Haber Nokia Telefon Pazarına Geri Mi Dönüyor?

Sponsorlu Bağlantılar

lazye

lazye

Üye
geri dönüşü meego / sailfish ile olabilir yabancı sitelerde haberler dolanıyor, sailfishin mühendisleri zaten eski nokia çalışanları ve microsoft tarafından doğrudan veya dolaylı olarak işten çıkarılan uzaklaştırılan kişiler ve yine microsoft baskısıyla iptal edilen meego projesinin yaratıcıları, eğer bir şekilde bu adamlar nokiaya geri dönebilirlerse yada nokia jolla ile bir anlaşma zemininde beraber çalışabilirlerse nokia büyük ihtimalle sailfish ile geri dönebilir bu da piyasaya yeni bir soluk getirir, ios tan andridten sıkılan yeni bir arayışa girenler için iyi bir seçenek olabilir.
Tamamen katılıyorum Nokia anca boyle pazara girebilir :)

mcnpl4

mcnpl4

Üye
sailfish olayi mantikli geliyo microsoft karisamadan istedikleri gibi gelistiriyorlar gelisene kadar da wp kullaniyorlar ama suan ne umitliyim ne karamsarim pek yorum yapamiyorum. ana bakiyorum sadece cok beklentim yok markalardan

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Note 4'in Donanımını X Serisinde Kullansaydı O Seri Uçardı
X Serisi Giriş Seviyeli Bir Telefon Olduğu İçin Kullanıcılar Uzak Kaldı
X2 Donanımı Orta Seviye Note 4'deki Gibi Olsaydı Donanım Emin Olun Çok Satardı.
X Serisi Lumia'lara Kullanıcı Çekmek Ve Microsoft Servislerini Tanıtmak Adına Sunulan Bir Cihaz Tam Savaşa Girecek Bir Cihaz Değil,
Microsoft Baktı X Serisi Yavaş Yavaş Büyüyor Hemen Seriyi Sonlandırdı,
Ayrıca Koskoca Nokia Batırdılar Samsung Kim?

Samsung'un faşitsliğini yaptırmayın bana. Asıl nokia kim samsung'un yanında. Samsung dediğin firma elektronikte dünyanın 1 numarası olan bir firma bilmem anlatabiliyormuyum. Dünyanın hiç en değerli şirketlerine baktın mı bilmiyorum samsung şuanda 16. sırada nokia bu seviyelere hiçbir zaman gelemedi. Bak daha iyi bir örnekle açıklayım, evine aldığın arçelik, beko ve vestel gibi "yerli" sandığınız firmaların bazı beyaz eşyalarını samsung çinde arçelik, beko gibi isimle üretip buraya gönderecek kadar büyük bir firma. Sana soruyorum nokia'nın bu zamana kadar bir çamaşır makinesini aldın mı? veya onu da geçtim bilgisayarın ne marka belki o da acı bir tesadüf olarak samsung olabilir ama nokia marka değildir. kısacası bazı şeyleri bilip bilmeden samsung kim demek abes bir laf. düzeltecek olursam samsung'un yanında o eski şaşaa'lı nokia kim bile desen daha doğru olur.

ikincisi demişsin ki nokia x serisi yavaş yavaş tutuluyor. eğer nokia lumia520 daha fazla satmadıysa ben forumdan üyeliğimi silerim arkadaş. nerede tutulmuş nokia x?

nokia'nın neden battığına gelelim. açık bir yazıyla anlatacağım. nokia 2012 yılında hangi cihazı çıkardı Nokia N9, bu tarihte çıkan N9 nokia'nın uzunca bir süre en iyi donanımlı modeli oldu. Peki 2011 mayıs ayında hangi model çıkmıştı, i9100 galaxy s2. Soruyorum sana yaklaşık 2 kat performans alacağın modeli mi alırsın yoksa sağlamlık vs.. bildiğin nokia'yı mı alırsın. Ben nokia'yı aldım akılsızlık yaptım. Neden, nokia ne yaptı meego platformunu bitirdi ve dedi ki "symbian ve wp ile devam", yıl 2013'ün başları elop efendi ceo, eee beni burada kaybetti. ikincisi beni değil sadece maemo ve meego kullanıcılarını da kaybetti. bu platforma kayan kullanıcılar zaten yenilik arayan symbian kullanıcılarıydı. symbian telefonların bir internet sitesini doğru düzgün açamamasından dolayı (gerek donanımsal eksiklik, gerek yazılımsal apilerin yetersizliği) yeni platforma yöneldiler maemo onlara ışık verdi, meego daha bi heveslendirdi ama sonra baktılar ki elop efendi desteği kesti. hepsi gidip android ve ios aldılar. bu sayede android ve ios gelişti ve bu işletim sistemini kullanan firmalar başta apple ve samsung mobil ekosistemde genişlerken nokia pazar payını kaybetti devam ediyorum daha sonra ne oldu düşük modelli nokia telefonları çöpe giderken kişiler bu telefonların yerine samsung, apple gibi markalar almaya başladılar. nokia ne yaptı çöp donanımlı modellere devam etti. nokia500 serisi, 700serisi symbian modellere devam etti. baktı ki millet almıyor 3 sene sonra sunacağı 808'i de son koz olarak verdi, insanlar onu da yemeyince ilk önce wp8'li cihazlara kaydı sonra da microsoft'a satıldı. kısaca nokia'nın batışının ardında ne android var ne apple var. temel olarak iki sebep var birincisi donanımda günceli takip edememek, ikincisi elop efendi. kim ne derse desin elop nokia'nın içindeki "truva atı"dır. nokia'yı microsoft'a sattırmayı başarmıştır. ödül olarak nokia'dan kıdem tazminatı olarak yüklü bir meblağ para almıştır. şuanda da microsoft'ta çalışmaktadır.
Arkadaş nokia'nın maaşlı elemanı heralde cevap vermeyin gider kendi kendine, samsung kim yazmış :D samsung sadece telefon üreten bir firma değil kardeş o iphonelardaki işlemciden tut led tvsine beyaz eşyasına kadar herşeyi üretiyor bu adamlar nokia yanında devede diken kalır.

Entryleri okurken senin yazını görmeden yazdım. İnan görsem tenezzül etmezdim bu kadar yazmaya, gerçi bu şekide söylemeyince de anlamaz bu tipler. Halen sanıyolar ki nokia eski günlerine geri dönecek.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90, wpfurkan, Furkan Emekli ve 2 diğerleri
0MG90

0MG90

Üye
Hala geri dönse falan diyorsunuz. O dönene kadar diğer firmalar kim bilir nasıl telefonlar çıkaracak. Sırf Nokia yazısı için almam ben, onun için artık çok geç.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Nokia geri mi dönecek ?

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Sailfish'miş oymuş buymuş geçin bunları. Hiç birinin zerre kadar şansı yok pazarda. Şimdiki pazar payına bakılırsa sadece 2 başarılı sistem var. Biri Android biri Ios. Ehhh bu Sistemlerin arkasında kim var? Google ve Apple, yani dünyanın en zengin ve önde gelen firmaları. Üçüncü bir güç olarak Windows Phone da yavaş yavaş geliyor ama arkasında kocaman Microsoft olmasına rağmen çok zorlanıyor.
Şimdi siz çakmışsınız Saılfıshden bahsediyorsunuz. Nokia geri gelirse anca Androidle tutunabilir ama kısa sürede Htc gibi olur ve batma noktasına gelir.
Şimdi diyeceksiniz Android appleri olsun Nokia ezer geçer. O zaman bir Blackberrye bakın. Adamlar Android applerini kullanıyorlarda ne oluyor? Battı battacaklar.
Bu işler için para lazım para. Nokia zamanında Microsoftla anlaşma yapması çok önemli idi çünkü o zaman Microsoft milyar dolarları ödemeseydi Nokia 2 sene önce batar giderdi.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
Ahh ah keske meego ile geri donus yapsa ne vardi

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Sailfish'miş oymuş buymuş geçin bunları. Hiç birinin zerre kadar şansı yok pazarda. Şimdiki pazar payına bakılırsa sadece 2 başarılı sistem var. Biri Android biri Ios. Ehhh bu Sistemlerin arkasında kim var? Google ve Apple, yani dünyanın en zengin ve önde gelen firmaları. Üçüncü bir güç olarak Windows Phone da yavaş yavaş geliyor ama arkasında kocaman Microsoft olmasına rağmen çok zorlanıyor.
Şimdi siz çakmışsınız Saılfıshden bahsediyorsunuz. Nokia geri gelirse anca Androidle tutunabilir ama kısa sürede Htc gibi olur ve batma noktasına gelir.
Şimdi diyeceksiniz Android appleri olsun Nokia ezer geçer. O zaman bir Blackberrye bakın. Adamlar Android applerini kullanıyorlarda ne oluyor? Battı battacaklar.
Bu işler için para lazım para. Nokia zamanında Microsoftla anlaşma yapması çok önemli idi çünkü o zaman Microsoft milyar dolarları ödemeseydi Nokia 2 sene önce batar giderdi.
Blackberry Passport satış rekorları kırıyor, şaşırtıcı ama gerçek. Şahsen nefret ettiğim bir firma Blackberry ile Nokia'yı aynı kefeye koyamazsın. Blackberry iş telefonu adıyla bana göre milleti yıllarca kandıran bir firma. Nokia ise ilk akıllı telefonu çıkaran bir firma donanımları geriden takip ettiği halde 5800 ve N8 satış rekorları kırdı piyasada rüzgar gibi estiler, WP'lu telefonlar neden sattı sanıyorsun ? Nokia adı olduğundan sattılar orda Microsoft yazınca biticek Lumia serisi. Nokia hala daha ismiyle satan bir firma Blackberry gibi çöp değil. Nokia N8'i çıkardığında hiç kimse o fuarda Galaxy serisinin yüzüne bakmadı, hatta Nokia 808 Pureview modelini çıkardığında bile herkes onla ilgilendi. Ancak şuan konuştuğumuz konu nedir ? Nokia piyasaya geri gelebilir mi ? Herşeyin bir sonu var. Şuanda Apple'ın da düşmanı çok fazla. Çekmeyen telefon, bükülen telefon, kasıntılara sebep olan firmware gibi bir çok hatalı telefonla insanların güvenini zaten zedelediler. Önümüzdeki yıllarda Apple veda da edebilir, kimse bilemez. Apple'ı lüks sanıp hiçbişeyini bilmediği halde alıp kullanan idiot tiplerle kaynıyo ortalık ki Apple lüks falan da değil. Neyse konuya dönelim Nokia'nın da gidişi ani oldu Elop diye allahın belası bir adam yüzünden Nokia bitti. Mobilin yeteneksiz aptal firması Microsoft gözünü Nokia'ya dikmeseydi, Nokia gene Symbian'ı geliştirip devam ederdi. Uzun lafın kısası firmaların batması imkansız şunu anlayın artık er ya da geç Nokia zaten gene kaldığı yerden devam edecek. Ama ne kadar başarılı olacak orası tartışma konusu ki bana göre Nokia Android uygulamalarını açan bir Symbianlı model çıkarabilirse gene satar.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Blackberry Passport satış rekorları kırıyor, şaşırtıcı ama gerçek. Şahsen nefret ettiğim bir firma Blackberry ile Nokia'yı aynı kefeye koyamazsın. Blackberry iş telefonu adıyla bana göre milleti yıllarca kandıran bir firma. Nokia ise ilk akıllı telefonu çıkaran bir firma donanımları geriden takip ettiği halde 5800 ve N8 satış rekorları kırdı piyasada rüzgar gibi estiler, WP'lu telefonlar neden sattı sanıyorsun ? Nokia adı olduğundan sattılar orda Microsoft yazınca biticek Lumia serisi. Nokia hala daha ismiyle satan bir firma Blackberry gibi çöp değil. Nokia N8'i çıkardığında hiç kimse o fuarda Galaxy serisinin yüzüne bakmadı, hatta Nokia 808 Pureview modelini çıkardığında bile herkes onla ilgilendi. Ancak şuan konuştuğumuz konu nedir ? Nokia piyasaya geri gelebilir mi ? Herşeyin bir sonu var. Şuanda Apple'ın da düşmanı çok fazla. Çekmeyen telefon, bükülen telefon, kasıntılara sebep olan firmware gibi bir çok hatalı telefonla insanların güvenini zaten zedelediler. Önümüzdeki yıllarda Apple veda da edebilir, kimse bilemez. Apple'ı lüks sanıp hiçbişeyini bilmediği halde alıp kullanan idiot tiplerle kaynıyo ortalık ki Apple lüks falan da değil. Neyse konuya dönelim Nokia'nın da gidişi ani oldu Elop diye allahın belası bir adam yüzünden Nokia bitti. Mobilin yeteneksiz aptal firması Microsoft gözünü Nokia'ya dikmeseydi, Nokia gene Symbian'ı geliştirip devam ederdi. Uzun lafın kısası firmaların batması imkansız şunu anlayın artık er ya da geç Nokia zaten gene kaldığı yerden devam edecek. Ama ne kadar başarılı olacak orası tartışma konusu ki bana göre Nokia Android uygulamalarını açan bir Symbianlı model çıkarabilirse gene satar.

Burda takılan insanların istekleriyle gerçek hayattaki durumlar birbirine uymuyor ve hiç bir zaman uymuyacak. Artık anlayın insanların 90% kaliteye ona buna bakmıyor. Marka ve Fiyat çoğu insan için herşeyden önemli. Dandik samsung telefonları sizce neden o kadar satıyor? Öbür yandan sadece markaya bakanlar var ve bunlar yine ya samsung yada Iphone alıyor.
Kimin sesi daha gür çıkıyorsa onun ürünleri satılıyor. Boşuna heryerde Samsung reklamı görmüyorum.
Android ne olduğunu bilmeyen o kadar kişi varki.

Emre

Üye
    Konu Sahibi
testing...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: lazye
phasan

phasan

Üye
Gelirse iyi olur

NEXUS

NEXUS

Üye
nokia tekrar başarılı olmak istiyorsa android e geçip hızlı ve hoş bir arayüz yapıp lumia gibi tasarımla ve 41 mp gibi kamerayla ve donanımı yüksek tutmalı (en az 2 gb) öle android'li kalas gibi bir telefon çıkarıp berbat bir arayüzle daha play store bile bulunmayan bir telefondan ne bekliyordunuz (donanım desen iğrenç ötesi)