Optimus L7 (p705-p700) Detaylı Rom Yükleme Rehberi...

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Optimus L7 (p705-p700) Detaylı Rom Yükleme Rehberi...
NOT: Konunun aslı MaxiCep'e aittir. Alıntı yaparken lütfen Peocawe ismini ve MaxiCep'den alındığını belirtmeniz gerekir. Aksi taktirde bu bir suçtur.

Merhaba arkadaşlar. Optimus L7 ye rom yükleyemeyen arkadaşlara bi nebzede olsa yardımcı olmak istedim. Özellikle 4.1.2 ye geçipte tekrar 4.0.3 e dönemeyenlere özel.

Bildiğiniz gibi 4.1.2 ye geçip, pişmanlık duyan insan sayısı bi hayli fazla (bende dahil). Baya araştırdım ve bir sonuca vardım. XDA Forum da şans eseri denk geldiğim bi link vardı. v20 den v10 a kesin dönüş...

Öncelikle bize gerekli olanlar şunlar;

*Windows işletim sistemli bir bilgisayar. (önerim Windows 7).
*LG PC Suite.
*LG'nin sitesinden cihazınız için driverlar.
*ve son olarak KDZ Firmware Update.

İndirilecek listemiz;

* LG PC Suite'i indirin.
* KDZ Firmware Update dosyasını indirin.
* v10k Stock romu'nu indirin.

Yükleme işlemine geçmeden önce önemli dosyalarınız varsa yedek almanızda fayda var. Zira v10 sürümüne geçtiğimizde cihazda ki her şey silinecektir. Yedek alma işlemini LG PC Suite ile gerçekleştirebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI!!!: Cihazınıza rom yüklerken oluşan her hangi bir sorundan ben sorumlu değilimdir. Her rom yüklemede risk vardır, fakat bilinçli yapıldığı taktirde bir sorun arz etmemektedir. Bu riski göze alarak işlemleri gerçekleştiriniz.

ve artık başlayalım.

1) LG'nin sitesinden indirmiş olduğumuz driverları ve LG PC Suite yazılımını kuruyoruz.
2) İndirdiğimiz KDZ_FW_UPD_EN.rar'ı bir klasörün içine çıkaralım.
3) KDZ_FW_UPD_EN klasörünün içinde ki B2CAppSetup.exe 'yi çalıştıralım ve açılmasını bekleyelim.
4) KDZ_FW_UPD_EN klasörünün içinde ki msxml.msi ye çift tıklayıp yüklenmesini sağlayalım. (bir defaya mahsus).
5) KDZ_FW_UPD_EN klasörünün içinde ki Windows Enabler.exe yi çalıştırıyoruz ve sağ alt köşede bir simge çıkıyor bilgisayarda. Oraya çift tıklayıp ON yazısını görüyoruz.
6) ve şimdi telefonumuzu pc ye bağlıyoruz. (PC Yazılımı Modunda).
7) KDZ_FW_UPD_EN klasörünün içinde ki KDZ_FW_UPD.exe yi çalıştırıyoruz.
8) Görüntü aynen bu şekil olmalı. Eğer böyle ayarlı değilse ayarlayalım. (Eğer fotoğraf silinirse yazılı anlatımınıda yapayım; Type: 3GQCT - Phone Mode: EMERGENCY olacak şekilde ayarlanmalı)

9) Ardından KDZ file yazan yerden indirdiğimiz v10 romunu seçiyoruz.
10) ve son olarak launch software update botunona basıyoruz ve romun yüklenmesini bekliyoruz.

Butona bastıktan sonra biraz bekletecektir (2-3 dakika kadar). Ardından rakamlar çıkmaya başlayacaktır. Rakamlar 100'e ulaştığında cihaz reset atacak fakat açılmayabilir. Bunun için hard format atmamız gerekiyor.

Hard format atmak için telefon kapalı halde şu işlemleri yapıyoruz;

Cihazın; Power tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basıyoruz. Aşağıda ki optik tuşların ışığı yanar yanmaz menü tuşuna basılı tutuyoruz ve titreşim geldiği anda elimizi power tuşundan çekiyoruz. ve LG Ekranı geldiğinde tüm tuşları bırakabiliriz.. 2-3 saniye bekledikden sonra CWM Menüsü gelecektir. Bura dan wipe/factory reset i seçip biraz aşağı inip onaylıyoruz. Sonra wipe/data felan olması lazım onuda aynı şekilde onaylıyoruz.. Ardından advanced menüsüne girip wipe dalvik cache var. Onuda aynı şekil yaptıktan sonra telefonu reboot ediyoruz ve açılmasını bekliyoruz.

Dipnot: Konuyla uğraşmak sadece yarım saatimi aldı. Atladığım bir yer olduğunu sanmıyorum, eğer varsa da lütfen hatırlatma yapın.

ÖNEMLİ UYARI!!!: Cihazınıza rom yüklerken oluşan her hangi bir sorundan ben sorumlu değilimdir. Her rom yüklemede risk vardır, fakat bilinçli yapıldığı taktirde bir sorun arz etmemektedir. Bu riski göze alarak işlemleri gerçekleştiriniz.up

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ahmetsoul, Türkbey___ ve Halit O.

tsclub

tsclub

Üye
diğer ülkelerdekilerin sürümlerin daha performanslı olduğu söyleniyo böyle bir gerçeklik varmıdır ?

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
tsclub

tsclub

Üye
şu anda indiriyorum bu romu,bu romda sd karta taşıma var mı ? ya da sd karta taşıma sorununu nasıl halledebilirim bir bilginiz var mı ?

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
şu anda indiriyorum bu romu,bu romda sd karta taşıma var mı ? ya da sd karta taşıma sorununu nasıl halledebilirim bir bilginiz var mı ?

hayır ama rom kurduğunuz da direk root da geliyor cihaza. marketten link2sd programını indirerek root izni verin. sonra programdan istediğinizi sd karta taşıyabilirsiniz. :)

• Beğen
Tepkiler: tsclub
tsclub

tsclub

Üye
İlginiz için çok teşekkür ederim :)

cyberlaz61

Üye
dediklerını aynen yaptıgım halde bı risk olur mu
bu rom u yukleyınce teldekı hersey silincek mı hafıza kartındakıler hattımdakı rehber vs ımi silinme falan oluyo mu pek bılgım yok bu rom yuklemede ondan soruyorum hıcbırınde sıkıntı olmaz dıyosan yukluyorum hemen ? bırde benım kullandıgım v20b

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Hocam dahili hafıza telefon rehberi felan herşey silinir. Bu yüzden yedek alın. İmei ye bir şey olmaz. Adım adım takip ederseniz bir sıkıntı yaratmaz.

cyberlaz61

Üye
dostum boyle bişi oldu rakam falan çıkmadı rom yuklendı mı kı resette atmadı tel ?

Dostum resımdekı gıbı yaptım ayarları ama yuklenmedı neden boyle oldu :S

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
dostum boyle bişi oldu rakam falan çıkmadı rom yuklendı mı kı resette atmadı tel ?

Dostum resımdekı gıbı yaptım ayarları ama yuklenmedı neden boyle oldu :S

Kdz tam inmemiş olabilir hocam. Tekrar indirmeyi deneyin. İlk defa gördüm böyle bir hata

tsclub

tsclub

Üye
Dediğiniz gibi yaptım ve sorunsuz bir şekilde kurulumu tamamladım,Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim :D
Kdz tam inmemiş olabilir hocam. Tekrar indirmeyi deneyin. İlk defa gördüm böyle bir hata

buna benzer hatayı bende aldım,fakat usb modu ve uyanık kalmayı açmayı unutmuşum,sizde o ayarları gözden kaçırmayın

• Beğen
Tepkiler: Peocawe
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Dediğiniz gibi yaptım ve sorunsuz bir şekilde kurulumu tamamladım,Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim :D

buna benzer hatayı bende aldım,fakat usb modu ve uyanık kalmayı açmayı unutmuşum,sizde o ayarları gözden kaçırmayın

Ben teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: tsclub
doa64

doa64

Üye
Arkadaşlar bu tip rom yüklemelerinde elimizde olmadan bazen İmei siline bilir. Ancak önlem alabiliyoruz.
Android telefonunuzu root ettikten sonra IMEI yedekleme işlemimizi yapmamızı sağlayacak olan herhangi uygun bir dosya yöneticisi uygulaması indiriyoruz. Root dizininde efs klasörünü buluyoruz.
efs klasörünü giriyoruz ve nv_data.bin.md5 ve nv_data.bin dosylarını kontrol ediyoruz. Aynı dizinde bu dosya isimleri ile aynı ve sonu .bak ile biten dosyalar varsa onlarla karıştırmayın ve ellemeyin. Bu dosyaların varlığını onayladıktan sonra gönün rahatlığı ile IMEI yedekleme işlemimizi kolaylıkla yapabiliriz.

Root dizinindeki efs klasörünü kopyalıyoruz ve sdcard klasörünün içindeki herhangi bir yere yapıştırıyoruz. Tavsiyem yapıştırmadan önce açıklacıyı bir klasör oluşturmanızdır. IMEI bilgilerimizi sdcard mızına yedeklemiş oluyoruz.

Eklemek istedim işlemlerinizde başarılar dilerim...

• Beğen
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bu tip rom yüklemelerinde elimizde olmadan bazen İmei siline bilir. Ancak önlem alabiliyoruz.
Android telefonunuzu root ettikten sonra IMEI yedekleme işlemimizi yapmamızı sağlayacak olan herhangi uygun bir dosya yöneticisi uygulaması indiriyoruz. Root dizininde efs klasörünü buluyoruz.
efs klasörünü giriyoruz ve nv_data.bin.md5 ve nv_data.bin dosylarını kontrol ediyoruz. Aynı dizinde bu dosya isimleri ile aynı ve sonu .bak ile biten dosyalar varsa onlarla karıştırmayın ve ellemeyin. Bu dosyaların varlığını onayladıktan sonra gönün rahatlığı ile IMEI yedekleme işlemimizi kolaylıkla yapabiliriz.

Root dizinindeki efs klasörünü kopyalıyoruz ve sdcard klasörünün içindeki herhangi bir yere yapıştırıyoruz. Tavsiyem yapıştırmadan önce açıklacıyı bir klasör oluşturmanızdır. IMEI bilgilerimizi sdcard mızına yedeklemiş oluyoruz.

Eklemek istedim işlemlerinizde başarılar dilerim...

Ekleme icin tesekkur ederim :)

yanlzkovboy

Üye
B2CAppSetup.exe çalışmıyor hata veriyor

dleh-b

Üye
Herkese merhaba, ilk öncelikle yardımların için sana çok teşekkür ederim emeğine yüreğine sağlık. Ben aynen dediğin şekili uyguladım yükledim sorunsuz telefon açılmadı CWM den reset attım dedğin gibi açıldı telefonum CWM modunada ses+, ses- tuşlarına aynı anda basarak girebildim ve yardımların sayesindede yaptım teşekkür ederim

• Beğen
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Herkese merhaba, ilk öncelikle yardımların için sana çok teşekkür ederim emeğine yüreğine sağlık. Ben aynen dediğin şekili uyguladım yükledim sorunsuz telefon açılmadı CWM den reset attım dedğin gibi açıldı telefonum CWM modunada ses+, ses- tuşlarına aynı anda basarak girebildim ve yardımların sayesindede yaptım teşekkür ederim

Ben teşekkür ederim :)

husop123

Üye
Merhabalar ben dediğinz gibi işlem adımlarını tek tek uygulayarak rom yükleme ve hard reset atma işlemini yaptık fakat telefonu açtığimda pin kodunu girdiğim halde Telefon SIM Kilitli diyo ve hattı kullanıma açmıyor nasıl düzeltebilirm bir yolu varmı acaba ??

Üst Alt