Nokia Pro Cam, Nokia Video Trimmer ve Nokia Video upload

Sponsorlu Bağlantılar

dücane

dücane

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Pro Cam, Nokia Video Trimmer ve Nokia Video upload
Ikinci bir Yöntem eklendi !!!

Lütfen bir tesekkürü cok görmeyin size en basit sekilde anlattim. Inanin ki ben cok ugrastim bunu yapana kadar...

Arkadaslar, bilindigi gibi bu uygulamalari halen yükleyemiyoruz. Bu uygulamalar simdilik Lumia 1020 icin sadece mevcut. Simdi size anlatacagim bilgilerle bu uygulamalari, telefonunuz da Amber güncellemesi yüklü ise, yükleyebilirsiniz. Ben Almanyada yasiyorum ve bende calisti. Basliyoruz

Lumia 920, 820 ve Lumia 620 üzerinden sorunusz calisti, baska deneyen varsa haber etsin

Firewall´i kapatmanizi tavsiye ederim, bende kapatmadan calisti, ama kapatmakta fayda olabilir

1. Öncelikle fiddler uygulamasini kendi sitesinden indiriyoruz...

Yukarida sol tarafta fiddler2 beta olani

Eger oradaki fiddler calismassa buradan indirin

2. Fiddler´i kurup calistiriyoruz.

tools -> fiddler options -> connection -> allow remote connection´i isaretliyoruz

ok´e tiklayip uygulamayi yeniden baslatiyoruz

3. Ctrl ve r´ye ayni anda basip Notepad´i aciyoruz

4. Ctrl ve f´ya basip arama butonunu aciyoruz ve su metni ariyoruz

static function OnBeforeRequest (oSession: Session) {

5. Bu yaziyi bulunca hemen altina bu kodu yapistiriyoruz

if (oSession.uriContains ("RM-892_eu_italy_218"))

{
oSession.url = oSession.url.Replace ("RM-892_eu_italy_218", "RM-877_nam_att_205");
}

6. Kirmizi olan yaziyi telefonunuz daki "ayarlar-> ekstra + Info" ya girip kendi telefon bilgilerinizle degismeniz gerek

mesela ben Almanyada yasadigimdan benim bilgiler su
RM-821_eu_euro2_248

7. Notepad deki degisikleri kaydetip Notepad´i kapatiyoruz.

8. Simdi ip-adresimiz gerek

baslat-> cmd yazip enter´e tikliyoruz. Karsimiza cikan pencereye ipconfig yazip ip-adresimizi ögreniyoruz

Ip-adresi yukarida göründügü gibi 192.168.3.124

9. Simdi telefonumuz daki wifi ayarlarini girip bagli oldugumu wifi´nin üzerine basili tutup "düzenle" diyoruz

Proxy´yi acip Server/Url yazan yere Ip-adresimiz yaziyoruz, Port yazan yerede 8888 yaziyoruz ve ok´liyoruz

Islem tamam´dir

Asagidaki verdigim sayfada uygulamalarin qr-kod´lari var.Güle güle kullanin

Kendi telefonumdan ekran görüntüleri: Nokia Camera Pro ve Nokia Video Upload... Video Trimmer´i henüz yüklemedim

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ikinci yöntem Bu yöntem ferit.61 kardesimiz tarafindan bildirildi

Arkadaşlar,

Şöyle birşey buldum.
Ben bunu yaparak L820 ye Nokia pro cam ve Nokia Video Trimmer i kurdum.
Herşey telefon üzerinden ve kısa basit.

Adımlar ise şöyle;

Telefonun sadece Bölgesel biçim olan yerini ABD (Amerika Birleşik devletleri İngilizce) olarak seçiyorsunuz. Telefonu yeniden başlatıyorsunuz.

Telefon açılınca WİFİ ağınıza bağlanın, üzerine basılı tutarak düzenle seçeneğine girin.
Proxy sunucu bölümünü açarak
Sunucu URL yazan kısıma : 117.135.139.179 yazın,
Bağlantı yazan kısıma ise : 8888 yazarak onaylayarak kapatın.

Sonra Mağazaya girip Nokia Collection dan Nokia Pro Cam ı bulup indirebilirsiniz.
Mağazada göremezseniz ki ben göremedim.

SysApp Pusher uygulamsını biliyorsunuzdur. Güncellemerimizi yapmak için, bu programı kurup zaten içinde Pro Cam var, üzerine tıklayarak indirip kurabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: skynet, flutewoddy, texasteam ve 9 diğerleri

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Teşekkürler :)

Nokia Pro Camera uygulaması gayet hoş bir uygulama olacak gibi duruyor :good:

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
işe yaramadı :( başka ayarı vardır belki.
haber için teşekkürler

blackcemre

Üye
l620 için olur mu?

Bay H

Bay H

Üye
Bir kaç ekran görüntüsü koyma şansın varmı uygulamaya dair ben bunu wp central da görüp yapmama rağmen olmadı. Çoğu kişi çalışıyor demiş fakat orda da yine ekran görüntüsü yok. ekran görüntüsü koyarsanız en azından yöntemin çalıştığından emin olabiliriz

efeler12

efeler12

Üye
işe yaraması lazım çünkü telefonunuzu italya kodu ile görüyor

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
Onu bilemem kardesim, bende Lumia 920 üzerinden denedim ve cok güzel de calisti. Acaba baska Lumia920 üzerinden deneyen oldu mu ?

bende 920 ile denedim ama olmadı win7 de. şimdi bide xp ile denicem onla alakası varmı bilmiyorum ama denicem :ehe

dücane

dücane

Üye
    Konu Sahibi
Bir kaç ekran görüntüsü koyma şansın varmı uygulamaya dair ben bunu wp central da görüp yapmama rağmen olmadı. Çoğu kişi çalışıyor demiş fakat orda da yine ekran görüntüsü yok. ekran görüntüsü koyarsanız en azından yöntemin çalıştığından emin olabiliriz

Ilk mesajima ekran görüntülerini ekledim

Bay H

Bay H

Üye
Ilk mesajima ekran görüntülerini ekledim
Ekran görüntülerini eklediğin için saol. Programda ki kod satırı benim eski portal programıyla çakıştığı için yüklememe izni vermiyormuş .

xemorytr

Üye
hocam teşekkürler :D

Ediz Yiğit

Ediz Yiğit

Üye
Amber yüklü L620 ile sorunsuz yükledim ve kullanıyorum, konu için teşekkürler :oke:

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Uygulamayı yükledim ancak açamıyorum güncellememi istiyor. :)

- - - Eklendi - - -

Pardon AMBER yüklenmeden kullanamıyor muyduk :kıskıs:

- - - Eklendi - - -

Ediz Yiğit

Ediz Yiğit

Üye
Ekrandaki ayarları diyorsanız kamera ikonuna basılı tutup kaydırın.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye

mesela ben Almanyada yasadigimdan benim bilgiler su
RM-821_eu_euro2_248

Konu için teşekkürler.

Türkiye'deki Lumia 920 sahibi arkadaşlar bu yöntemi deneyeceklerse,
Lumia 920 Türkiye ROM'unun RM kodu şu:

RM-821_eu_turkey_244

Ben kamera ile çok fazla uğraşmadığım için yükleme gereği duymadım. Zaten önümüzdeki günlerde verilecek Lumia 920 sahiplerine...

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Bu uygulamaları kullanabilmek için AMBER güncellemesini yapmış olmamız gerekiyor değil mi? :hmmm

Üst Alt