Nokia s40 Multitasking - Uygulamaları Minimize Etmek

Sponsorlu Bağlantılar

farukozer4444

farukozer4444

Üye

O da kendiliğinden düzelir herhalde. Çünkü öyle bir sorunun da olmaması gerekiyordu. Düzelmezse dediğim gibi tel.'i eski haline getirip yeniden bu işlemi yapın ;)

Peki, teşekkürler :)

SERTREIS

SERTREIS

Üye
6700c rm 470 ppu dosyasını bi türlü bulamadım sende veya bildiğin bi yerde var mı?

kamar33

Üye
Anlatımdakilerin hepsini harfiyen uyguladım. Ancak yinede operadayken kırmızı tuşa bastığımda operadan çıkılsın mı diyor ve arkaplana atmıyor. Bu arada opera mininin jarının içinde zaten kod vardı. İlkinde yeniden yazmadım denedim olmadı ikincisinde açıp yeniden yazdım yine olmadı. Bana da bir tek opera mini lazım. Lütfen yardım edinn. Ve söylediğiniz gibi postada gitti ve kapanırken ve açarken söylediğiniz bildirimlerde geldi.

brk127

Üye
Arkadaşlar ben yappıp yapmamaya karar veremedim bide eğer olmassa eski haline nasıl döndereliyor bide garantidençıkıyormu

Archonn

Archonn

Üye
    Konu Sahibi
Anlatımdakilerin hepsini harfiyen uyguladım. Ancak yinede operadayken kırmızı tuşa bastığımda operadan çıkılsın mı diyor ve arkaplana atmıyor. Bu arada opera mininin jarının içinde zaten kod vardı. İlkinde yeniden yazmadım denedim olmadı ikincisinde açıp yeniden yazdım yine olmadı. Bana da bir tek opera mini lazım. Lütfen yardım edinn. Ve söylediğiniz gibi postada gitti ve kapanırken ve açarken söylediğiniz bildirimlerde geldi.

Aşağıda örnek bir hackli uygulama var,telefonunuza atın.No tuşuna bastığınızda uygulama kapanırsa anlatılanları uygularken hata yapmışsınız demektir.

Arkadaşlar ben yappıp yapmamaya karar veremedim bide eğer olmassa eski haline nasıl döndereliyor bide garantidençıkıyormu

Androiddeki root gibi bir şey bu. Eski haline döndürürseniz teknik servistekiler oynadığınızı bile anlamazlar ;) Yapıp yapmamak size kalmış.
Eski haline döndermekse çok basit Java TCK Support'un karşısındaki seçeneği eski haline getirip ppu dosyasını kaydediyoruz.

brk127

Üye
Peki ben bu arşivle açma varya onu anlamadım onu nerden buluyoruz

Gezelebe

Üye
Eline sağlık çok güzel anlatım bir de bu jaf programı ile yapılıyor hangisi daha sağlıklı ?
-Bu arada bir görev yöneticisi olsa çok iyi olurdu.

Archonn

Archonn

Üye
    Konu Sahibi
Peki ben bu arşivle açma varya onu anlamadım onu nerden buluyoruz

Arşiv görüntüleyici dediğimiz bildiğiniz winrar vb. Bilgisayarınızda winrar ya da 7zip gibi programlar varsa java uygulamaya,hani uzantısı jar olan dosyaya sağ tıklayıp dediklerimi yapacaksınız.
Eline sağlık çok güzel anlatım bir de bu jaf programı ile yapılıyor hangisi daha sağlıklı ?
-Bu arada bir görev yöneticisi olsa çok iyi olurdu.

Phoenix'in kullanımı bana kalırsa daha kolay onun dışında jaf hatta başka bir flashlama programıyla yapmışsınız pek farketmiyor.
Evet bence de görev yöneticisi olsa tadından yenmezdi:)

farukozer4444

farukozer4444

Üye
Mesaj gönderdim, lütfen yardımcı olur musunuz?

Archonn

Archonn

Üye
    Konu Sahibi
Mesaj gönderdim, lütfen yardımcı olur musunuz?

Phoenix'i çalıştırıp Product>Product Profile'den ppu dosyasını seçin,
"Read" butonuna basın. Java-TCK-Support'un karşısındaki alanı Java-TCK - Off yapın.Write butonuna basıp telefonunuzu yeniden başlatın.

farukozer4444

farukozer4444

Üye

Phoenix'i çalıştırıp Product>Product Profile'den ppu dosyasını seçin,
"Read" butonuna basın. Java-TCK-Support'un karşısındaki alanı Java-TCK - Off yapın.Write butonuna basıp telefonunuzu yeniden başlatın.

Dediklerinizi yaptım zaten fakat seçtikten sonra read butonuna bastığım zaman hiçbir şey çıkmıyor?

Archonn

Archonn

Üye
    Konu Sahibi
farukozer4444

farukozer4444

Üye

Bilgisayar telefonu görmüyordur.Bağlantıyla ilgili bir problem olabilir yani.

Bilgisayar telefonu görüyor. Phoenix de görüyor hatta. Usb1 den buluyor ve seçiyorum. Daha sonra read deyince okumuyor. Hackli olduğu için okumama gibi bir sorunu olabilir mi?

Archonn

Archonn

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar telefonu görüyor. Phoenix de görüyor hatta. Usb1 den buluyor ve seçiyorum. Daha sonra read deyince okumuyor. Hackli olduğu için okumama gibi bir sorunu olabilir mi?

o zaman ppu dosyasını seçmeniz lazım,ppu dosyasını C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products içine atın,zaten oradaysa product profile'i seçip yine aynı konumdaki dosyayı açın.Sonrasında read'a basın.

farukozer4444

farukozer4444

Üye

o zaman ppu dosyasını seçmeniz lazım,ppu dosyasını C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products içine atın,zaten oradaysa product profile'i seçip yine aynı konumdaki dosyayı açın.Sonrasında read'a basın.

Dediğinizi yapıyorum. Fakat read a bastığımda hiçbir şey çıkmıyor. Iki pc'mde de denedim olmadı..

Archonn

Archonn

Üye
    Konu Sahibi
Dediğinizi yapıyorum. Fakat read a bastığımda hiçbir şey çıkmıyor. Iki pc'mde de denedim olmadı..

pc ile alakalı değil,ama bir yeri atlıyoruz muhtemelen.

PPu dosyası bu değil mi? :

Bir yeri atlıyor olmalıyız çünkü hackli olsun olmasın ppu dosyasını seçince o seçenekler geliyor önümüze.Aynı hacklerken yaptığımız gibi java tck support'u yes yerine off yapıp write dememiz yeterli.

farukozer4444

farukozer4444

Üye

pc ile alakalı değil,ama bir yeri atlıyoruz muhtemelen.

PPu dosyası bu değil mi? :

Bir yeri atlıyor olmalıyız çünkü hackli olsun olmasın ppu dosyasını seçince o seçenekler geliyor önümüze.Aynı hacklerken yaptığımız gibi java tck support'u yes yerine off yapıp write dememiz yeterli.

Evet o. Zaten yaparken kullandığım ppu'ydu hala duruyor. Neyse artık tekrar yapmaya çalışırım, olmazsa da artık bir şey olmaz. Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için..

Archonn

Archonn

Üye
    Konu Sahibi
Evet o. Zaten yaparken kullandığım ppu'ydu hala duruyor. Neyse artık tekrar yapmaya çalışırım, olmazsa da artık bir şey olmaz. Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için..

Rica ederim ama yardımcı olamadım kusura bakmayın.

Bir de son çare telefonunuzu flashlamayı biliyorsanız flashlayın düzelir fakat daha önce hiç denemediyseniz riske etmeye değmez.

farukozer4444

farukozer4444

Üye

Rica ederim ama yardımcı olamadım kusura bakmayın.

Bir de son çare telefonunuzu flashlamayı biliyorsanız flashlayın düzelir fakat daha önce hiç denemediyseniz riske etmeye değmez.

Kusura bakmayın yorumunuzu şimdi gördüm. Yani bilmiyorum. Fakat ne işe yarıyor. Yani s40'da ne işe yarıyor?

Archonn

Archonn

Üye
    Konu Sahibi
Kusura bakmayın yorumunuzu şimdi gördüm. Yani bilmiyorum. Fakat ne işe yarıyor. Yani s40'da ne işe yarıyor?

yazılım atma ancak riskli bir iş. Hard format gibi telefonun ayarlarını sıfırlıyor.
Symbian forumlarında nasıl yapıldığını anlatan konular var.

Üst Alt