Yardım Nvidia Ekran Kartı Gigabayt Farkı

Bilişim Profesörü gerekli cevabı vermiş ama laptopu söktüğümde gördüğüm kadarıyla masaüstünden bir farkı yok hatta (benimkinde) kolayca çıkarılıp takılıyordu, fakat tehlikeleri nelerdir bilmiyorum yazdığım gibi takıp çıkarılması kolay

Tepkiler: liamgallagher
    Konu Sahibi

Takıp çıkarması kişiye göre değişiyor demek ki Youtubeye koyulan videoya bakarak takmaya çalışırım artık. Bu arada mesela her laptopta ram yükseltme olabiliyor mu? 2 tane ram takma yeri kesin oluyo mu?

Takıp çıkarması kişiye göre değişiyor demek ki Youtubeye koyulan videoya bakarak takmaya çalışırım artık. Bu arada mesela her laptopta ram yükseltme olabiliyor mu? 2 tane ram takma yeri kesin oluyo mu?
Ramler slota takılı ise çıkarıp başka takabilirsin, bende 2 slot var üst üste duruyorlar, üsttekini çıkarıp baktığımda 4 gb yazıyordu alttakine bakmadım. Belki 4 ram slotu olanlar da vardır sonuçta bazı laptoplar 16-32 gb

Konu Sahibi

Youtubede baktığım videoda da altalta 2 slot var. Ben laptopu alarken bi sorayım ya belki max 4 gb ramdır laptop

Bu arada @liamgallagher Eğer ramler yerine felan oturmazsa sakın zorla bastırma, bil ki yerine oturmadıysa yanlış takmışsındır. Eğer sen bu yerine oturmadı diye bastırırsan dediğim gibi anakartı yakabilirsin Ram'e hafifçe bastıracaksın tık diye bir ses gelecek ve yerine oturacak

Konu Sahibi
Hayırlı olsun hangi model?

Grundig, pek laptop markası değil 5 farklı özellikli laptopları var sadece. İ3 Slimbook, i5, i7, i5 v2 filan diye gidiyor. Benim alacağım;

İ5 - 3210M , 2.50 GHz max 3.50 İşlemci
GT740M, 1 GB Ekran Kartı
4 GB Ram ( 8 olacak inşallah )
Windows 8.1

Günümüz oyunlarında sıkıntı çıkarabilir, aldın mı alacak mısın?

Ama sana yine de tavsiyem bence kendin takma. Çünkü eğer dediğim gibi yanlış takarsın da kısa devre yaparsa Laptopun Garantisi de ortadan kalkar. Yani sen ek rami eklediğin anda zaten laptopun garantisi bitecek dolaylı yoldan. En azından ram çalışsın da öyle bitsin garanti

Konu Sahibi
Günümüz oyunlarında sıkıntı çıkarabilir, aldın mı alacak mısın?

Alacağım. Sen watch dogsu mediumda oynayabildiğini söylemiştin sanırsam. Ekran kartın 2 gb tabii. Bakalım ya kaldırır bence. Zaten kredi kartı ile alamayacağım için bekodan alabileceğimin en iyisi bu :S
Laptopu almaya giderken ram alırım belki orada takarlar

Alacağım laptop; @Bilişim Profesörü @-Empat-

Bellek 8 GB olursa çoğu oyunu mediumda oynatır diye düşünüyorum Yalnız watch dogs ı oynatamayabilir bence.

Hadi diyelim belleği 8'e sorunsuz yükselttin, Gt740M 2 Gb 64 bit Watch Dogs'u mediumda oynatıyor o da overclock ile, 1Gb sorun çıkarır abi ya

Konu Sahibi
Sağolasın. Overclock zor mu yapmak? 1 gb sorun çıkarabilirde, bakalım açar belki..

Umarım oynatır..
Overclock çok tehlikeli, overclock edilen parça(işlemci,ekran kartı) tamamen bozulabilir, ben kartın kaldırabileceği maksimum değerlerde overclock yapıyorum(tek mhz bile artırsam kart yanıt vermeyi kesiyo)

Konu Sahibi
Overclock çok tehlikeli, overclock edilen parça(işlemci,ekran kartı) tamamen bozulabilir, ben kartın kaldırabileceği maksimum değerlerde overclock yapıyorum(tek mhz bile artırsam kart yanıt vermeyi kesiyo)

Tehlikeli işlere giremem hiç ya Ya i5 4200M olsa bide ekran kartı 2 gb olsa ne güzel olcak ya. Sırf 1 gb yüzünden en istediğim oyunu oynayamıcam galiba.