Optimus L7 (p705-p700) Detaylı Rom Yükleme Rehberi...

Sponsorlu Bağlantılar

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Lan ahahah :D bende abime aldım bu teli custom rom atacam reiss
:D

kesgins

Üye
ustam öncelikle bilgileriniz için çok teşekur ederim hepinize, ben lg suite den güncelleme yaparken telefon masadan düştü ve bataryası dahil çıktı, ve şimdi sarı ekranda emergency mode !! uyarısı var ve hiçbir işlem yapamıyorum şarja dahi taksam sorun aynı burda yazılanların çoğunu denedim ama nafile, başka bir çözüm önerisi olan varmı acaba ?

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
ustam öncelikle bilgileriniz için çok teşekur ederim hepinize, ben lg suite den güncelleme yaparken telefon masadan düştü ve bataryası dahil çıktı, ve şimdi sarı ekranda emergency mode !! uyarısı var ve hiçbir işlem yapamıyorum şarja dahi taksam sorun aynı burda yazılanların çoğunu denedim ama nafile, başka bir çözüm önerisi olan varmı acaba ?

geçmiş olsun hocam. eğer ekran varsa çözüm yolu vardır illa ki. ama bu işlem işe yaramıyorsa bende pek bişey bilmiyorum. cihazı satalı baya oldu çok bi bilgi sahibi değilim hocam cihaz hakkında.

kesgins

Üye
İlgin için genede teşekurler ve sonunda çözdüm. Arkadaşlar bu sorunu sadece bataryayı çıkarıp room atarak çözülüyor.

Son düzenleme:
Türkbey___

Türkbey___

Üye
4.1.2 rom tekrar nasıl yükleye bilirim arkadaşlar

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
4.1.2 rom tekrar nasıl yükleye bilirim arkadaşlar
* LG PC Suite'i indirin.
* KDZ Firmware Update dosyasını indirin.
* v10k Stock romu'nu indirin.

Yükleme işlemine geçmeden önce önemli dosyalarınız varsa yedek almanızda fayda var. Zira v10 sürümüne geçtiğimizde cihazda ki her şey silinecektir. Yedek alma işlemini LG PC Suite ile gerçekleştirebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI!!!: Cihazınıza rom yüklerken oluşan her hangi bir sorundan ben sorumlu değilimdir. Her rom yüklemede risk vardır, fakat bilinçli yapıldığı taktirde bir sorun arz etmemektedir. Bu riski göze alarak işlemleri gerçekleştiriniz.

ve artık başlayalım.

1) LG'nin sitesinden indirmiş olduğumuz driverları ve LG PC Suite yazılımını kuruyoruz.
2) İndirdiğimiz KDZ_FW_UPD_EN.rar'ı bir klasörün içine çıkaralım.
3) KDZ_FW_UPD_EN klasörünün içinde ki B2CAppSetup.exe 'yi çalıştıralım ve açılmasını bekleyelim.
4) KDZ_FW_UPD_EN klasörünün içinde ki msxml.msi ye çift tıklayıp yüklenmesini sağlayalım. (bir defaya mahsus).
5) KDZ_FW_UPD_EN klasörünün içinde ki Windows Enabler.exe yi çalıştırıyoruz ve sağ alt köşede bir simge çıkıyor bilgisayarda. Oraya çift tıklayıp ON yazısını görüyoruz.
6) ve şimdi telefonumuzu pc ye bağlıyoruz. (PC Yazılımı Modunda).
7) KDZ_FW_UPD_EN klasörünün içinde ki KDZ_FW_UPD.exe yi çalıştırıyoruz.
8) Görüntü aynen bu şekil olmalı. Eğer böyle ayarlı değilse ayarlayalım. (Eğer fotoğraf silinirse yazılı anlatımınıda yapayım; Type: 3GQCT - Phone Mode: EMERGENCY olacak şekilde ayarlanmalı)

9) Ardından KDZ file yazan yerden indirdiğimiz v10 romunu seçiyoruz.
10) ve son olarak launch software update botunona basıyoruz ve romun yüklenmesini bekliyoruz.

Butona bastıktan sonra biraz bekletecektir (2-3 dakika kadar). Ardından rakamlar çıkmaya başlayacaktır. Rakamlar 100'e ulaştığında cihaz reset atacak fakat açılmayabilir. Bunun için hard format atmamız gerekiyor.

Hard format atmak için telefon kapalı halde şu işlemleri yapıyoruz;

Cihazın; Power tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basıyoruz. Aşağıda ki optik tuşların ışığı yanar yanmaz menü tuşuna basılı tutuyoruz ve titreşim geldiği anda elimizi power tuşundan çekiyoruz. ve LG Ekranı geldiğinde tüm tuşları bırakabiliriz.. 2-3 saniye bekledikden sonra CWM Menüsü gelecektir. Bura dan wipe/factory reset i seçip biraz aşağı inip onaylıyoruz. Sonra wipe/data felan olması lazım onuda aynı şekilde onaylıyoruz.. Ardından advanced menüsüne girip wipe dalvik cache var. Onuda aynı şekil yaptıktan sonra telefonu reboot ediyoruz ve açılmasını bekliyoruz.

Dipnot: Konuyla uğraşmak sadece yarım saatimi aldı. Atladığım bir yer olduğunu sanmıyorum, eğer varsa da lütfen hatırlatma yapın.

ÖNEMLİ UYARI!!!: Cihazınıza rom yüklerken oluşan her hangi bir sorundan ben sorumlu değilimdir. Her rom yüklemede risk vardır, fakat bilinçli yapıldığı taktirde bir sorun arz etmemektedir. Bu riski göze alarak işlemleri gerçekleştiriniz.

• Beğen
Tepkiler: Türkbey___
Türkbey___

Türkbey___

Üye
Çok teşekkür ederim üstad.

enver_techno

enver_techno

Üye
269 MB'mı kdz?

Türkbey___

Türkbey___

Üye
Bu eski bilgiydi ben farklı sitede 4.1.2 buldum flashladım

gss_adnan

gss_adnan

Üye
Telefon hafızasıni hafıza kartı olarak ayarlanabilir miyiz

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Telefon hafızasıni hafıza kartı olarak ayarlanabilir miyiz
Telefondaki uygulamaları Hafıza kartına taşımak Rootla çok kolay. ama telefonunu root yapmak istemeyen kullanıcılar içinde bir çözüm var elbette

öncelikle indirelim.

yapacağımız işlem uygulamaların kurulum yerini değiştirmek. yani telefon değilde Hafıza kartını kurulum yeri yapacağız

1.İndirdiğimiz OneClick dosyasını arşivden çıkartın.2. Telefonunuzu ayarlar / uygulamalar / bilinmeyen kaynaklar seçin ve yine aynı menüde ki geliştirmeye basıp / usb hata ayıklama modunu etkinleştirin.
3. Telefonu bilgisayara bağlayın.
4. OneClick klasörü içerisindeki OneClick.exe yi çalıştırın. çıkan uyarılara Tamam diyin ve karşımıza böyle bir pencere gelecek.

5. Bu pencerede yukarıdaki ( ? ) işaretine tıklayın. bilgisayarda Android SDK kurulu değilse böyle bir uyarı verecek.

6. Android SDK yoksa eğer TinnyClick ile halledeceğiz.
7. Tamam diyin.

8.Varsayılan kurulum yeri seç kısmından Hafıza Kartınıseçin.

9.TinnyClick ile Değiştir e tıklayın. İşlem tamam. hayırlı olsun
Alıntıdır

gss_adnan

gss_adnan

Üye
Hocam özellikle ilgin için çok teşekkür ederim bu yöntemi Arkadaşın GMD cihazinda denedik olmadı ama cihazı rootlasam mi ki bunda turkcell yazılımı duruyo herhangi bir durumda kötü bişey olursa stock rom yüklemem gerek ama turkcell içerikli yazılım olmucak garanti kabul eder mi

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Hocam özellikle ilgin için çok teşekkür ederim bu yöntemi Arkadaşın GMD cihazinda denedik olmadı ama cihazı rootlasam mi ki bunda turkcell yazılımı duruyo herhangi bir durumda kötü bişey olursa stock rom yüklemem gerek ama turkcell içerikli yazılım olmucak garanti kabul eder mi
Rica ederim :) Rootsuz yapılan işlem bu sıkıntı olmaz yazılıma zarar vermez root yapayım dersen link2sd programıyla rahatlıkla yapabilirsin işletim sistemin windows vista 7 veya 8 ise yönetici olarak calıstir dersen olur kesinlikle olmadı dersen yarin PC ne baglanip yardimci olurumVe root işlemi sadece superuser yetkisi yani cihaz üzerinde tam yetki almaktır root u tek tikla kaldirabilirsin yazilim değiştirmeden ve genelliklede garanti servisleri rootlu cihazi kabul ederSon ekleme yapayim yukarıdaki işlemi yapmadan önce kesinlikle cihaza ait driver lari kurmalisin veya win7 ise o otomatik bulup kurar internete bağlı bi PC de

gss_adnan

gss_adnan

Üye
Çok teşekkür ederim hocam bilgi için

abiyardimet

Üye
abi olmuyor abi yükledim yaptim telefon açılmadı hard format atılmıyor yeminle o kadar videoda izledim senin dediklerinide yapiyorum telefonda öyle format mormat olmuyor lg yazisi sürekli duruyor 15-20 dakka bekledim hala lg yazısı duruyor abi yardım et akşama kadar düzeltmem lazım telefon açılmıyor çalışmıyor hiç birşey yapılmıyor

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Cihazın; Power tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basıyoruz. Aşağıda ki optik tuşların ışığı yanar yanmaz menü tuşuna basılı tutuyoruz ve titreşim geldiği anda elimizi power tuşundan çekiyoruz. ve LG Ekranı geldiğinde tüm tuşları bırakabiliriz.. 2-3 saniye bekledikden sonra CWM Menüsü gelecektir. Bura dan wipe/factory reset i seçip biraz aşağı inip onaylıyoruz. Sonra wipe/data felan olması lazım onuda aynı şekilde onaylıyoruz.. Ardından advanced menüsüne girip wipe dalvik cache var. Onuda aynı şekil yaptıktan sonra telefonu reboot ediyoruz ve açılmasını bekliyoruz.

abi olmuyor abi yükledim yaptim telefon açılmadı hard format atılmıyor yeminle o kadar videoda izledim senin dediklerinide yapiyorum telefonda öyle format mormat olmuyor lg yazisi sürekli duruyor 15-20 dakka bekledim hala lg yazısı duruyor abi yardım et akşama kadar düzeltmem lazım telefon açılmıyor çalışmıyor hiç birşey yapılmıyor
05303042145 ara veya mesaj at ben arayım halledelim

abiyardimet

Üye

05303042145 ara veya mesaj at ben arayım halledelim
abi bak dediğini yapıyorum olmuyor bende ilk titreşim oluyor ardından 2 saniye felan sonra optik tuşların beyaz ışığı yanıyor o sırada elimi powerden çeksem bile olmuyor lg yazısı geliyor telefon açılıyormuş gibi ama 2 saat bekledim batarya bitti yine acilmadi. basılı tutsamda power a kapanmıyor kapatmak için bataryayı çıkarıp takıyorum. face var mı özelden yollasan telefona giremiyorum seni arıyamam50 kereden fazla denedim açılmıyor

Üst Alt