bunlar arasında kaldım hava ile soğutma yetersiz kalır diye düşündüm eski işlemci sonuçta onun için bunlardan birini almayı planlıyorum sizinde önerileriniz varsa yazabilirsiniz.Ayrıca bu fanlar çoklu sokete uyumlu olduğu için işlemci soketinin altına plastik bir ayak yerleştirmek gerekiyormuş (kesin bilmiyorum sadece araştırdım) ben anakartın sökmeden takma şansım var mı?

Yazan: PremiumWork
  2. doğrudur anakartın arkasına bir parça takılıyor.
    eğer anakartın montaj yerinde işlemci soğutucu için montaj boşlugu yoksa anakartı sökmek zorundasın. ayrıca o parça anakartla
    arka bölüm arasına sığmayabilirdir.

elindeki kasanın derinliğinede bağlı akasa venom ve hyper 412 bayagı büyük sogutucular resimde durdukları gibi değil 800gr civarında agırlıkları var. takınca kasa kapagını kapatamayabilirsin :D hyper 412 biraz daha hafif tabi :ehe
    venom ve hyper 412 cpu blogundan itibaren 16cm yüksekliğe sahip. önce onu bir ölç yan kapak kapanacakmı :D
    büyük ihtimalle kapanmaz yada tam kapağa dayanacaktır. ayrıca genişlik olarakta büyük sogutucular ram slotlarından birini engelleyebilir. ramlerin slim ram ise bir sorun olmaz tabi.

3. Kapak hiç kapanmıyorki :kop: ayrıca RAM Slim değil :( başka bir önerin varsa yazarmısın?

- - - Eklendi - - -

İncelemedim sanırım haklısın akasa ve cooler master RAM slotunu kapatır.

- - - Eklendi - - -

Hasan elinde bu fanların inceleme videosu var mı? Ben aradım ancak akasanın dual fanlısı var oda dev gibi sanırım single fanlasınında ondan farkı yoktur :hmmm

4. eğer yer sıkıntısı ve işlemci arkasında boşluk varsa kasada Thermaltake contac 30 önerebilirim. Ben kullanıyorum. Çok memnunum diyebilirim :) ama oc yapmayacaksan bu fanlardan alma bence. p4 e oc yapsanda değmez :D bence hiç gerek yok ucuz bi fan al idarelik :)

5. dur bakam video değilde resimli inceleme vardır :)

6. Kasa yadigar normal fan ile yanar gider ayrıca o.c yapmaya gerek yok :)

- - - Eklendi - - -

Bekliyorum.

7. Ozaman napacaksın boşver 110 tl ye filan soğutucuyu :) 20 30 liralik birşey yeter bence.. Eğer öylede olur diyosan bakalım hemen

8. venomu resimdeki gibi yatayda taksan dikeyde taksan 1. slot kapanıyor.
    soğutuculu ram takmak çok sıkıntı

9. :tşk: benimde bildiklerim var ama yeterli gelmez almışken biraz kaliteye kaçmak istiyorum. Isıl borulu soğutma her zaman daha fazla performans verir.

- - - Eklendi - - -

Ice Breaker için görüşlerin neler.

- - - Eklendi - - -

Senin kasadan mı ?

- - - Eklendi - - -

Baya büyükmüş :hmmm

10. ice breaker için şöyle tarif edeyim elbette intelin orjinal fanında iyi. ancak sogutma kapasitesi 95tdp.
    hoş i7 3770k 77watt ama AMD nin 125watt işlemcileri mevcut :)

soğutma değeri olarak boşta 35 derece civarında yükte ise max 78
    tabi bu kasanın sogutmasınada bağlı.
    testi yanlış hatırlamıyorsam core2 duo 3.7 ghz overclock bir işlemci olması lazım.
    geleceğe yönelik extreme overclock işine girmeyeceksen idare edecek bir sogutucu :oke:

ekleme..
    yok benim kasadan değil. görsellerden buldum. :D

11. bir zamanlar bende işlemci fanı alacakken araştırmıştım.
    enson ucuz buldum 2. el akasa x4 968 aldım hiç yoktan iyiydi :D 20tl ye çok bile bence :kop:

12. :D Tamam işlemcide o.c işine girmeyeceğim ama bundada anakartın altına ayak yerleştiriliyor mu bilgin var mı?

- - - Eklendi - - -

:kop::d:

13. evet bununda anakartın arkasında ayağı var :D
    bu arada yükte 78 derece dedim ama sisteme tamamen yüklenen bir testtir 78 dereceye çıkartan
    oyunda falan enfazla 65 olur.

14. İllede anakartı sökecez diyorsun :(

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/11/2018 - 10:13