Overclok Nedir? Nasıl Yapılır??

Sponsorlu Bağlantılar

Figo_78

Üye
çok teşekkürler ellerine sağlık

Kingmortall

Kingmortall

Üye
saolasın hocam işime yaradı :)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
sağol abi :good:

K_R_M

K_R_M

Üye
Teklikeli ama yararlı bilgiler sağol

kral sagocu

kral sagocu

Üye
saol

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
1 Sene önce bu olaylara cok kafayı takmştım yapydm ama cok masraflydı en snnda onlara verdım masrafla gdip ram ekran kartı aldm bu iş tamamen egoyu tatmin etme olayı bunuda japonlar buldu

Freedom Fighter

Freedom Fighter

Üye
bilgi için tşk.. çok yardımcı oldun :oke::oke:

lolaman

lolaman

Üye
Korkuyorum bilgisayar patlıycak diye:aha::aha::aha::aha:

• Beğen
Tepkiler: teaports
A3rman

A3rman

Üye
Bunları yapmak riskli arkadaşlar tüm kasanız yanabilir !! :off: yapmayın

Nef'i

Nef'i

Üye
hiç denemem çok riskli :hmmm

teaports

teaports

Üye
Arkadaşlar overclock yapmak gerçekten tehlikeli, overclock yapılacak donanım sogutucu yapısı saglam olması çok önemli bu işi bilmeyen arkadaşlar ilk önce overclock ne oldugunu detaylı bir bicimde araştırmasını öneririm, aksi taktirde donanımdaki parçaları yakabilirsiniz dikkatli olun. Overclock ile bir bilgisayar donanımının üretici firmanın belirlediği fabrika çıkış değerlerinden daha yüksek hızlarda çalışmasına zorlanması overclock denmektedir. (diger adı ile Hız aşırtımı da denilmektedir) Bu yüzden fabrika çıkış hızlarında donanımı çalıştırmak daha dogrudur. Overclock yöntemiye sistemi yüksek performanslara yükseltmek isteyen arkadaşlarada su ile sogutma sistemlerini öneririm arkadaşlar...

Dampierre

Dampierre

Üye
Overclock gayet eğlenceli bir iştir, elime geçen tüm bilgisayarara overclock yapmışımdır notebooklar dahil. Ancak deneyimli kullanıcıların yapması gerekir. Direkt olarak riskli değildir. Bilmeyen biri yapıyorsa risklidir. Tavsiyem her zaman sınırları zorlayın.

kalkan3434

Üye
Teşekkürler Hocam :oke:

Dampierre

Dampierre

Üye

overclock budur, böyle yapılır, hemde notebook'ta

yercan_79

Üye
kolay gelsin herkase ben yeni bir anakart ve ram aldım anakart asus: p5g41t-m lx ram ise kingston khx1333c7d3/2g anakart OC ile 1333 mhz ram çalıştırdığı yazıyor fakat 680 mhz in üzerine çıkaramadım bios tan %5 ve %10 oranında OC yaptım fakat yinede cpu-z proggramıyla baktığımda 667mhz olarak gösteriyor ve 684 ün üzerine çıkaramadım bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim şimdiden tşkler

amazonman

Üye
hemen uygulayacam eliniz esağlık:O

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Intel Core 2 Duo E4600 2.40 Ghz işlemcimi ve 2x2GB 1066 Mhz ramlerimi overclock yaparak şu duruma getirmiştim ve hâlâ öyle:

Intel Core 2 Duo E4600 2.40 Ghz -> 3.0 Ghz

2x2GB 1066 Mhz -> 1200 Mhz

Bir hız farkı var mı derseniz, yüksek sistem isteyen oyunlarda çok farkediyor. Ekran kartımı overclock yapmıyorum, işlemci overclock olmuşsa bu bana yeter :oke:

R.A.M

R.A.M

Üye
Valla soğutucunuz sağlam değilse denemeyiniz olduğu gibi bırakın büyük hasara yol açar ve işlemci ve anakart ömrünü azaltır

onurahmet03

onurahmet03

Üye
Risk almayı tercih etmeden bişi başaramazsınız .Bende korkuyordum yaptım öğrendim çok pcye yaptım memnunlar . Yanabilir ama risk almadan olmaz. Bence güzel bişi dikkatli olursanız bence o kadarda zor değil .

Üst Alt