Osmanlıda Evlenme Teklifi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Ne yazık ki..

mcnpl4

mcnpl4

Üye
kadin ne diyo anlamadim valla:ehe

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
:birak::sahan::sahan2:

.yaRasa.

.yaRasa.

Üye
Oyyy öldüm.. :kop:

maxirabit

maxirabit

Üye
Made in Turkey
erkek : maksadım siz acizanayi taciz etmek diğil. bilakis arkadaşlık kurmak isterim.
vereceğiniz olumlu cevap harap olmuş kalbimi tamir edeceğinden sizinle evlenmek istiyorum.

kız: mahrem olan suratınıza osmanlı tokatını yerleştirrisem kalp durmasından bu alemi terk edersiniz : ölürsünüz.

enginzz

enginzz

Üye
dogru cok kolay bı dil osmanlıca:hmmm

fireman87

fireman87

Üye
Böyle dile can feda.. Bak bak ne kadarda güzel..

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye

-Ey dilberi ranâ! Ey tesadüf-ü müstesna! O mahrem suratınızı görünce size lahzâ-i kalpten sarsıldım... Niyetim acizane-i taciz etmek değildir.. Bilâkis efkâr-i umumiyede ufak bir aile bacası tüttürmektir.. Sözlerim sizi temin ve tatmin edecekse şayet zevc-i izdivacınıza talibim!.."

Bayan basar cevabı;
"-O mahrem suratınıza bir sille-i osmaniye nakşedersem sekte-i kalpten terk-i hayat edersiniz..."

bir şeye değinmek istiyorum.

Bu metinde fazla yabancı kelime yok. Osmanlıca'yı iki tamlamadan oluşuyor zannetmeyin yani :oke:

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Dilber,Rana,Tesadüf,Müstesna,Mahrem,Surat,Lahza,Kalb,Niyet,Acizane,Taciz,Bilakis,Eflar,Umumiye,Temin,Tatmin,Şayet,Zevc,İzdivac,Talib,Sille,Osmani,Nakş,Trek,Hayat..
Hemen hemen tamamı Osmanlıcadır da çoğu dilimize yerleşmiş ve Türkçe kabul edilmiştir

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Dilber,Rana,Tesadüf,Müstesna,Mahrem,Surat,Lahza,Kalb,Niyet,Acizane,Taciz,Bilakis,Eflar,Umumiye,Temin,Tatmin,Şayet,Zevc,İzdivac,Talib,Sille,Osmani,Nakş,Trek,Hayat..
Hemen hemen tamamı Osmanlıcadır da çoğu dilimize yerleşmiş ve Türkçe kabul edilmiştir

çoğu osmanlıca değil arapçadır :oke:

0live456

Üye
Türkçe Farsça Arapça karışımıdır.

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Gözüm,Osmanlıca diye bir dil yok zaten.Osmanlı Türkçesi vardır. Osmanlı Türkçesi ise Arapça-Farsça-Türkçe sentezli bir dildir.Biz genel tabiriyle buna Osmanlıca diyoruz

• Beğen
Tepkiler: Revengeful
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Gözüm,Osmanlıca diye bir dil yok zaten.Osmanlı Türkçesi vardır. Osmanlı Türkçesi ise Arapça-Farsça-Türkçe sentezli bir dildir.Biz genel tabiriyle buna Osmanlıca diyoruz

peki öyle olsun. :)

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Öyle olsunu yok ben edebiyat okuyorum:ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt