Nokia’nın Android Kullanmaması İçin 5 Neden!

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin

ben ona da fazla benzetmiyorum ama neyse ...

saat widgeti biebir aynisi neredeyse ayrica hava durumu widgeti de miui hava durumu widgetiyle ayni. Bence benzer bir cok yonleri var. Tabi aynisi demiyorum ama biraz esinlenilmiş sanki.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Belle'nin nesi Android'e benziyor ?

Sanırım makalede Belle'nin FP2 sürümünden bahsediyor.
2. nesil S^3 telefonlarda FP2 ile bayağı değişiklik gelmiş.
Dün arkadaşımda gördüm.
Nokia 700'ün açılış ekranından, kamera menü ve animasyonlarına kadar epey bir değişiklik var.
Gerçekten Android'e benzemiş.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye

saat widgeti biebir aynisi neredeyse ayrica hava durumu widgeti de miui hava durumu widgetiyle ayni. Bence benzer bir cok yonleri var. Tabi aynisi demiyorum ama biraz esinlenilmiş sanki.

evet widgetler çok benzer :hmmm

- - - Eklendi - - -

Sanırım makalede Belle'nin FP2 sürümünden bahsediyor.
2. nesil S^3 telefonlarda FP2 ile bayağı değişiklik gelmiş.
Dün arkadaşımda gördüm.
Nokia 700'ün açılış ekranından, kamera menü ve animasyonlarına kadar epey bir değişiklik var.
Gerçekten Android'e benzemiş.

en yakın zamanda inceliyorum FP2'yi

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
androidin donanım savaşlarıyla güçlendirilmesi sizi nasıl ilgilendirmez anlamıyorum? Daha yüksek donanım her zaman daha yüksek meblalar demek yani cihazlara 2000 TL para vermek size dokunmuyor demek ki :hmmm

• Beğen
Tepkiler: FeRhAt0152
kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
Nokia nın android kullanmamak için sadece adı yeter yav ''NOKİA'' bide geçmişi var dünya devi olduğu günler symbian kısacası kendine ihanet etmesinin anlamı gereksiz ve yakışıksız bi durum olurdu...forewer NOKİA....:op:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Nokia nın android kullanmamak için sadece adı yeter yav ''NOKİA'' bide geçmişi var dünya devi olduğu günler symbian kısacası kendine ihanet etmesinin anlamı gereksiz ve yakışıksız bi durum olurdu...forewer NOKİA....:op:

:evet:

viceroy34

viceroy34

Üye

Nokia’nın Android Kullanmaması İçin 5 Neden!

Mevcut markaların çoğu Android’e geçmişken, pek çok kişi, yaşadığı zor günlere rağmen Nokia’nın neden Android’e geçmediğini merak ediyor.

İşte bunun 5 nedeni:

1. Nokia Belle zaten Android’e Benziyor:

Nokia Belle işletim sistemini kullandınız mı? Muhtemelen kullanmış ve Android ile benzerliğini fark etmişsinizdir. Evet, Symbian’ın en son sürümü Belle, Android ile pek çok yönden benzerlik taşıyor. Öyleyse, kendi sistemini aynen Android gibi yapabilecekken, Nokia neden Android’e geçsin? Üstelik Nokia’nın geliştirdiği bu işletim sistemi Android’e göre kaynakları daha verimli kullanırken? Bilindiği gibi Nokia Belle, kullanımda daha iyi batarya ömrüne sahip.

2. Android’in Son 10 Yıldaki Telefon İşletim Sistemlerinden Bir Farkı Yok.

10 yıl önce, Windows tabanlı Pocket PC’de de widget özelliği ve ızgara menü görünümü vardı. Peki Android’de şu an ne var? Hemen hemen aynısı. Bugünkü tüketici istekleri doğrultusunda neredeyse aynı yerde.
Diğer tarafta Windows Phone, Android’e göre tamamen farklı, yeni bir kullanıcı arayüzü modeli sunuyor.
3. Android Alanında Çok Fazla Satıcı Var

Anroid dünyası pek çok marka tarafından paylaşılıyor. Samsung, HTC, LG ve Sony başta olmak üzere Huawei ve diğer küçüklü büyüklü pek çok Çin dağıtıcısı piyasa kârını aşındırıyor. Bu durum Android’e yapılacak geçişin otomatik olarak satış rakamlarını artırması sonucuna engel oluyor. Yani tüm satıcılar aynı şeyi satarken, fark yaratmaya çalışmak gerekir. Nokia’nın da Windows Phone ile yaptığı şey bu.

4. Android’in Maliyeti Fazla

Android ücretsiz ve açık kaynaklı olmasına rağmen, Nokia yine de fikri mülkiyet için ödeme yapmak zorunda. Ayrıca Apple’ın açtığı davaları da göze alması gerekiyor.
Nokia seçtiği stratejiyle, Windows Phone’u benimseyerek Microsoft’tan para bile kazanıyor.

5. Windows Ekosisteminde Potansiyel Var

Microsoft, bilgisayar alanında bir isme ve güvene sahip. Windows işletim sistemiyle masaüstü ve dizüstü bilgisayarda kendini ispatlamış durumda. Xbox 360 konsolu ile de önemli bir başarı elde etti. Şimdi Nokia da Windows Phone’a Nokia Maps’i entegre ediyor. Eğer Nokia, Google’a partner olsaydı, doğal olarak Google Maps’le rekabet edecekti.

Çeviri ve derleme: bulutsuzgece

Tamam çok güzel yazmışsın ama insanlar artık kullandıkları makinalardaki işletim sistemleri ile oynuyor hackliyor oyun kuruyor beğenmiyor tekrar bozuyor sonuçta bu iki işletim sistemi ios ve android bunlara açık windows ne yapıyor her çıkardığı sürümde bütün kapıları kapatıyor en azından bir iki örnek vericem arkadaşınızın cebinde bir şarkı beğendiniz bana yollarmısın diyemiyorsunuz ondaki makina 3 üncü sınıf bir android mesela siz makinaya 1800 tl verip almışsınız bir wp 7.5 o almış 300 liraya bu örnekler resim ve diğer programlar içinde geçerli makinanızı pc ye bağlıyorsunuz ne bir data müzik resim dosyaları direk olarak görmüyor bunu gören nokia windows'a bunları söyledi tahminim son sürüm wp 8 de harici data destegi bluetooth özelliği paylaşımı destekleyen faktörler açık olursa tahminim yeni bir ivme kazanır diye düşünüyorum.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Tamam çok güzel yazmışsın ama insanlar artık kullandıkları makinalardaki işletim sistemleri ile oynuyor hackliyor oyun kuruyor beğenmiyor tekrar bozuyor sonuçta bu iki işletim sistemi ios ve android bunlara açık windows ne yapıyor her çıkardığı sürümde bütün kapıları kapatıyor en azından bir iki örnek vericem arkadaşınızın cebinde bir şarkı beğendiniz bana yollarmısın diyemiyorsunuz ondaki makina 3 üncü sınıf bir android mesela siz makinaya 1800 tl verip almışsınız bir wp 7.5 o almış 300 liraya bu örnekler resim ve diğer programlar içinde geçerli makinanızı pc ye bağlıyorsunuz ne bir data müzik resim dosyaları direk olarak görmüyor bunu gören nokia windows'a bunları söyledi tahminim son sürüm wp 8 de harici data destegi bluetooth özelliği paylaşımı destekleyen faktörler açık olursa tahminim yeni bir ivme kazanır diye düşünüyorum.

söylediklerinin hepsi açık kardeşim zaten wp8 de.

• Beğen
Tepkiler: FeRhAt0152
viceroy34

viceroy34

Üye
bekleyip göreceğiz az kaldı nasıl olsa 1 kasım da herşey belli olur.

serinaga

serinaga

Üye
Belle android'ten şüphesiz daha iyi, geliştirilirse çok çok daha iyi olur ...

papakudioflu

papakudioflu

Admin

ilk olarak tahmin ettigin şeyler resmi olarak wp7.8 ile mevcut cihazlara wp8 ile de yeni nesil cihazlara gelicek.iosdaki jailbreak olayi ise emin ol ki sistem ilk ciktiginda yoktu. Ve hala daha apple jb aciklarini kapatmak icin guvenlik acigi yamalarini guncelleme olarak yayinliyor. İphone5 ciktigi hafta ios6nin guncelleme almasi da bu yuzdendir.

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye

ilk olarak tahmin ettigin şeyler resmi olarak wp7.8 ile mevcut cihazlara wp8 ile de yeni nesil cihazlara gelicek.iosdaki jailbreak olayi ise emin ol ki sistem ilk ciktiginda yoktu. Ve hala daha apple jb aciklarini kapatmak icin guvenlik acigi yamalarini guncelleme olarak yayinliyor. İphone5 ciktigi hafta ios6nin guncelleme almasi da bu yuzdendir.

ios6 yı kurcaladım 2 gün boyunca bi nane yok ios5 e üstten aşağı çeknce açılan bildirim ekranı ekleyip piyasaya sürmüşler.işte yenilik anlayışı ve NOKİA FARKI burda ortaya çıkıyor işte.sistem dedinmi böle olmalı gidip aynı ios un arkasına 1 2 3 4 vs yada android yok jelibon yok lolipop diye ufak değişiklerle millete kakaladılar durdular şimdi sıra NOKİA'da...sistemse sistem,sisteme yeterli donanım windowsla ortak uygulamalar sayısız yeni özellik ki sayamadığımız daha ortaya çıkanlar bide duymadıklarımız var...kısacası diğer sistemleri :dayak: zamanııııııııııııııııııııı :aha:

• Beğen
Tepkiler: PureFood
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
androidin donanım savaşlarıyla güçlendirilmesi sizi nasıl ilgilendirmez anlamıyorum? Daha yüksek donanım her zaman daha yüksek meblalar demek yani cihazlara 2000 TL para vermek size dokunmuyor demek ki :hmmm
Dediğim gibi performans önemlidir benim için. Tabi üzerime alındım ama yanlış anlamayın :)

- - - Eklendi - - -

sistem dedinmi böle olmalı gidip aynı ios un arkasına 1 2 3 4 vs yada android yok jelibon yok lolipop diye ufak değişiklerle millete kakaladılar durdular şimdi sıra NOKİA'da...
Nokia Android kullansaydı aynı şeyi söylermiydiniz?

viceroy34

viceroy34

Üye
Sonuçta bu bir zamanlama sorunu idi cep telefonu pastasını ios ve android yedi diğerleri sandıki biz aynı kasa telefonları aynı yazılımla süsleyip eğip bükerek milleti kazıklarız dediler (bakınız nokia).

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
Sonuçta bu bir zamanlama sorunu idi cep telefonu pastasını ios ve android yedi diğerleri sandıki biz aynı kasa telefonları aynı yazılımla süsleyip eğip bükerek milleti kazıklarız dediler (bakınız nokia).

aynı şeyi samsung htc apple yıllardır yapıyor nokianın şimdiki lumia ları benziyor sadece ve ne hikmettir htc de nokia çakması cihazlar çıkardı ve huawei mi ne oda ortaya çıkan görsellere bakılırsa nokia çakması bi cihaz çıkaracak gibi...nokia tasarımda hep öndeydi şimdi diğerleri ona özeniyor :kop:

besim.farhan

besim.farhan

Üye
3 olmamış. LG'de kullanıyor şimdi

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
doğru neyse onu sölerdim...tabi bu benim doğrum...
Saygı duyuyorum, ancak bilgi olsun, Android'te Jelly Bean güncellemesiyle menü hızı 30 fps civarından 60 fps civarlarına çıktı. Bundan başka bir çok değişiklik var.
Tabi bu güncellemeleri yetersizde bulabilirsiniz, şahsi fikriniz.

• Beğen
Tepkiler: Samet.25
rapman

rapman

Üye
benim düşüncelerimle aynı.

Üst Alt