OmegA v4.0 Beta - OFW Edition | Nokia 5230 v50 CFW | By Rambo_FT | !! 73,68 MB RaM !!

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
şunları 5800 modlasan canım 5230 istedi.

Şans işi bir bakıma. Elimdeki telefon 5230 maalesef. 5800'ı olanlar da telefonlarını vermiyorlar :ehe

telefona kurdum ve şimdiye kadarki en güzel telefon oldu.
Ellerine sağlık.

----------Eklendi @ 14:45:47 ---------- Yazıldı @ 14:24:39 ----------

herşey mükemmel fakat telefon rehberinde sıkıntı var galiba. Görünmüyor.

Beğenmene sevindim. Benim çalışma hırsımı arttıran sözler bunlar. Çok daha iyi şeyler çıkartabilirim böyle güzel şeyleri duyunca. Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır :oke: . Telefon rehberi görünmesi lazım. Bende direkt sim karttakiler görünüyor. Bir oynama yaptın mı rehberle ilgili? Eğer rehberdeki kişiler görünmüyorsa hard format at, UDA temizlensin.

daha demin c6 edit ofw ni kurmuştum :ehe
bu da iyi ama görsellik bakımından c6 daha iyi sanki . c6 nın tek eksiği var. ev ekranı ve int. browser ı :(
edit: tek demişim 2 tane varmış :polis:

C6 edition ve Ofw edition, ikiside beta ve hataları olabilir. C6'nın daha fazla işlemci ve bellek istediği ortada. Onlarıda gidermeye çalışıyorum. Eğer C6 portunu 5230 işlemci gereksinimine göre ayarlayabilirsem vazgeçilmez olacak. Browser'ındaki hatalarıda çözmeye çalışıyorum.

c6 da güzel ama orjinal kadar hızlı değil. Bu daha çok hoşuma gitti. Efekt de güzel seçilmiş.

50 efekt arasından 3 deneme sonrası buldum bunu. Çok aramadım şansım vardı ki 3. seçimde buldum. Gerçekten güzel yapılmış. Yapana helal olsun.

fatihveyusuf

Üye
buradan rambo_FT arkadaşımıza sesleniyorum. Söylemeden edemiyorum herşey mükemmel olmuş. Fakat rehber işini nasıl yapacağız. Telefonun rehberini kullanamıyorum

----------Eklendi @ 17:34:43 ---------- Yazıldı @ 17:33:09 ----------

hakikaten yazılım süper. :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yeni farkettim telefon rehberinin yerinde de sim hafızası yazıyor. Kolay bir sorun, halledip bir yama yayınlayacağım.

fatihveyusuf

Üye
Yama derken tekrar mi flashlayacagiz yoksa ek birşey mi yükleyeceğiz.
Bu arada telefon o kadar hoşuma gitti ki android düşünüyordum. Artık vazgeçtim. Teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Rehber sorunu çözüldü. Yamayı en kısa sürede yayınlayacağım. Vereceğim yamanın içindeki klasörleri (private, sys vs. olanları) OmegA ofw edition'un Rofs2 (.v02 ile biten dosya) nin içine atıp flashlamak. NFE ile yapacaksınız.

Edit: @fatihveyusuf: Gerçekten telefon benimde çok hoşuma gitti. Daha yayınlamadan önce o kadar çok beğendim ki, bir süre onunla oyalandıktan sonra yayınladım :oke:

fatihveyusuf

Üye
daha önce NFE kullanmadım. Biraz tarif edip koyarsanız. Birde bitti ise hemen koyarsanız. Telefonu eksiksiz görmek istiyorum. :-)
Kolay gelsin.

Copyright^

Copyright^

Üye
Rehber sorunu çözüldü. Yamayı en kısa sürede yayınlayacağım. Vereceğim yamanın içindeki klasörleri (private, sys vs. olanları) OmegA ofw edition'un Rofs2 (.v02 ile biten dosya) nin içine atıp flashlamak. NFE ile yapacaksınız.

Edit: @fatihveyusuf: Gerçekten telefon benimde çok hoşuma gitti. Daha yayınlamadan önce o kadar çok beğendim ki, bir süre onunla oyalandıktan sonra yayınladım :oke:

bende final sürümünü bekliyorum v50.6.002 için :ehe inşallah yakın bi zamanda çıkartırsın :alkis:alkis

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
@ellialtıon: Güzel bir versiyon. Mutlaka 50.6 içinde çıkaracağım. Fakat 50.1 için Final, 50.6 için beta çıkacak. 50.6'yı deneyenler olumlu yanıtlar verirse onunda finali çıkacak. Bu arada nickin gibi mesaj sayında 56 imiş güzel bir tesadüf :)

Yama hazır. Aşağıdaki linkten indirin:

NFE kullanımı ile ilgili forumda bir konu yok mu? Eğer yoksa bir anlatım yapabilirim.

sawyer32

sawyer32

Üye
2 günde 2 farklı fw ni denedim. resmen tester oldum yahu :ehe
fazla bi farkını göremedim şimdilik ama kullandıkça göreceğim herhalde. bana kalırsa hala c6 daha iyi fakat onunda problemleri vardı :hmmm
güzel fw ler teşekkürler.. :naughty:

erhan402

Üye
5230 uma kurdum hata bulamadim çok güzel fw eline sağlık :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
2 günde 2 farklı fw ni denedim. resmen tester oldum yahu :ehe
fazla bi farkını göremedim şimdilik ama kullandıkça göreceğim herhalde. bana kalırsa hala c6 daha iyi fakat onunda problemleri vardı :hmmm
güzel fw ler teşekkürler.. :naughty:

cfwleri denemen çok iyi olmuş. C6 için final yerine güncelleme yayınlayabilirim. Çünkü yeni istekler var ve onları yapınca yeni hatalar çıkabilir.

5230 uma kurdum hata bulamadim çok güzel fw eline sağlık :)

Telefon rehberi için yayınladığım updateyi kullanmanı öneriyorum. Onun dışında hata yok galiba. 1 hafta sonra hatalar bulunursa düzeltilip, final versiyon yayınlanacak.

fatihveyusuf

Üye
nfe ile alakalı bir program gördüm. Indirdim yapamadım. Programı ve kısaca nasıl yapacağımızı anlatır misiniz.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tmm. Yarın bir anlatım hazırlayacağım.

ibrkm

Üye
Omeganın dıger surumlerınden mmenundum ama bunu yukledıkten sonra telefonumda sebepsiz arızalar cıktı once arama yapadım ve bugunde uyandım menu ye gıdemıyorum ! Eskı surumu flash lamayı denedım ama pooling phone kısmında telefonun ekranı kayıyor (daha once hıc olmamıstı) ve telefonu bulamıyor taı ben 2. denemeyı yapıyorum ac/kapa yapınca bluyor telefonu Done yazısıda cıkıyor ama telefon kesınlıkle acılmıyoor bır kac zorlma snucu MECBUREN BU SURUMU yuklemek zorunda kaldım. yardım edın lutfen

forumber

Üye
Omeganın dıger surumlerınden mmenundum ama bunu yukledıkten sonra telefonumda sebepsiz arızalar cıktı once arama yapadım ve bugunde uyandım menu ye gıdemıyorum ! Eskı surumu flash lamayı denedım ama pooling phone kısmında telefonun ekranı kayıyor (daha once hıc olmamıstı) ve telefonu bulamıyor taı ben 2. denemeyı yapıyorum ac/kapa yapınca bluyor telefonu Done yazısıda cıkıyor ama telefon kesınlıkle acılmıyoor bır kac zorlma snucu MECBUREN BU SURUMU yuklemek zorunda kaldım. yardım edın lutfen
pooling phone de benimkş her zaman ekran kayarak kapanıyordu...

ModderFurkan

Üye
kardeş v50 yükledikten sonra tekrar v40'a dönmek istemişin.downgrade yapmaya çalışmışn. bişey yok yani :D:aha:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Arızlar nasıl çıktı bilmiyorum ama bende durumların hiçbiri oluşmadı. Eski sürüme dönme fikrini kimden aldın? Her eski sürüme dönülmez. Heleki yükleyeceğin v40 ise... Şimdi senin telefonundaki arızaları nasıl çözeriz bilmiyorum (çünkü menüye gidemiyorum yazmışsın) ama orjinal v50 fw dosyalarından telefon rengine uygun olanı indir dosyaları aynen buradaki anlatımda olduğu gibi flashla. Tamamdır.

Pooling phone kısmında zaten telefon kapanır ardından tekrar açılarak beyaz Nokia ve Local Mode yazıları yazar. Bundan sonra telefon tekrar kapanıp açılarak flashı tamamlar.

pooling phone de benimkş her zaman ekran kayarak kapanıyordu...

Tekrar açılıyor mu?

modding_arT

Üye
Rambo bn furkan :ehe 5800 ofw core edit yapıyorum.Benim tepkime ve cpu modumu kullanarak performansını daha da artırabilirsin.:ehe şu anda 5800 açılışta tema efektleri kapalı; page ev ekranı açık;titanium light temayla açılışta 78.32 mb Boş Ram elde ettim:ehe normal kullanımda 66'larda geziniyorum.:oke:

fatihveyusuf

Üye
diğer arkadaşa verilen hata bugün bende de oldu. Menüye giremiyorum. Spb shell menüsünü kullanıyorum. Programlar çalışıyor fakat menü tıklaninca açılmıyor.

elfidaist

Üye
teşekkürler anlatımnız için ya ben daha önceden pcden usb kablosuyla yazılım yüklerken telefonum açılmamak üzere kapanmıştı ve mecbur olarak servise gönderdim.. Şiimdi yeni sürümü yüklemek istitorum ama aynı sorunla karşılaşırım diye korkuyorum sağlıklı bi yazılım yüklemesi için ne yapmam lazım..?

Üst Alt