Nokia N91 Başka Bahara...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
N91 konusu kesinlişsin yazacam bikaç. şey.. ;)

white

Üye
Çok güzel telefondu üzüldüm

free

free

Üye
bu arada telefonu 870 euro fiyat biçilmeye başlanmış alman sitelerinde
ama çıkış tarihi flu

RockFord Fosgate

Üye
N91 ocak ortalarında turkıyede benden soylemesı avrupada ve amerıkada satılıyor cunku!!!

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bence şubat başında ancak gelir..

tofy

Üye
şubat mı dedinizzz ne rastlantı doğumgünümün ayı

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hediye alalım desek..

En az 1400-1500 YTL olacak..

tofy

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 27 2005, 06&#58;46 PM) [post=238750]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Hediye alalım desek..

[/b][/quote]
düşünmen yeterr

face1tr

Üye
<div class='quotetop'>(Gokhan43 &#064; Sep 30 2005, 09&#58;10 PM) [post=181973]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>

N91&#39;in 4 GB denilen hafızasında kullanılabilen toplam boyut kaç ?
[/b][/quote]

toplam kullanılabilir hafıza net 4GB..
msjlar, telefon rehberi ve telefon yazılımının bulunduğu ayrıca 30MB hafıza daha var..

nası olsa 4 gb microdriver var .. eeeğ o zaman neden 30 mb gibi yüksek bi hafıza daha eklemişler.. Bunun sebebi bu hafızanın önbellek olarak kullanılması.. telefon microdriverdan mp3, vidyo, yada ilgili içeriği hemen okuyor ve önbellek görevi gören 30 mb lık yere alıyor. ardından microdriver kafalarını park pozisyonuna alıp beklemeye geçiyor. böylece siz öncellekteki mp3 ve vidyoları izlerken microdrive kapalı konumda darbeye dayanıklı şekilde bakleiyor.. belirli aralıklarla çalışıp önbelleğe tekrar verileri giriyor ve uygun güvenli pozisyona tekrar dönüyor.. microdriver her zaman çalışmadığı için bataryanın hemen bitmesinide engelliyor..

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
<div class='quotetop'>(tofy &#064; Dec 28 2005, 03&#58;02 AM) [post=239245]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 27 2005, 06&#58;46 PM) [post=238750]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Hediye alalım desek..

[/b][/quote]
düşünmen yeterr
[/b][/quote]

sitecek para toplayalim tofy,ye bi n91 getirttirelim

deluxest

Üye
nasi kullanıyon ? nasi ayne ? biz bekliyos yaf...

RockFord Fosgate

Üye
walla ben almam o t1psiz ttelefonu&#33;&#33;&#33;

tantini

tantini

Üye
<span style="font-family:Arial Black"> </span>
arkadaslar slm..
olayi soyle duydum;
n91 e bizm bu nokia kekosu; sabit disk koymus.. fakat aplle ipod we benzeri gbvs. hafizali multimedia oynaticilar da yari sabit disk bulunuyo..
n91in de agirliginin160gr. civarinda oldugu soyleniyor.. peki bu 160gr yere düstümü bu sabit disk nólur biri bana soler mi acaba??

bende olsam bende cikarmazdm n91i..
ole yane.. yannsm warsa düzeltin&#33;&#33; eiwallah..

minimusha

Üye
KİM NE DERSE DESİN DAHA GÖRMEDEN KANIM ÇOK ISINDI N91 e SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM MÜKEMMEL BİŞEY OLDUGUNDAN EMİNİM.

metintekin

Üye
Benimde çıkamsını beklediğim telefonlardan N91. 4gb harddiskine tüm şarkılarımı koyarım artık

face1tr

Üye
<div class='quotetop'>(RockFord Fosgate &#064; Dec 31 2005, 07&#58;45 PM) [post=241992]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
walla ben almam o t1psiz ttelefonu&#33;&#33;&#33;
[/b][/quote]

yaw anlatamıyorum galiba.. microdriver var, harddisk yok. bahsi geçen microdriver da sd kartı büyüklüğünde bişe . hatta ilerde telefonun yanından takılan microdriverlar bile çıkabilir. olayı bu kadar abartmayın. apple ipod mini, creative nomad 4 gb, microlab mp3...vb piyasada 1,5-2 gb hafızanın üzerinde bellek sunan tüm mp3 çalarlarda microdiriver var. üstelik onlardaki eski sistem. nokia n91 de kullanılan microdriver da accelometter denilen hareket algılayıcılar var. bu sistem düşme yada ani sarsıntı anında microdriver okuma kafalarını hemen park pozisyonuna (güvenli hale) alıyor. n91 in ağır olması için de herşeyin olmasından kaynaklanıyor. wi-fi den tutun standart ses girişine, artı ağırlık yapacak üstteki kayar kapağa kadar herşey ağırlığı arttıran birer etmen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt