P4 LGA775 için fan önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi
P4 LGA775 için fan önerisi
,

,

bunlar arasında kaldım hava ile soğutma yetersiz kalır diye düşündüm eski işlemci sonuçta onun için bunlardan birini almayı planlıyorum sizinde önerileriniz varsa yazabilirsiniz.Ayrıca bu fanlar çoklu sokete uyumlu olduğu için işlemci soketinin altına plastik bir ayak yerleştirmek gerekiyormuş (kesin bilmiyorum sadece araştırdım) ben anakartın sökmeden takma şansım var mı?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
doğrudur anakartın arkasına bir parça takılıyor.
eğer anakartın montaj yerinde işlemci soğutucu için montaj boşlugu yoksa anakartı sökmek zorundasın. ayrıca o parça anakartla
arka bölüm arasına sığmayabilirdir.

elindeki kasanın derinliğinede bağlı akasa venom ve hyper 412 bayagı büyük sogutucular resimde durdukları gibi değil 800gr civarında agırlıkları var. takınca kasa kapagını kapatamayabilirsin :D hyper 412 biraz daha hafif tabi :ehe
venom ve hyper 412 cpu blogundan itibaren 16cm yüksekliğe sahip. önce onu bir ölç yan kapak kapanacakmı :D
büyük ihtimalle kapanmaz yada tam kapağa dayanacaktır. ayrıca genişlik olarakta büyük sogutucular ram slotlarından birini engelleyebilir. ramlerin slim ram ise bir sorun olmaz tabi.

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi
Kapak hiç kapanmıyorki :kop: ayrıca RAM Slim değil :( başka bir önerin varsa yazarmısın?

- - - Eklendi - - -

İncelemedim sanırım haklısın akasa ve cooler master RAM slotunu kapatır.

- - - Eklendi - - -

Hasan elinde bu fanların inceleme videosu var mı? Ben aradım ancak akasanın dual fanlısı var oda dev gibi sanırım single fanlasınında ondan farkı yoktur :hmmm

Polymath

Polymath

Üye
eğer yer sıkıntısı ve işlemci arkasında boşluk varsa kasada Thermaltake contac 30 önerebilirim. Ben kullanıyorum. Çok memnunum diyebilirim :) ama oc yapmayacaksan bu fanlardan alma bence. p4 e oc yapsanda değmez :D bence hiç gerek yok ucuz bi fan al idarelik :)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
dur bakam video değilde resimli inceleme vardır :)

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi
eğer yer sıkıntısı ve işlemci arkasında boşluk varsa kasada Thermaltake contac 30 önerebilirim. Ben kullanıyorum. Çok memnunum diyebilirim :) ama oc yapmayacaksan bu fanlardan alma bence. p4 e oc yapsanda değmez :D bence hiç gerek yok ucuz bi fan al idarelik :)

Kasa yadigar normal fan ile yanar gider ayrıca o.c yapmaya gerek yok :)

- - - Eklendi - - -

dur bakam video değilde resimli inceleme vardır :)

Bekliyorum.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

şu örnek olur sanırsam. :D

Polymath

Polymath

Üye

Kasa yadigar normal fan ile yanar gider ayrıca o.c yapmaya gerek yok :)
Ozaman napacaksın boşver 110 tl ye filan soğutucuyu :) 20 30 liralik birşey yeter bence.. Eğer öylede olur diyosan bakalım hemen

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
venomu resimdeki gibi yatayda taksan dikeyde taksan 1. slot kapanıyor.
soğutuculu ram takmak çok sıkıntı

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi

Ozaman napacaksın boşver 110 tl ye filan soğutucuyu :) 20 30 liralik birşey yeter bence.. Eğer öylede olur diyosan bakalım hemen

:tşk: benimde bildiklerim var ama yeterli gelmez almışken biraz kaliteye kaçmak istiyorum. Isıl borulu soğutma her zaman daha fazla performans verir.

- - - Eklendi - - -

venomu resimdeki gibi yatayda taksan dikeyde taksan 1. slot kapanıyor.
soğutuculu ram takmak çok sıkıntı

Ice Breaker için görüşlerin neler.

- - - Eklendi - - -

şu örnek olur sanırsam. :D

Senin kasadan mı ?

- - - Eklendi - - -

Baya büyükmüş :hmmm

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ice breaker için şöyle tarif edeyim elbette intelin orjinal fanında iyi. ancak sogutma kapasitesi 95tdp.
hoş i7 3770k 77watt ama AMD nin 125watt işlemcileri mevcut :)

soğutma değeri olarak boşta 35 derece civarında yükte ise max 78
tabi bu kasanın sogutmasınada bağlı.
testi yanlış hatırlamıyorsam core2 duo 3.7 ghz overclock bir işlemci olması lazım.
geleceğe yönelik extreme overclock işine girmeyeceksen idare edecek bir sogutucu :oke:

ekleme..
yok benim kasadan değil. görsellerden buldum. :D

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
bir zamanlar bende işlemci fanı alacakken araştırmıştım.
enson ucuz buldum 2. el akasa x4 968 aldım hiç yoktan iyiydi :D 20tl ye çok bile bence :kop:

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi
ice breaker için şöyle tarif edeyim elbette intelin orjinal fanında iyi. ancak sogutma kapasitesi 95tdp.
hoş i7 3770k 77watt ama AMD nin 125watt işlemcileri mevcut :)

soğutma değeri olarak boşta 35 derece civarında yükte ise max 78
tabi bu kasanın sogutmasınada bağlı.
testi yanlış hatırlamıyorsam core2 duo 3.7 ghz overclock bir işlemci olması lazım.
geleceğe yönelik extreme overclock işine girmeyeceksen idare edecek bir sogutucu :oke:

ekleme..
yok benim kasadan değil. görsellerden buldum. :D

:D Tamam işlemcide o.c işine girmeyeceğim ama bundada anakartın altına ayak yerleştiriliyor mu bilgin var mı?

- - - Eklendi - - -

bir zamanlar bende işlemci fanı alacakken araştırmıştım.
enson ucuz buldum 2. el akasa x4 968 aldım hiç yoktan iyiydi :D 20tl ye çok bile bence :kop:

:kop::d:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

:D Tamam işlemcide o.c işine girmeyeceğim ama bundada anakartın altına ayak yerleştiriliyor mu bilgin var mı?
evet bununda anakartın arkasında ayağı var :D
bu arada yükte 78 derece dedim ama sisteme tamamen yüklenen bir testtir 78 dereceye çıkartan
oyunda falan enfazla 65 olur.

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi

evet bununda anakartın arkasında ayağı var :D
bu arada yükte 78 derece dedim ama sisteme tamamen yüklenen bir testtir 78 dereceye çıkartan
oyunda falan enfazla 65 olur.

İllede anakartı sökecez diyorsun :(

alembizim

alembizim

Üye
ben bunu kullanıyorum :

intel core 2 duo e4300 65 watt lık bi işlemci sende ne kadar işe yarar bilmem boşta 42-43 te idare ediyo beni bunda ayak yok pinleri oturttuktan sonra pervane kancalı yerine geçiriyosun...

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi
ben bunu kullanıyorum :

intel core 2 duo e4300 65 watt lık bi işlemci sende ne kadar işe yarar bilmem boşta 42-43 te idare ediyo beni bunda ayak yok pinleri oturttuktan sonra pervane kancalı yerine geçiriyosun...

Önerin için :tşk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt