Nokia'da Kan Kaybı Çok Ağır

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi

Nokia'nın ikinci adamı beklenen istifasını verdi. Peki, Ilari Nurmi hangi firmaya geçebilir?

90'lı yıların teknoloji devi Nokia, en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. Firmanın akıllı telefon pazarındaki yanlış yatırımları, yıllardır ilk kez en büyük telefon üreticisi unvanını kaptırmasına neden oldu. Hisse değerli 40 dolardan 3 dolara kadar düşen firma, Lumia serisi ve Windows 8'le kurtuluş arıyor. Şirket CEO'sunun büyük hissedarlara verdiği sözün dolması için sadece 3 ay kaldı. Bu kritik dönemde Nokia, en büyük silahını Lumia'nın arkasındaki ismi kaybetti.

Lumia serisine ait projelerden sorumlu olan Nokia ikinci başkanı Ilari Nurmi uzun süren pazarlıklar sonucunda istifa etti. Bir süredir şirketten ayrılmak isteyen Nurmi, Stephen Elop'un çabalarıyla görevine devam ediyordu. Nurmi, ayrılığını Twitter üzerinden duyurmayı tercih etti. Nokia'nın ikinci adamı şirketten ayrılırken yalnız gitmedi. Pazarlama bölümündeki güvendiği kişileri de yanında götüren Nurmi, firmanın patlama yapmayı düşündüğü Windows 8 tanıtımından önce Nokia'ya ciddi kan kaybettirdi.

Stephen Elop'un şirketi altın çağına taşıma iddialarının arifesinde gelen ayrılık, Nokia'da işlerin pek iyi gitmediğini gösteriyor. Yüksek maaş alan ve genelde rahatları yerinde olan üst düzey müdürlerin şirketlerden ayrılması ya daha iyi bir teklife ya da kötü son öncesi kaçışlara işarettir.

Ilari Nurmi'nin Twitter hesabında son zamanlarda özellikle iPhone 5 üzerinde paylaşımlarda bulunması, eski yöneticinin Apple'la gidebileceğini gösteriyor. Piyasada bir çok akıllı telefon firması varken, özellikle iPhone 5'e yönelik eleştiriler ve yorumlar Nurmi'nin Apple'a açıkca verdiği mesajları gösteriyor.

Nokia kan kaybederken, ABD'de en çok teknolojik cihaz satışının yapılacağı 2012 son çeyrekte ne kadar başarılı olabilecek? Bunu önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Alinti: G.A.

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
bunu yakın bir zamana kadar Apple'da da görebiliriz Steve'den sonra duraklama dönemine geçen bekleneni veremeyen Apple'in sonu da buna benzer olacak maalesef, Android liderliği alacak gibi

Uruloki

Uruloki

Üye
bunu yakın bir zamana kadar Apple'da da görebiliriz Steve'den sonra duraklama dönemine geçen bekleneni veremeyen Apple'in sonu da buna benzer olacak maalesef, Android liderliği alacak gibi

İyide zaten lider android ki şu anda

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Hacı zaman kaybetmeden androide geç sende :ehe

Sent from my GT-I8150 using Tapatalk 2 Beta-6

• Beğen
Tepkiler: Samsunspor
papakudioflu

papakudioflu

Admin
valla pazarlama bolumundeki sorumlulari da yaninda goturduyse nokiaya cok buyuk iyilik yapmiş demektir. Rezalet bir pazarlama stratejisi vardi nokianin.

technoshark

technoshark

Üye
kesinlike android lider ama kimse bunu kabul etmiyor, heleki apple cilar :S nokiada bunu kabul etmeli.. symbianla bir yere varamıyacaklarını anlamış demekki Nurmi.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
kesinlike android lider ama kimse bunu kabul etmiyor, heleki apple cilar :S nokiada bunu kabul etmeli.. symbianla bir yere varamıyacaklarını anlamış demekki Nurmi.

symbianla bir yere varilmayacaginin anlaşilmasi iki yil oldu nerdeyse adamlar da aciklamişti bunu. Ama emin olun androidle nokia yine bir yere varamazdi.

Uruloki

Uruloki

Üye

symbianla bir yere varilmayacaginin anlaşilmasi iki yil oldu nerdeyse adamlar da aciklamişti bunu. Ama emin olun androidle nokia yine bir yere varamazdi.

Meego ile bir şey yapabilirlerdi intelde arkalarindaydi ama yapmadilar elop sagolsun yazidada belirttigi gibi 3 ayı kaldı bu işi duzeltti duzeltti yoksa yollayacaklar

Ayrica android nasıl lider değil liderlikden kastin ne ki sonuçta akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi eee liderlik böyle olmuyor mu

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Meego ile bir şey yapabilirlerdi intelde arkalarindaydi ama yapmadilar elop sagolsun yazidada belirttigi gibi 3 ayı kaldı bu işi duzeltti duzeltti yoksa yollayacaklar

meego ile bir yere degil cok yere varabilirlerdi ama en az bir veya iki yil once başlansaydi. Meego mukemmel bir projeydi fakat nokia gec kalmişti.

Uruloki

Uruloki

Üye

meego ile bir yere degil cok yere varabilirlerdi ama en az bir veya iki yil once başlansaydi. Meego mukemmel bir projeydi fakat nokia gec kalmişti.

Yok bence tam zamaniydi hatta n9 dan sobra gelecek modelin fotoğrafları çıktı yakın zamanda çoğu nokia tutkunu bayıldı cihaza yani devamı cok rahat gelebilirdi

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Yok bence tam zamaniydi hatta n9 dan sobra gelecek modelin fotoğrafları çıktı yakın zamanda çoğu nokia tutkunu bayıldı cihaza yani devamı cok rahat gelebilirdi

evet iki tane giriş seviyesi meego cihazin resimlerini ilk ben paylaşmiştim forumda. Ama olay degil. Nokia sadece n9 ve iki giriş seviyesi cihazla geri donuş yaşayamazdi. Sonucta meego projesi hala daha gelir getiren degil gideri olan finanse isteyen bir projeydi ve nokianin daha fazla finanse edicek gucu kalmamişti o yuzden gec kalinmişti dedim. Kasasindaki para bu kadar erimeden başlansaydi tam bir geri donuş yaşayabilirdi. Yoksa bugun lumia920ye uygulanan teknolojiler uc beş ayda uretilecek şeyler degil mutlaka meego projesi dahilinde duşunulmuş teknolojilerdir. Duşunsene puremotion hd+ ekran wireless şarj pureview kamerali bir meego os telefon neler yapardi piyasada.

Uruloki

Uruloki

Üye

evet iki tane giriş seviyesi meego cihazin resimlerini ilk ben paylaşmiştim forumda. Ama olay degil. Nokia sadece n9 ve iki giriş seviyesi cihazla geri donuş yaşayamazdi. Sonucta meego projesi hala daha gelir getiren degil gideri olan finanse isteyen bir projeydi ve nokianin daha fazla finanse edicek gucu kalmamişti o yuzden gec kalinmişti dedim. Kasasindaki para bu kadar erimeden başlansaydi tam bir geri donuş yaşayabilirdi. Yoksa bugun lumia920ye uygulanan teknolojiler uc beş ayda uretilecek şeyler degil mutlaka meego projesi dahilinde duşunulmuş teknolojilerdir. Duşunsene puremotion hd+ ekran wireless şarj pureview kamerali bir meego os telefon neler yapardi piyasada.

Benim bahsettiğim telefon giriş seviyesi değil n9 un üst modeli ve evet o teknolojilerin gelismesi zaman alır ama intelde destek veriyordu bu konuda nokiayaya yani su anda bile cok fazla para kaybediyor nokia bunu elop un wp hareketinde hissedarlar sorguladi büyük bir toplanti yaparak o gun elop kovulacakti fakat elop sure istedi sonu yaklasiyor bakalim ne olacak

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Benim bahsettiğim telefon giriş seviyesi değil n9 un üst modeli ve evet o teknolojilerin gelismesi zaman alır ama intelde destek veriyordu bu konuda nokiayaya yani su anda bile cok fazla para kaybediyor nokia bunu elop un wp hareketinde hissedarlar sorguladi büyük bir toplanti yaparak o gun elop kovulacakti fakat elop sure istedi sonu yaklasiyor bakalim ne olacak

uc aya gerek yok iki ay sonra her şey cikar ortaya:oke:

acuxx

acuxx

Üye
değişiklik iyidir :hmmm

Uruloki

Uruloki

Üye

Nasıl henüz değil acaba a bu işletim sistemi şu an en çok kullanılan işletim sistemi değil mi akıllı telefonlarda daha ne liderliginden bahsediyorsunuz ki o zaman bunu anlamıyorum ios mu lider symbian mi wp mi meego mu hangisi

phasan

phasan

Üye

Nasıl henüz değil acaba a bu işletim sistemi şu an en çok kullanılan işletim sistemi değil mi akıllı telefonlarda daha ne liderliginden bahsediyorsunuz ki o zaman bunu anlamıyorum ios mu lider symbian mi wp mi meego mu hangisi
İos lider

• Beğen
Tepkiler: Samsunspor
iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
nokia'nın tekrar lider olmasını umut ediyorum :hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt