nokia N900 maemo tanıtım , resim , video ( yerli inceleme )

Sponsorlu Bağlantılar

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
fiyatlarida dustu

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
850 tlye kadar indi

clinteastwood

Üye
çok yardımcı oldu bu çalışma teşekkürler

boshnaq

Üye
arkadaşlar bişey sormak istiyorum yerimi bilmiyorum ama benim abim ırakta çalışıyor ve ordan n900 getirecek telefon finlandiya parçaları fakat çinde montajı yapılıyormuş fiyatı 420 dolar sizce sahtemidir yardımcı olurmusunuz?

kral005

Üye
video linki ölmüş ilgilenen var mı?

bebe_ruhi

bebe_ruhi

Üye
dostum aynı şeyleri soruyon. n900 bazı durumlarda bir pc ile aynı kategoride , bazı durumlarda eski nokia 3210 dan kötü. tel kendi kategorisinde bir ilk. eşi benzeri yok. hiç bir telefonla kıyaslanamaz. bir pc ile aynı kategoride çünkü interneti pc ile aynı. flash derdi.yok. yakında flash 10 da destekleyecek. msn görüntülü. pc için amsn'yi indir . bak. incele onunla aynı. bir 3210 dan kötü çünkü * ile başlayan arama yapılamıyor. mms yok. arama mesajlaşma özellikleri kısıtlı. diğer tellerdeki gibi fazla seçenekler yok. ama iş görüyor. arıyor mesj atıyor. bunlar ilerde düzeltilir.

en önemlisi n900 bir internet tablet. cihaz internet ağırlıklı yapılmış. arama msj. özellikleri extradan verilmiş. dolaysıyla bu özellikler kısıtlı.

tel internet ve multimedya için birebir.

telin radyosu bence kötü. ses net değil. ama yazılım ilk olduğundan bu ilerde düzeltilecek ve hatta daha iyisi yapılacak.

cihazda ses kayıt yok. ama yazılımı yazılmış. hazır. indirip kullanılabilir. gayaette güzel. açık kaynak böyle birşey. geliştiriciler eksikleri tamamlıyor.

--------------- Ekleme ---------------

13-12-2009 tarihi itibariyle radyo yazilimi güncellenmiş; ve ilk haliyle arasında çok fark var; daha iyi çekiyor ve daha net;

selamlar kardes n900 hakkinda biraz senden bilgi almak istedim. ben almayi dusunuyorum burada 350 euro turkiyede ne kadar bilmiyorum. telefon hakkinda pek bilgi bulmadim onun icin biraz bahsedebilirmisin.

telefona bakarken nelere dikkat edeyim mesala hangi surum falan onu nasil ogrenebilirim ne bilim almaya gittigimde sunlara bunlar onemli dedigin seyler varmi?
kamerasi nasil
sarji
internet mesala facebook ta chat bolumu aktifmi mesala mynette okey oynanabiliyormu.
smart movie core player gibi programlarla arasi nasil
ebook programlari falan calisiyormu ben mobireader kullaniyorum
ben voip kullaniyorum internet telefonu bunda nasil.kullanilabiliyormu
mesengerde demissin goruntulu konusma onu cok sevdim mesala
oyunlar onemli deil bulunur.
maemoo tabanli sanki linux gibi calisiyor sanirim virusle arasi nasildir, linuxta virusler aktif olamiyor ordan aklima geldi
navigator gibimi mapsi yani harita yukle ve gps gibi kullan olayi varmi
islami uygulamalar calisiyodur zaten java destekli
kusura bakma uzattim ama bi cvb yazarsan cok sevinirim.:oke::oke::oke:

bu arada 450 euroya bura n8 ler satilmaya basladi? o nasil?

bebe_ruhi

bebe_ruhi

Üye
ya sadece androidde var linuxta var bunu bi aciklasana

safak535353

Üye
evet arkadaslar her bır ayda tl degısen bırı olaraktan braz bılgım var napolyon parra parra dıyor bendenız nokkıa nokkıa dıyorum n serısının hepsını elden gecırdın suan n97 var bende sıra n900de sanırım yarın alırım:D

serkan719

serkan719

Üye
peki hep yanmı kullanılıyor

tutas_tee

tutas_tee

Üye
hayir dikte kullaniliyor...

enolaguy

Üye
n8 ile n900 kiyas olmaz ki arkadasim arada cok fark var bana sorarsan n8 , n900 un yaninda cok zayif kalir

artar

artar

Üye
gece modunda n97 de olduğu gibi resmin yarısı net mi gösteriyor yoksa hepsi net mi gösteriyor

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
konu hort :D

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
nasıl hort.
maemonun ılk konusu ve en hit konusu.

----------Eklendi @ 09:42:51 ---------- Yazıldı @ 09:39:49 ----------

gece modunda n97 de olduğu gibi resmin yarısı net mi gösteriyor yoksa hepsi net mi gösteriyor

bu cıhazı n97 ıle KESINLIKLE karıstırma.

Maxilopz

Maxilopz

Üye

yani 32gblık değil sadece 2gblık mı program yükliyebilecez bu makineye ?))) ozaman şu 32gbtı bn napıom boşuna :) 2gb azmış programlarçin, hem üstelik böyle bi sınır koyulması hiç iyi olmadı, makine güzel olsada. şimdi programlar için daha çok, şöyle sorayım - proglamlar için en çok hafıza ayrılan telefon hangisi acaba bunuda söylersnz sevinirim.

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi

yani 32gblık değil sadece 2gblık mı program yükliyebilecez bu makineye ?))) ozaman şu 32gbtı bn napıom boşuna :) 2gb azmış programlarçin, hem üstelik böyle bi sınır koyulması hiç iyi olmadı, makine güzel olsada. şimdi programlar için daha çok, şöyle sorayım - proglamlar için en çok hafıza ayrılan telefon hangisi acaba bunuda söylersnz sevinirim.

2 gb hafıza cok fazla bile.
diyelim 350 mb quake 2 oyununu indirdik. bunun yaklasık 340 mb lık kısmı data kısmı. bu 2 gb lik bölüme gitmiyor. 32 gb lik bölüme gidiyor. dolaysıyla 2 gb hayli fazla.

Maxilopz

Maxilopz

Üye
2 gb hafıza cok fazla bile. diyelim 350 mb quake 2 oyununu indirdik. bunun yaklasık 340 mb lık kısmı data kısmı. bu 2 gb lik bölüme gitmiyor. 32 gb lik bölüme gidiyor. dolaysıyla 2 gb hayli fazla.
tamamda, 2gb az degil tabi ama ozaman söyle bi soru çikiyor - evet, bilioz ki dosyalarn cogu kismi data kismi ve oda genel hafizanin isi dolayisyla 32gb'in :) soruysa söyle, indirdigimiz/yazdigimiz dosyalarin ram'i tutacak kismini nasil bilecez ? Hani bazi oyunlarda gösteriyo da, ama cogunda DOWNLOAD'dan baska bisi göstermiyor :) bide yukardaki resimdende belli oldu bize - makine ram durumunu kendisi gösteriyo, bu iyi ama ram'i tutan proramlari ve onlarin ayri ayrilikta ram'da nekadar yer tuttuklarni gösterecek bi yazilm, program var midir acaba ? Bide hani adobe flash 9 (ve artirilabilr versiyonlarla) olayndan dolayi online oyunlar oynanabilinir denilmisti - evet öylede ama bence bundada bi sinir vardir, mesela su PB (POINT BLANK) i bu simdilik muhtesem makineye yazmak ve oynamak olur mudur acaba ? Bi yerde görmüstüm resimde, n900ün klavyesinin üzerine joystick-klavye takilmis, yani n900e takilir çikarilir resmen bi oyun joysticki, (var mi böle bi si, teknoloji fazla ileri gtmeye basliyo bnce :D ) - resmi bulup yerlestircem burya :)

osmanayman

osmanayman

Üye
Evet gameripper var n900 için. N900'de ram bakmak için conky var. Bir de uygulama hafızasını arttırmak için 5 ve 8gb'lık vanilla dosyaları var(flash için)... Selametle...:oke:

Üst Alt