Nokia N9 Sahiplerine Kötü Haber

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
bazı arkadaşlar anlaşılan karalama yapmadan prim yapamıyor bu forumda.

bak dostum bunlar biz n9 kullanıcılarını üzmüyor. bizim yazılımımız zaten bu haliyle bile çok kullanılabilir durumda ama asıl üzücü olan durum sizin androidinizin hala adam edilememiş olması.

he bir de n9'un sizlerde yarattığı bir kuyruk acısı var anlıyorum ama bu şekilde acınızı çıkarmayın.

he bir de bak burada konu açıldı jolla tanıtımıyla ilgili ve destek durumuyla ilgili bilgi de var.
http://www.maxicep.com/cep-telefonl...im-videosu-ve-n950-uzerinde-jolla-725634.html
[/COLORCOLO
:oke:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
:alkis Bu arada Serdar imza iyiymiş her an çalabilirim kardeşim :ehe

MertcaN9

MertcaN9

Üye
bakın arkadaşlar geliştirici cihazı ile geliştiricilere açık cihaz tanımını birbirine karıştırmayalım. n950 gibi belirli kesimlere dağıtılan cihazlar geliştirici cihazıdır. bir nevi ayakı sdk da denebilir bunlara. samsung'un tizen için yaptığı geliştirici cihazı da buna örnek olarak gösterilebilir. bu cihazlar bir nevi prototiptir sadece belirli kişilere üretici tarafından ücretsiz olarak gönderilip kullanmalarına izin verilir.

ancak n9 son kullanıcılar için üretilen bir cihazdır. tasarımı da yazılımının basitliği de bunu açıkça göstermektedir. peki n9'da neler yapılabilir? n950'deki imkanların bir kısmına ulaşılabilir. bunlardan birisi geliştirici modunu açmaktır. geliştirici modu ile n9'a bir takım geliştirici araçları ile terminal yüklenir ve n950'nin sahip olduğu imkanlara n9 da kısmen ulaşabilir. daha da ileri gitmek isteyenler ise kernel değişimi ile open moda geçebilir. ancak n9 son kullanıcı cihazı olduğu için bu seçenekler ayarlarda gizlidir. benzer mantık tüm android cihazlarında vardır. ayarlarına girip kendiniz de görebilirsiniz.

yani sonuç n9 son kullanıcı cihazıdır ama geliştirmeye de açıktır.

ellerine sağlık abi.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Nokia N9 Sahiplerine Kötü Haber :hih:

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Telefonlar arasındaki en hoş ve karizma telefon N9 bence çok güzel hele mavisi mükemmel ya.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
hızımı alamadım :D geliştiriciler sayesinde cihaza kazandırılan whatsapp a bakın eminim herkes hatalarla dolu yine bir uygulama beklerken ben symbian^3 de kullandığımdan daha zevk alarak kullanıyorum :D seç beğen istediğin mesaj baloncuğunu :D

ve artık konu daha da dağılmasın diye burada bırakıyorum ama artık umarım hiç bir bilgi birikimi yokken atıp tutan insanlar daha dikkatli davranır eleştiri yapacaksada tahmini değil verilere dayanarak eliştiri yapar :D cihazı eline almayıp videosunu izleyen haberlerini okuyanlar bile yazıyor eleştiriyor cihazı ne ilginç değil mi :D

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL ve pRime.
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Bütün N9 kullanıcıları birşeyler yazmış ben de yazmazsam şimdi ayıp olur.. Öncelikle şunu tekrar söyleyeyim ; N9 Kullanıcısı için kötü haber diye bir tamlama kesinlikle yok.. Bir telefon düşünün daha fabrikadan çıkmadan mağazalara gelmeden desteği üreticisi tarafından kesilip fişi çekilmiş,sırf belki de bişeyleri aceleye getirmemek adına bir kaç güncelleme verilmiş ama yine de eksikleri bırakılmış bir telefon. Oysaki bugün biz N9 kullanıcılarının cihazımızda yapamadığımız belki de tek şey gsm üzerinden görüntülü görüşmedir bunun da nedenini az çok bu forumu takip edenler bilir. N9 tasarımı,şıklığı,kullanım kolaylığı,basit ama bir o kadar keyifli arayüzüyle bütün kullanıcılara hitap eden bir cihazdır kimse geliştirici telefonu diyip sıyrılmasın,Serdarın da dediği gibi geliştirmeye açık son kullanıcı cihazıdır ki benim sözlüm bile bu cihazı rahatlıkla kullanabiliyor ve çok seviyor. Ben bu cihazı aldığımdan beri hergün farklı bir güzelliğini keşfediyorum.. Whatsapp bize uygulama yapmıyormuş instagram foursquare yokmuş bize ne? Biz bunları şuan kullanıyoruz ama girin bakın mağazada hiç biri yok! Bir ara samsung galaxy s3 e güncelleme ile bildirim çubuğuna parlaklık ayarı koydu diye sevinenler vardı,biz böyle şeyleri firmadan beklemeyiz istiyorsak kendimiz yaparız ;

Ve bizim bu cihazda kullandığımız gerçek multitasking güzelliği de hiç bir cihazda yok :) Bence bu telefonlu eleştirirken herkes iki kez düşünmeli ;)

- - - Eklendi - - -

sana yapayım ben ayrı olarak istersen. mert'e de yaptım bir tane.

valla makbule geçer :)

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL ve MertcaN9
MertcaN9

MertcaN9

Üye
necati abi durumu çok güzel özetlemişsin her kelimesine katılıyorum :D dediğim gibi N9 un piyasada ki tüm telefonlardan hep bir farkı var ve olacaktır da bu kabul edilir yada edilmez ama mantıklı düşünen bunun farkına varır :islik

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Yapmayın arkadaşlar site bu kadar güzel aletleri kaldırmayabilir :ehe

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Siz yetiyorsunuz Allah'tan onlar yok :ehe şaka bir yana da çok sık bir alet ya karizma , şekil , asalet akıyor aletten ya :ehe

MertcaN9

MertcaN9

Üye
Siz yetiyorsunuz Allah'tan onlar yok :ehe şaka bir yana da çok sık bir alet ya karizma , şekil , asalet akıyor aletten ya :ehe

aynı tasarım lumiada da var fakat N9 un hazıını veremez niye çünkü bu tasrıma giden en şık şey swpie dir ve bu da N9 a hastır.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Aynen Lumia'da aynı tasarım kullanıldı ama N9 çok güzel duruyor. Multitasking özelliğini ilk gördüğümde çok şaşırdım.Kullandığım kadarıyla Stabil çalışan bir alet .

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
bende mi bir iki SS atsam napsam :hmmm

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
at at abi :ehe

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
MertcaN9

MertcaN9

Üye
[ENGİN];5520592' Alıntı:
bende mi bir iki SS atsam napsam :himmm

bekliyoruz :D abi çok zevkli ss atmak varya :D 1.5 yıllık C7 di kariyerimde hiç ss alıp atmamıştım N9 da ise doyamıyorum :kop:

- - - Eklendi - - -

Aynen Lumia'da aynı tasarım kullanıldı ama N9 çok güzel duruyor. Multitasking özelliğini ilk gördüğümde çok şaşırdım.Kullandığım kadarıyla Stabil çalışan bir alet .

aynen öyle kardeşim aklında varsa umarım bir gün nasip olur.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bence de N9 daha şık gibi sanki

MertcaN9

MertcaN9

Üye
lumia ya yakışmamış o tasarım olacaksa swpie gerisi boş :naughty: :D

- - - Eklendi - - -

[ENGİN];5520607' Alıntı:

mesala sende hangi oyunlar uygulamalar vs.. var abi ? ana ekrandan biri ki şut atsan bize :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...