Haber Nokia Telefon Pazarına Geri Mi Dönüyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Yalnız nokia istese de pazara dönemez. Microsoft ile anlaşması gereği isim hakkının kendisinde kalmasını fakat telefon üretmeyeceğini anlaşmada bildirdiğini biliyorum
Bende böyle biliyorum.

çaminci

çaminci

Üye
androidli cihaz cıkardı ya ama yine tutmadı :D

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Androidli cihaz çıkardı diyip duruyo millet de o seri Microsoft'un kontrolünde içinde mağaza dahi bulunmayan WP benzeri arayüzle çıktı. Dümdüz kamera koydular 512 mb ram koydular resmen dalga geçer gibi ağlıcaktım rami görünce :D Nokia çok değil Snapdragon 600 chipset kullanan bir telefon çıkarsa Carl Zeiss Lens ile anlaşmalı 8 mp arka kamera, 2 mp de ön kamera koysa ram 1.5 gb ve ekran da 720p çözünürlük 4.7 inch olsa peynir ekmek gibi satar.

çaminci

çaminci

Üye
Androidli cihaz çıkardı diyip duruyo millet de o seri Microsoft'un kontrolünde içinde mağaza dahi bulunmayan WP benzeri arayüzle çıktı. Dümdüz kamera koydular 512 mb ram koydular resmen dalga geçer gibi ağlıcaktım rami görünce :D Nokia çok değil Snapdragon 600 chipset kullanan bir telefon çıkarsa Carl Zeiss Lens ile anlaşmalı 8 mp arka kamera, 2 mp de ön kamera koysa ram 1.5 gb ve ekran da 720p çözünürlük 4.7 inch olsa peynir ekmek gibi satar.
e koysun abi onuda mı biz soyliyek :D

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Nokia X, XL, X+, X2 bunlar android'li cihaz değil mi?

Atı alan üsküdarı geçti halen batırma derdindeler koca firmaları :)Samsung artık aosp kullansa bile batmaz. Haritaları, mağazası ve kendi kullanacağı temel uygulamalara sahip.
Adamlar işlemci silikonlarına el attı. Intel ile rakip olacaklar. Ayrıca sadece telefon değil diğer sektörde de gayet başarılı gidiyorlar. Her ne kadar sevmesem de Samsung marka SSD kullanıyorum.( hatta SSD'nin içinden çıkan markalı yapışkanları genelde kasaya yapıştırırlar nitekim ben de öyle yapıyorum ama Samsung ismini sevmediğim için çıkan yapışkanı telefonun arkasına yapıştırdım ;) ) SSD alanında da iyi işler çıkartıyorlar. Bence takdir edilecek bir firma. Bir işi yapamayan hep taş atarmış. Bravo yani.Bu arada Nokia 2016'dan itibaren devam edebilir ama Asya pazarında giriş seviye telefonlarla.

erko merko

erko merko

Üye
Android'li Bir Cihaz Üretirse Beter Değil Kral Olur,
Batanlar İse Samsung, HTC, Apple,
He kardeş kolaydı öyle yıllardır peynir ekmek gibi satan iphoneları,galaxyleri piyasadan silmek, nokia yarışı en başında android kullanmayarak kaybetti ve o tren çoktan geçti gitti

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

Emre

Üye
    Konu Sahibi
He kardeş kolaydı öyle yıllardır peynir ekmek gibi satan iphoneları,galaxyleri piyasadan silmek, nokia yarışı en başında android kullanmayarak kaybetti ve o tren çoktan geçti gitti
Peki o cihazların peynir ekmek satmasına neden olan kimdi?
kendi sistemini geliştirseydi o tren Android Ve İOS İçin coktan kaçmış Olacaktı.
Yalnız nokia istese de pazara dönemez. Microsoft ile anlaşması gereği isim hakkının kendisinde kalmasını fakat telefon üretmeyeceğini anlaşmada bildirdiğini biliyorum
Nokia süprizleri sever ;)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
erko merko

erko merko

Üye
Peki O Cihazların Peynir Ekmek Satmasına Neden Olan Kimdi?
Kendi Sistemini Geliştirseydi O Tren Android Ve İOS İçin Çoktan Kaçmış Olacaktı.
Nokia Süprizleri Sever ;)
Arkadaş nokia'nın maaşlı elemanı heralde cevap vermeyin gider kendi kendine, samsung kim yazmış :D samsung sadece telefon üreten bir firma değil kardeş o iphonelardaki işlemciden tut led tvsine beyaz eşyasına kadar herşeyi üretiyor bu adamlar nokia yanında devede diken kalır.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Peki O Cihazların Peynir Ekmek Satmasına Neden Olan Kimdi?
Kendi Sistemini Geliştirseydi O Tren Android Ve İOS İçin Çoktan Kaçmış Olacaktı.
Nokia Süprizleri Sever ;)
Batması da bir sürprizdi ama bunu unutma...

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
nokia bitti artik

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli

furkankaya559758

Üye
Nokia Lumia'larda kazandığı müşteriyi de kaybetti. Bu saatten sonra çok zeki adımlar atması gerekiyor yoksa sonu kötü olur.

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Batması da bir sürprizdi ama bunu unutma...
bir sürpiz daha Gelebilir sende bunu unutma,
Nokia Lumia'larda kazandığı müşteriyi de kaybetti. Bu saatten sonra çok zeki adımlar atması gerekiyor yoksa sonu kötü olur.
O Cihazlara müşteri memnuniyetini microsoft veriyor eski Nokia değil,
nokia bitti artik
Çok yakında göreceğiz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: lazye
lazye

lazye

Üye
bir Sürpiz Daha Gelebilir Sende Bunu Unutma,

O Cihazlara Müşteri Memnuniyetini Microsoft Veriyor Eski Nokia Değil,

Çok Yakında Göreceğiz.
Çok umutlu konusuyorsun bende Nokia hastayım bu arada inşallah döner tek temennim bu ...

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
mcnpl4

mcnpl4

Üye
nokia geri dondugunde biz teknolojiden hevesimizi almis olcaz muhtemelen:ehe

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 737108 ve lazye
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Nokia düşmanı değilim ama bu imkansız bile değil yani...

meg1ddo

meg1ddo

Üye
geri dönüşü meego / sailfish ile olabilir yabancı sitelerde haberler dolanıyor, sailfishin mühendisleri zaten eski nokia çalışanları ve microsoft tarafından doğrudan veya dolaylı olarak işten çıkarılan uzaklaştırılan kişiler ve yine microsoft baskısıyla iptal edilen meego projesinin yaratıcıları, eğer bir şekilde bu adamlar nokiaya geri dönebilirlerse yada nokia jolla ile bir anlaşma zemininde beraber çalışabilirlerse nokia büyük ihtimalle sailfish ile geri dönebilir bu da piyasaya yeni bir soluk getirir, ios tan andridten sıkılan yeni bir arayışa girenler için iyi bir seçenek olabilir.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter ve lazye