Nokia N95 8GB Üst Tuş Takımı Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nfsnihat

nfsnihat

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N95 8GB Üst Tuş Takımı Sorunu
Arkadaşlar, telefonumda enteresan bir problem var;

Ekran üzerinde bulunan (YES-NO-Menü-Kalem-Medya-Yön Tuşları-Clear) gibi tuşlar çifter çifter basıyor. Numerik tuşlar düzgün çalışıyor. Üst tuş takımını içeren flex filmi değiştirdim (tuş board). Ancak sorun devam ediyor. Yığın hafızayı biçimlendirip FW güncelledim. Fayda etmedi. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? Çıldırmak üzereyim...

nfsnihat

nfsnihat

Üye
    Konu Sahibi
sorun devam ediyor yardım bekliyorum arkadaşlar.

Destek bölümünde soruma tek bir cevap gelmiyorsa yazıklar olsun... Elimden geldiğince anladığım her soruya cevap yazmaya çalışırken, nacizane bir soruma bu kadar duyarsız kalınması beni layığı ile üzdü... 3 senedir bu sitedeyim ve böylesi bir olayla hiç karşılaşmamıştım...

serecans

serecans

Üye
ekran filminden olabilir belki benim telde de oldu tus isiklari yanmiyor ama tuslar calisiyordu senin sorunun isik sensörù var sa ondanda olabilir

nfsnihat

nfsnihat

Üye
    Konu Sahibi
Cevabın için teşekkür ederim kardeşim. Ekran filmi 2 kez değişti. Sorun filmden kaynaklanmıyor. Işık sensörü dediğin olay nedir ? Benim problemim üst tuşların çifter çifter basması...

serecans

serecans

Üye
arkadasim simdi teli telefoncuya götursen sivi temasi var dicek sen telefonun sokulebilir parcalarini cikar bi sobanin yaninda kurut belki duzelebilir

waycell

waycell

Üye
sivi temasi yada darbe varmi

nfsnihat

nfsnihat

Üye
    Konu Sahibi
Sıvı teması yok ancak darbe var.

Sorunu yine deneye yanıla çözdüm arkadaşlar. Ekran filminin bağlı olduğu sokette bir kaç dişin içeri kaçık olduğunu farkettim. 0.1 iğne ucuyla tek tek yerine oturttum. Filmi taktım tuş sorunu çözüldü.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

tayfunhonaz

tayfunhonaz

Üye
Kardeş sorun tuş takımı ya da kapakta orijinal tuş takımı veya kapak takarak sorunu çözebilirsin aynı sorun bende de vardı....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...