Nokia X6 Hakkında her türlü konuda yardımcı olurum..

Sponsorlu Bağlantılar

Lacrymosa

Üye
Yardımcı olmaya çalışıyorum ama işte Skyfire sayfası uyarı veriyor. Telefon hakkında söylediklerim sadece bir olasılık. :) Bu tür şeyleri çok iyi düşünürüm, her olasılık aklıma gelir.

Bu ülke sorununu çözmek için bir fikrim var.

Telefondan
Kod:
 http://anonymouse.org/anonwww.html
adresine girin. Çıkan sayfadaki kutuya m.skyfire.com yazın. Daha sonra Sorf Anonymously butonuna tıklayın. Bu şekilde m.skyfire.com sayfası şu anda sizi hangi ülkeden giriyor görüyorsa artık göremeyecek. :) Bu şekilde indirmeyi deneyin.

playbooy_imam

Üye
arkadaslar merhaba bir nokia calısanı olarak size yarımcı olmak isterim

nokia x6 da donma ve kitlenmenormal nedenı symbian işletim sisteminin agır calısması bunun dısında eger ekranda dokunma sorunu yasıyorsanız ekran tıtretısımını kapatın daha rahat olur ayrıca kapasıtıf nerde calısır dıye sormuslar arkadasar bunu bellı alanda calısıp calısmama gıbı bısı yok kapasitif denmesının sebebı elınızdekı elektruk ıle calısması yanı nokıa nın dıger dokunmatıklerınde kalem kullandıgınız ıcın muhtemelen sordunuz aralarındakı fark sadece bırı ıttırmatık bırısı kapasitif oda x6

yunus.28.1907

yunus.28.1907

Üye
mesaj yazmak nasıl bu telefonda yani rahatlık anlamında soruyorum. Ben günde 100 ila 200 arası mesaj atıyorum hiç symbian kullanmadım ve t9 ile yazıyorum hep. Yavaşlama oluyor mu bi de rahatlıkla yazılabiliyor mu ?

deadly_whisper

Üye
merhaba acaba kapak değişimi yapılabiliyor mu x6 da?

xon

xon

Üye
willrock 16gb olanı piyasada var kvk garantili 975 - 940 tl arası 32 gb olan yokmuş kavklı kafama takılan birşey var arkadaş 5800 kulanıyor onla müzik dinlemiyor elinde phlips küçük mp3 çalar onu kulanıyordu sordum 5800 la neden dinlemiyon bu 5800 den daha iyi ses veriyor dedi aynı sıkıntı benim N73 tede var ses kaliteli ama kulaklıha verdiyi ses düşük gürültülü yerde çalıştımdan rahat duymak zor n70 ler benim n73 ten daha fazla kulaklıha ses veriyor x6 da kulaklık sesi nasıl düşükmü çünkü çok uzun süre vermişin. şarjı yemesindiye düşük tutulmuş olabilirmi diye sordum x6 yla gelen kulaklık o tarz kulaklık kulandım bass seslerde zayıf kalıyo sony kulaklıklar gayet iyi n3 ler gibi dışa 2 hoporlör şeklindemi yoksa n95lerdeki 1 hoporlör ? n73 dışa verdiyi ses yüksek bundada iyimi telefon caldıhında son seste inletebiliyomu? bunları soruyom çünkü çalıştım fabrika gürültü fazla. bide neye dikat edeyim alırken önümüzdeki aya alacam da

erhanercan

erhanercan

Üye
x6 nıon kulaklık sesi harika

romantik

romantik

Üye
x6 yı yeni aldım daha 2 gün oldu hemen bir toz girdi o kadarda koruduğum halde ne yaptımsa çıkmıyor birde kocaman teli duvara vurasım geliyor arkadaşlar süpürge ile çektim olmadı bi yardım tozdan nefret ediyorum:off:

erhanercan

erhanercan

Üye
mesaj yazmak nasıl bu telefonda yani rahatlık anlamında soruyorum. Ben günde 100 ila 200 arası mesaj atıyorum hiç symbian kullanmadım ve t9 ile yazıyorum hep. Yavaşlama oluyor mu bi de rahatlıkla yazılabiliyor mu ?

aynen e66 kullanıyordum t9 canavarı biri olarak

bundada hiç sorun yaşamayacağını garanti ederim

ibrdd

Üye
Merhaba arkadaşlar ben de X6'nın görünümüne hayran kaldım ve almak istiyorum ama bir kaç sorum var..

1. Öncelikle 16GB ve 32GB arasında ne fark var? 16GB olanın mavi ve kırmızısı yok mu? Sanırım yalnız siyah var.
2. Ben İstanbul'da oturuyorum. Mağazalarda 1000TL. Garantisiz öneren arkadaşlar var. Garantisiz satan bildiğiniz, güvenilebilir ve ucuz dükkan var mı? İnternetten satılanlar sanırım garantisiz. Sanal Reyonum'dan alış-veriş yapmış olan var mı, güvenilir mi?

3. internette ve burada x6 ile çekilmiş bir çok resim var ancak video yok. Kullanan arkadaşlar kısa bir video atabilir mi?
4. Son olarak yazılım yükledikten sonra kasılma makul seviyede mi? Fazla bir şey yüklemez yalnız film, müzik, resim ile doldurursak kasılma olmaz diye tahmin ediyorum ama 10gb'ın üzerine çıkılınca yine olabilir. Deneyen, tahmini olan varsa ve yazarsa sevinirim.

Konu çok yararlı olmuş, açan arkadaşa özel teşekkür ederim.:)

--------------- Ekleme ---------------

Son bir şey ekleyeyim. Sizce N8'i beklemeli miyim? Aslında yazın almayı düşünüyorum, o da ağustosta çıkıcak sanırım.

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Daha önce dokunmatik ekran kullanmadıysan ilk etaplarda zorlanırsın tuş yerlerine bakmadan yazamazsın 2 tuş yerinin ortasına yada başka tuş yerine kayar parmaların çünki düz ekran üzerine basıyosn ama 1 hafta kadar kullandıktan sonra çok seri bir şekilde yazmaya alışıyosn mesaj konusunda hiç bir sıkıtı wermez ilerde emin olabilirsin.

merhaba acaba kapak değişimi yapılabiliyor mu x6 da?
Ön kapak değişimini kendin yapamazsın.. Ama kasa dahil ön ve arka kapak değiştirilebilinir.

x6 yı yeni aldım daha 2 gün oldu hemen bir toz girdi o kadarda koruduğum halde ne yaptımsa çıkmıyor birde kocaman teli duvara vurasım geliyor arkadaşlar süpürge ile çektim olmadı bi yardım tozdan nefret ediyorum:off:
2 günde sinir bozucu kadar toz girmesi normal değil evet benim telefonada sağ üst ekrandan girmiş biraz diğer taraflarda yok toz ama 2 ay oldu kullanalı. Evde yada herhangibiyerde Telefonun ekranı yere bakıcak şekilde bırakıyorum artık toz girmesin diye.

Merhaba arkadaşlar ben de X6'nın görünümüne hayran kaldım ve almak istiyorum ama bir kaç sorum var..

1. Öncelikle 16GB ve 32GB arasında ne fark var? 16GB olanın mavi ve kırmızısı yok mu? Sanırım yalnız siyah var.
2. Ben İstanbul'da oturuyorum. Mağazalarda 1000TL. Garantisiz öneren arkadaşlar var. Garantisiz satan bildiğiniz, güvenilebilir ve ucuz dükkan var mı? İnternetten satılanlar sanırım garantisiz. Sanal Reyonum'dan alış-veriş yapmış olan var mı, güvenilir mi?

3. internette ve burada x6 ile çekilmiş bir çok resim var ancak video yok. Kullanan arkadaşlar kısa bir video atabilir mi?
4. Son olarak yazılım yükledikten sonra kasılma makul seviyede mi? Fazla bir şey yüklemez yalnız film, müzik, resim ile doldurursak kasılma olmaz diye tahmin ediyorum ama 10gb'ın üzerine çıkılınca yine olabilir. Deneyen, tahmini olan varsa ve yazarsa sevinirim.

Konu çok yararlı olmuş, açan arkadaşa özel teşekkür ederim.:)

Son bir şey ekleyeyim. Sizce N8'i beklemeli miyim? Aslında yazın almayı düşünüyorum, o da ağustosta çıkıcak sanırım.

1. 2 seçenekte aynı özellikte ve aynı boyutlardadır değişen 2 şey var sadece 32gb olması ve kapmanya dahilinde bedava müzik indirme özelliği.
2. İnternetteki alış verişe güvenmediğim gibi önermemde elden alım en iyisidir her zaman ve kvk yada genpa garantili olursa daha iyi olur çünki muhattap olucağın kişiler bilinmiş kişilerdir yoksa her hangibir arızada kendin İstanbula yolluyosun telefonu baya uğraşırtırır.
3. Video Bırakabilirm.
4. 1 kere yazılım yükledim galeride biraz hızlanma olmuş ve menü geçitleri iyileşmişti. Ben telefonuna Mp4 formatlı film atıyorm rahatlıkla izlenebiliyor ama her hangibir smat move gibi video programlarında normal film formatı (avi. mpeg.) gibi filmlerde kasma yapıyor.
5.Şuan elindeki telefon idare ettiriyorsa seni bekle derim n8 çok daha iyi.

ibrdd

Üye
Çok teşekkür ederim Emre. Sanalreyonum'dan almayı düşünüyorum, 674 TL. İki yıl Fonotel İletişim garantisindeymiş. Sanayi Bakanlığı'ndan onaylı ve kendi teknik servisi varmış ben daha bakmadım da Fonotel'e.. Uygun gibi geldi bana. N8'in görünümü güzel olsa beklerdim ama benim için tarz önemli. O yüzden beklemeyi düşünmüyorum. Son olarak üretim yeri Maracistan'mış. Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaş Gold'dan Macaristan malı x6 almıştı sorun yaşamıştı... Bakayım bir daha..
...
Farklı bir başlık altında sanırım o. Benim dört yıldır kullandığım bir Nokia var Macaristan üretimi bir sorun yaşamadım.
...
672 TL olmuş.

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim Emre. Sanalreyonum'dan almayı düşünüyorum, 674 TL. İki yıl Fonotel İletişim garantisindeymiş. Sanayi Bakanlığı'ndan onaylı ve kendi teknik servisi varmış ben daha bakmadım da Fonotel'e.. Uygun gibi geldi bana. N8'in görünümü güzel olsa beklerdim ama benim için tarz önemli. O yüzden beklemeyi düşünmüyorum. Son olarak üretim yeri Maracistan'mış. Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaş Gold'dan Macaristan malı x6 almıştı sorun yaşamıştı... Bakayım bir daha..
...
Farklı bir başlık altında sanırım o. Benim dört yıldır kullandığım bir Nokia var Macaristan üretimi bir sorun yaşamadım.
...
672 TL olmuş.
Benim telefonda İstanbul garantili bekleyemedim kvklıyı falan :) Hiç bir sorunu çıkmadı 1.5 aydır bu zamandan sonrada sorun vereceğini sanmıyorum. İnşallah sizinkide sorunsuz şekilsiz olur şimdiden hayırlı olsun diyorum ve fiyat gerçekten çok iyi Renk olarak tavsiyem düz siyah çünki diğer renklerden çabuk soğuyor insan bıkıyor telden benim görüşüm böyle.

katates

katates

Üye
Kulaklıkla dinlerken müziğin melodisi anlaşılıyor şarkı sözleri anlaşılmıyor bu nedendir?
şarkıdan şarkıyada değişiyor bu.

mustez

Üye
slm bende nokia x6 kullanıcısıydım fakat telefonu iade ettim sebebi ise hoporlörden müzik dinlerken sesin kötü gelmesi ve arada patlak hoporlörden gelen sese bezer ses geliyordu servise götürdüm arızalı sedim aldığı mağazaya götürdüm yenisiyle değiştirdiler fakat aynı problem ondada vardı o yüzden telefonu iade ettim best buydan almıştım iade konusunda hiç bir problem çıkarmadılar . aynı sorunu yaşayan başak arkadaş varmı acaba.

erkara_64

ben de x6 aldım 2 hafta önce üst hoporlör arızalı çıktı yani ses bi gelior bi gelmiordu aldığım yere götürdüm servise gönderdiler istanbul garantili bugün telefoncu cihazın geldi al dedi bakalım düzeldi mi düzelmediyse iade edeceğim n8 bekleyeceğim..

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Kulaklıkla dinlerken müziğin melodisi anlaşılıyor şarkı sözleri anlaşılmıyor bu nedendir?
şarkıdan şarkıyada değişiyor bu.
Ne telefonumla gelen orjinal kullaklıkta nede her hangibir mp3 kulaklığı taktığımda böyle bir sorun bende yok Müzik sesi gayet net,bas ve yüksek geliyor.

semihalbayrak

Üye
merhaba;
bende bi kaç gün önce X6 telefon aldım çok güzel özellikleri war fakat internete bağlanırken turkcell wap'dan bağlanıyor diye bi uyarı veriyor sanırım wap faturaya yansıyor ben internet paketi aldım turkcell internet diye bir yer war ordan girmesi gerekiyor diye biliyorum bunun için ayarını nerden yapabilirim tşkler

xon

xon

Üye
ben x6 dan vaz gectim N8 harikaymış X6 yı bastırdı N8 tam aradığımgibi telefon piyasaya çıkmasını bekliyecem 12mp kamerası N serisinin babası

katates

katates

Üye
ben telefonu 19 mayısta aldım.tuş kilidinin olduğu sağ tarafta sol tarafa göre biraz açıklık var bu sorun sendede varmı?

atakan25

atakan25

Üye
one öyle ya bmw x6dan mı çalımşlar :D

Üst Alt