Windows 10 Orijinal Windows 10 Kullanıyor musunuz? (Anket)

Sponsorlu Bağlantılar

Orijinal Windows 10 Kullanıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    49
cihanata_1

cihanata_1

Üye
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve BLasTeaR

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
pentium e5200 4gb ramle windows 10 kullanıyorum gayet iyi:)
işte anlayamıyorum hocam sorsan hepsinin cihazlar canavar ama hepsi de windows 10 kasıyor diyor ilk çıktığı günden beri windows 10 kullanıyorum hiçbir sorununu görmedim yalan değil bir ara ram kullanımı arttı defender çok kullanıyordu ama hemen çözdüler bir hafta bile sürmemiştir hiçbir zaman windows 10 da kasma görmedim
windows 8 ilk çıktığında da aynısını diyorlardı berbat sistem diyorlardı onu da ilk çıktığı aylarda yükledim onda da hiçbir sorun yoktu ki windows 7 den çok daha iyiydi bana kalırsa
bizim millet nedense yeniliğe gelemiyor sanırım çünkü şimdi de windows 8 i iyiliyorlar 10 dan daha iyi diyorlar 11 çıksın 10 daha iyiydi diyecekler yeni birşey oldu mu kabullenemiyorlar güzel olduğuna belki diğer milletler de aynıdır bilemiyorum
not:donanım konusunda öyle değiller donanım yenilenmesine kimse karşı çıkmaz ama yazılım yenilenmesinde hiçbirinin ilk çıktığında beğendiğini görmedim sayılır

• Beğen
Tepkiler: PALA., cihanata_1 ve BLasTeaR
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Windows 10 hakkında bilgim yok ama Windows 7 kullanıyorum. Gittiği yere kadar. :D
2020'ye kadar gider. zaten şu anda uzatmaları oynuyor.

Windows 7'den vazgeçemiyorum. En azından Windows 7 güncelleme desteği 2020 ye kadar devam edecek. Destek bitince Windows 10 yükleyecez malesef. Zaten XP'yi bile daha yeni unuttum. :ehe Ancak hiç bir zaman lisanslı kullanmadım.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar.
Uzun bir süre yoktum ve bu anketin amacına ulaşması için buradayım.
Şimdi, şuandan itibaren W10 kullananlar ve kullanmayanlar varsa oylamaya katılırsa sevinirim.
Bir kısımdan sonrası kendileri için bu anket iyi olacaktır, ilerisini söylemiyorum çünkü sürpriz 8-)

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
N11 de bazen akşam vakitleri sigara parasına lisans dağıtıyorlar :pro:
Tamam bakalım süprizi bekliyoruz :lamer:
Evet, OEM lisans anahtarları.
Parası olmayanlar, alamayanlar için böyle birşey yapıyorum.
Sorunsuz ve sıkıntısızdır ;)
Teşekkürler:tebessüm:

Buğra

Buğra

Admin
Bende yeni bilgisayar aldıktan sonra 35 liraya Win 10 Pro lisans aldım sorunsuz kullanıyorum. Fiyatlar gayet ucuz bence.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
PALA.

PALA.

Üye
Evet, OEM lisans anahtarları.
Parası olmayanlar, alamayanlar için böyle birşey yapıyorum.
Sorunsuz ve sıkıntısızdır ;)
Teşekkürler:tebessüm:
Hayırlısı bakalım, çekilişle mi belirlenecek kazananlar :eller:
Bende yeni bilgisayar aldıktan sonra 35 liraya Win 10 Pro lisans aldım sorunsuz kullanıyorum. Fiyatlar gayet ucuz bence.
Hocam bazen akşamları n11 de 15 liraya kadar düşüyor, sigara parasına satıyorlar :pro:
Evet şimdi baktım n11 de 18.90
Gitti gidiyorda 14.90

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Windows 7'den yükseltme yaparak bedava orjinal Windows 10'a sahibim. Dijital olarak lisansladığı için istediğim zaman kurup kullanabiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlısı bakalım, çekilişle mi belirlenecek kazananlar :eller:

Hocam bazen akşamları n11 de 15 liraya kadar düşüyor, sigara parasına satıyorlar :pro:

İlginiz için teşekkürler ama linkleri kaldırırsanız seviniriz.
Buradan bu şekilde link paylaşmak, Forum Kuralları'na haykırıdır.
Çekilişi bu şekilde başlatmayacağım. Bunun için ilerleyen zamanlarda katılma konusu açılacaktır. :)

Windows 7'den yükseltme yaparak bedava orjinal Windows 10'a sahibim. Dijital olarak lisansladığı için istediğim zaman kurup kullanabiliyorum.

Aynen, Orijinal Windows 10 anahtarınızı etkinleştirirken hangi Microsoft/Hotmail adresinizi kullanıyorsanız ona tanımlıdır.
Resmi sitesinden Windows 10'u indirip bilgisayara yazılımı (formatı) attıktan sonra kullandığınız e-posta adresinizi girince OS'unuz otomatik Orijinal olacaktır.
(bilmeyenler için)

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
@BLasTeaR bu şekilde paylaşıyoruz uyarı gelmedi aykırı ise admin gereğini yapar.
Kurallara aykırı olduğunu sanmıyorum, ticaret yada yasal olmayan bir paylaşım yapmıyorum. Mağaza linklerini üyeler faydalansın diye paylaştım, bir lisansa 100 lira verenler var. :hmmm

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
İlginiz için teşekkürler ama linkleri kaldırırsanız seviniriz.
Buradan bu şekilde link paylaşmak, Forum Kuralları'na haykırıdır.
Çekilişi bu şekilde başlatmayacağım. Bunun için ilerleyen zamanlarda katılma konusu açılacaktır. :)

Aynen, Orijinal Windows 10 anahtarınızı etkinleştirirken hangi Microsoft/Hotmail adresinizi kullanıyorsanız ona tanımlıdır.
Resmi sitesinden Windows 10'u indirip bilgisayara yazılımı (formatı) attıktan sonra kullandığınız e-posta adresinizi girince OS'unuz otomatik Orijinal olacaktır.
(bilmeyenler için)
O olay sona ereli çok oldu. İlk çıktığı zamanlarda microsoft kampanya yapmıştı. Şimdi olacağını zannetmiyorum.

MaxipmaN

Üye
benim 8 den 8.1 e oradan da sevimsiz 10 a terfi etti yükselte yükselte.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
@BLasTeaR bu şekilde paylaşıyoruz uyarı gelmedi aykırı ise admin gereğini yapar.
Kurallara aykırı olduğunu sanmıyorum, ticaret yada yasal olmayan bir paylaşım yapmıyorum. Mağaza linklerini üyeler faydalansın diye paylaştım, bir lisansa 100 lira verenler var. :hmmm
bu linkleri paylaşmanızda herhangi bir kural ihlali yok:oke: @BLasTeaR

• Beğen
Tepkiler: PALA.
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
O olay sona ereli çok oldu. İlk çıktığı zamanlarda microsoft kampanya yapmıştı. Şimdi olacağını zannetmiyorum.
Benim bahsettiğim konu ile seninki aynı değil.
Orijinal W10'a sahip olanlar, format sonrası Microsoft hesabı ile giriş yapınca sistemi otomatik orijinal oluyor diyorum ve bu hep böyle kalacak.
Siz sanırım önceki Windows anahtarları ücretsiz Windows 10'a yükseltmeyi diyorsunuz.
Önemli Duyuru
Bu hafta sonuna kadar (düzenleme gelecek) yapılan oylamalar için ufak bir sürprizim olacak. Hayatta dürüst olmanız dileğiyle, saygılar :masum:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve TheNightMare.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Benim bahsettiğim konu ile seninki aynı değil.
Orijinal W10'a sahip olanlar, format sonrası Microsoft hesabı ile giriş yapınca sistemi otomatik orijinal oluyor diyorum ve bu hep böyle kalacak.
Siz sanırım önceki Windows anahtarları ücretsiz Windows 10'a yükseltmeyi diyorsunuz.
Önemli Duyuru
Bu hafta sonuna kadar (düzenleme gelecek) yapılan oylamalar için ufak bir sürprizim olacak. Hayatta dürüst olmanız dileğiyle, saygılar :masum:
Microsoft un ücretsiz yükseltme verdiği dönem 7 den yükseltme yaptım ve otomatik olarak lisanslandı. Ben windows 10 için herhangi bir ürün anahtarı kullanmıyorum. İstediğim zaman windows 10 u kurup microsoft hesabımı açınca otomatik olarak aktifleşmiş oluyor.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft un ücretsiz yükseltme verdiği dönem 7 den yükseltme yaptım ve otomatik olarak lisanslandı. Ben windows 10 için herhangi bir ürün anahtarı kullanmıyorum. İstediğim zaman windows 10 u kurup microsoft hesabımı açınca otomatik olarak aktifleşmiş oluyor.
Tamam işte arkadaşım, benim yazdığımda da farklı birşey söylenmiyor zaten. Aynısını söyledim :)

PALA.

PALA.

Üye
Microsoft hesabı ile giriş yapınca sistemi otomatik orijinal oluyor
MS nin kampanya döneminde tanıdığı bir hak veya orijinal lisans varsa kurulum sonrası MS sunucuları üzerinden donanım kimliği ile aktivasyon yapılır. MS aktivasyon işleminde biraz geniş davranıyor tüm aboneler için genel lisanslama kullanabilir.
Siz ilk kurulumda MS hesabı ile kayıt olmuşsunuz aslında MS hesabı olmadan da oluyor. MS bu hakkı anakarta tanıyor yani mail hesabına değil. Bu sadece bir giriş yöntemi. Kayıtsız bir bilgisayar üzerinde aynı MS hesabı ile aktivasyon yapamazsınız.

Üst Alt