Yardım Note 3 Şarj sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

atakan115

Üye
    Konu Sahibi
Note 3 Şarj sorunu
Merhaba arkadaşlar ilk kez aldığım bir telefondan nefret eder oldum. Telefonu resmen kullanamıyorum. Kullandigim zaman veya 3g yi falan actigim zaman ekran en kisiktada olsa somuruyor sarji. Nerdeyse dakikada %1 , 2 dakikada %1 sarjim gidiyor. Cok sinir bozucu birsey . Oyun oynamaya korkuyorum. Resmen sarj aletine bagimli yasiyorum. Telefon sarjdan ciktiktan sonra maksimum 12 - 15 saat gidiyor sarj onunda %90i telefon uykuda oluyor. Daha dun telefonu fabrika ayarlarina dondurdum yinede ayni sorun var. Telefon ilk aldigim gibi. Rom root falan filan ekstra birsey yok. Garantisi devam ediyor. Okul arkadasim note 3 u ile yanimda sabah aksam 3g acik derslerde full oyun oynuyor faceten cikmiyor adam aksama kadar dolu dolu oynuyor 12 saat dolu dolu kullaniyor telefonu oyle sarji bitiyor . Ben oyun oynuyorum mesela clash of clans 5 dakikada %10 -%20 arasi sarjim gidiyor. Bu demekki 1 saat bile oyun oynayamadan %100 sarjin bitmesi demek. Ne yapmalihim bir yardimci olurmusunuz. 1 sene oldu telefonu alali. Telefonu aldigimdan beri bu sorun var. Garantiye versem cozum olurmu ? Garantiye vermedende ben sorunu cozebilirmiyim ?

1 gunumun satandar kullanimi bu sekilde :

Son düzenleme:

byAndroid

byAndroid

Üye
Pilin değişmesi lazım kesinlikle. Garantiye ver pil değişimi iste

atakan115

Üye
    Konu Sahibi
Pilin değişmesi lazım kesinlikle. Garantiye ver pil değişimi iste

Hocam vatandan almıstim telefonu ilk aldigimda farkettim goturdum oradakiler dedi efendim artik bu yeni cihazlar boyle sarji az gidiyor soyle boyle ikna ettiler beni. Neyse note 3 kullananlari gordukce yeni yeni anliyorum. Millet 3g full acik , ekran sonuna kadar acik , aksama kadar oyun oynuyor ben 3g kapali sadece ara ara 2 dk acip kapatiyorum , , ekran otomatikte ve sonuna kadarda kisik , guc tasarrufu falan acik. Gercekten biktim sabah evden cikiyorum 1 saatte bir whatsap mesaj grlmismi diye 3g acip bir bakiyorum sonra kapiyorum aksam ustu %50 sarj kaliyor. Deli oluyorum. Suan bile bu sitedeyken 2 3 dkda %1 azaldigini goruyorum wifi den baglaniyorum 3g kapali ekran sonuna kadar kisik . Hocam sagolun birde fotograflari paylastim bakarsaniz sevinirim. @byAndroid

byAndroid

byAndroid

Üye
Pc ye geciyim detaylı bakarım şuan mobilim
Edit: evet resimlere baktım dediğim gibi normal değil hatta anormal grafik inişli çıkışlı bataryanız bozuk hemen değişmesi lazım. Degistikten sonra farkı göreceksiniz

atakan115

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim. En yakın zamanda garantiye vereceğim. Fakat alirlamiki telefonun dis kasasinda bagzi cizikler var.@byAndroid

byAndroid

byAndroid

Üye
En kısa sürede değiştirirler inşallah sonucu bekliyorum

baran1546

Üye
garanti ekran degisimi haric cizik ezik gibi hatalari gormezden geliyor kardes ama ekran degisimi soz konusu olunca ezikten cizikten darbe diye ucretli degistiriyorlar yaninda sarj aletini de gotur konnrol etsinler batarya kesin degisir kafana takma

atakan115

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah alırlar hocam. Birde vatandan almıştim telefonu vatanami gotureyim yoksa direk samsung servisine mi ? @baran1546
@byAndroid hocam bugun bir test yapayim dedim ve bir oyun indirdim. Oyunu olabildigince kesintisiz oynamaya calistim. Oynarken 3g ve wifi kapali , ekran otomatik ve en kisiktaydi. Buyrun sonuclari.

baran1546

Üye
samsunga gotur kardesim bicok kere ben kendim batarya be sarj aleti degisimi yaptirdim sorn cikarmazlar sikayetini bildir test ediyorlar degisimi yapiyorlar

byAndroid

byAndroid

Üye
İnşallah alırlar hocam. Birde vatandan almıştim telefonu vatanami gotureyim yoksa direk samsung servisine mi ? @baran1546
@byAndroid hocam bugun bir test yapayim dedim ve bir oyun indirdim. Oyunu olabildigince kesintisiz oynamaya calistim. Oynarken 3g ve wifi kapali , ekran otomatik ve en kisiktaydi. Buyrun sonuclari.

Kesinlikle ölü batarya 100 den 90 a direk düşmüş zaten dalgalanma da vae grafikte. Hem note 3 ün kat kat daha fazla gitmesi gerek

atakan115

Üye
    Konu Sahibi
@baran1546 Hocam sadece telefon ve sarj aletini gotureyim degil mi. Kutusuna ve diger iceriklere gerek yok . Faturaya falan gerek var mi ?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
@baran1546 Hocam sadece telefon ve sarj aletini gotureyim degil mi. Kutusuna ve diger iceriklere gerek yok . Faturaya falan gerek var mi ?
Cihazi orjinal kutusunda vermelisin kendi ekran koruyucusuna filan takmalisin faturayi kesin alicaksin yanina...

atakan115

Üye
    Konu Sahibi
@CaptainPrice. Hocam kulaklik falan bozulmustu benim atmistim cope . Telefonu kullanali 1 sene olmustu onlara gerek yokmu ? Sadece telefon , batarya , sarj aleti , kutu , garanti belgesi , fatura gotursem olmaz mi ?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Zaten aksesuar'larin hepsini kutuya koymana gerek yok Cihazdaki Arizalari temsil eden Aksesuarlari koy kutuya sadece. :oke:

baran1546

Üye
kardes telefonu satmayacanki kutu falan fatura sarj aleti telefon samshng servise vereceksen eger vatani bilemem

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Pilin tahtalı koye bilet almış

Bence ORIJINAL pil alın devam edin neolur olmaz patlama yanma gibi sorunlar oluşturup daha fazla zarar verebilir bunu unutma

Siycey

Siycey

Üye
Vatandakiler seni yemiş bendeki cihaz 7.ayını dolduruyor bataryasını çok hırpalandı stabil sarj etmedim nerdeyse ölü bi batarya sayılır o bile çok rahat 4 saat ekran süresi veriyordu,kesinlikle bataryanı değiştirmen lazım.

atakan115

Üye
    Konu Sahibi
@byAndroid @CaptainPrice. @baran1546 @Jelly Beanci @Siycey arkadaslar servise gidip telefonu verdim. Batarya ve sarj aletini degistirmisler. 2 gundur kullaniyorum batarya ciddi sekilde duzelmis. Ama hala beni tatmin etmiyorbmuhtemel olarak yazin telefon degistirecegim. Bu sorun varkende degistirmiyi dusunuyordum sorun cozulsede note 3 un bataryasi beni tatmin etmedi. iphone 6 almayi dusunuyorum. cok dolu sekilde 12 saat gidiyor diyorlar. Note 3 um suan cok dolu 6 saat nornal kullanim 12 saat , sadece telefon gorusmesi ve internetsiz mesaj ile de 24 saat gidiyor bu yuzden memnun degilim.

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
adanalı1

adanalı1

Üye
Aynı sorunu bende yasadım kardesım. 1000 de birde olsa bataryalar fabrıka cıkıslı hatalı yada arızalı cıkabılıyor. Şimdi ezbere konusmak ıyı degıl ama cıhazın sorunu bataryada olmıyabılır. Cihazda elektırık akımı kısa devrede olabılır. En iyisi Garantıye yollamak.Şıkayetınede batarya değişsin yazma. Şarj normal sevıyenın altında gıdıyor dıye not duş . Gerekenı yapacaklardır ;) .

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
tam yemişler herkes iphone şarjından şikayetçi benim tanıdığım iphone kullanan kişi yanında powerbank taşıyor ve ben elimden düşürmediğim halde onun arada sırada baktığı telefonu ile aynı sürede pil ömrü sunuyor bence yazık edersin heleki pil den şikayetçiysen iphone ye bulaşma derim