Overclok Nedir? Nasıl Yapılır??

Sponsorlu Bağlantılar

faaxa

Üye
slm arkadaşlar overcloc bir dez avantajı varmı bilgisayara
ayrıtetten bir sorum olacak 1 adet p4 ve bir adet te p3 pc nin harddisklerin yerini değiştiriyorum p3 ün 80gb lik samsung hdd onu alıp p4 teki 20 gb lik le değiştiriyorum ama bir türlü p4 açılmıyor mavi ekran çıkıyor jamper lardan değil formatmı çekeyim ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz.

mavi_yildirim

Üye
Originally posted by faaxa@May 29 2005, 01:04 PM
slm arkadaşlar overcloc bir dez avantajı varmı bilgisayara
ayrıtetten bir sorum olacak 1 adet p4 ve bir adet te p3 pc nin harddisklerin yerini değiştiriyorum p3 ün 80gb lik samsung hdd onu alıp p4 teki 20 gb lik le değiştiriyorum ama bir türlü p4 açılmıyor mavi ekran çıkıyor jamper lardan değil formatmı çekeyim ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz.
[post=67283]Quoted post[/post]​
chipset ler farklıdır sorun ondan kaynaklanıyor format cek biliyorsan hddyi fdisk yap yeniden kur

snrers

Üye
tesekkurler

t_yilmaz983

t_yilmaz983

Üye
yaw çok hoş geliyo ama denemye korkuyorum ne bilim p4 3000 bana yeter herhalde buna geerek duymam.. şeytan dürtmüyoda değil yani

BRKNSR

BRKNSR

Üye
ANAKARTIMIN BUNU DESTEKLİYECEGİNİ NERDEN ANLARIM VEYA ANAKARTLARLA İLGİLİ BİR PROGRAM,SİTE VS YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MAKBULE GEÇER. :wacko: :wacko:

AntiTuk

Üye
çoook saol kardeş

_BECK_HAM_

Üye
çok tskler aga deniyeem bir.

enigma

enigma

Üye
bende amd 2,8 sempron , asus k8n anakart oem 512 ram 256- fx5500 ekran kartı var
anakartta overclock ile kısımı %10 yapıp. bilgisayarıma sağ tıkladığımda benim işlemciyi amd athlon 3.0 olarak gösteriyor. ve bu haldeki en yüksek cpu sıcaklığını 1 saatlik mostwanted oyunundan sonra 36 derece olarak gördüm. soğutucu falan gerek değil bana. hatırı sayılır sitelerde amd 2,8 sempronu overclock için ürettiklerini okudum ve overclocktan sonra windowsun 3.2 ath. olarak gördüğü yazılmıştı ben 3.0 ı geçemedim geçmekte gerekli değil benim için.

enigma

enigma

Üye
<div class='quotetop'>(tracksster &#064; Apr 23 2005, 04&#58;01 PM) [post=37607]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
ne alakası war amd nin hızları sadece mhz hızları düşüktür yoksa hızlarında hiç bir problem yoktur en hızlı çalışan işlemcidir amd &#33; p4 3.2 amd 3200 + e denk gelir ama her zaman amd nin saat hızı düşüktür fakat intelin işlemcilerini tokatlar hatta amd 2200 + celeron 2.6 ya farkla çakmıştı bir tanesi 1.6 mhz di sanırım yanlış hatırlamıyorsam celeron ise 2.6 ve farkla çakıyor amd seçim sizin FOREVER AMD Ben amd 2500 + kullanıyorum ama şuanda herşey full overclock ayrıca extra fan da takmadım babalar gibi 7 aydır hiç bir problem yok asus a7n8x-e delıxe mainboard kullanıyorum &#33; 3200 + de problemsiz ram ler full voljat ekran kartıda aynı şekilde hiç bir ne problem war nede sorun ... anti İNTEL &#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;
[/b][/quote]
katılıyorum hocam. amd diyorki => işlemcinin gücü mhz hızıyla L1 L2 ile ölçülmez.
yani bir araba düşünün 1600 motorla 200km hız yapıyor başka bir araba 2800 motorla 199 km hız yapıyor biri ucuz biri pahalı. şahin, doğan,hacı murat takıntısı gibi intel takıntısı var ben buna anlam veremiyorum.
amd 2800 sempron. kullanıyorum ve karşıma çıkacak bir p43000 ARIYORUM.

erdemd

Üye
<div class='quotetop'>(Pew &#064; Apr 16 2005, 01&#58;06 AM) [post=32187]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Overlock dedigin ekran kartlarına yapılır 1800xp yi 2400 e cikarcan ne kadar degisirki bence cpu ya fazla overlock yapmak hata olur
[/b][/quote]

ekran kartınıda oc laya bilirsin
ama ekran kartında gpuyu fazla clocklayınca kart sapıtıyo renk hataları falan yapıyo
ben overclock hastası biri olarak tavsiyem fazlası zarardır.
bide bu işe girmeden önce mutlaka sogutmanıza iyi bakın.

bide ekran kartıyla işlemciyi aynı anda clocklarsanız hiç bir faydasını görmezsiniz çunku bilgisayardakı donanımlar çok ısındıgından oyunda donuyo onun için normal ayarlar bazen daha performanslıdır.

Emre_AKKUS

Üye
Ben Overclock hiç tavsiye etmem benim 2 tane ekran kartim 1İslamci+1anakart+2RAm yani Bilgisayar Tumden .....Yemisti sakın Yapmayın 1,2,3 ay gibi kısa surede sorun cıkmıyor ama sonra donmalara ısınmalara we yanmalara marus kalip BUUUm
Kasada 5 Tane Fan Olmasına Ragmen GUmm...............

Serkanbgtr

Üye
walla eline sağlık peki bi nevi zorlama demişiz bu olay ilerde sorun yaratmasın yani bi nevi ömrünü kısaltma oluyomu yoksa normalmi çalışıo

kurt bey

kurt bey

Üye
dikkatimi çektide neredeyse takıldığım bütün forum sitelerinde bu konu bilgisayarla ilgili bölümlerde var :) ve satırı satırına aynı!!!

dj_falcon

dj_falcon

Üye
1 numarasın abi yaaaa eline sağlık

enes442

enes442

Üye
saolun bilgiler
için

icep

icep

Üye
paylaşım için teşekkürler...

Master_Evil

Master_Evil

Üye
bi keresinde ekran kartımı yakmıştım sonra bir daha dokunmadım

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
arkadşlar ok ben bu overlok denilen şeyi anladım ama faydası ney diyelim yaptık bişi olmadı ee yaptıktan sonra faydası ne oluyo bunun yararları ney

paradox1026

paradox1026

Üye
beni aşar:D

angelscafe

angelscafe

Üye
Bu konuyla ilgili hiç bilginiz yoksa riske girmeyin... Mevcut hızınızla idare edin yoksa 0 km hızla giden bir bilgisayar sahibi olursunuz...

Üst Alt