Nokia N9 Sahiplerine Kötü Haber

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
geliştiriciler yapar bir güzellik :eller:

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9

MertcaN9

MertcaN9

Üye
N9 hala ölü bitmiş diye yazanlar var biz destek gelemyeceğini bile bile aldık bu cihazı en azından ben :D niye çünkü hiç bir telefonda kullanılmayan ve de tahminimce kullanılmayacak ucu açık tamamen geliştirilme odaklı bir telefon aynı zamanda da şık. yani basit kullanıcı ile süper kullanıcıların da kullanabileceği bir cihaz ki çevremde ki bir çok bayan kesimde de N9 var yani yalın hali bile harika olan bir cihaz varsın uygulama oyun kısıtlı gelsin sorun yok swpie tadında geçiniyoruz biz :D tuşsuz tasarımı beni bitiriyor zaten :D ha bir konuda en azından kendimce eminim ki kimse telefonuna 50 tane oyun uygulama -GEREKSİNİM- duyduğu için yüklemez işe yarayandan 5 tane olsun yeter gerisi göz boyamadır nitekim bazıları için bu üstünlük sebebi kabul edilir :D son olarak jollaya gelirsek zaten resmi olarak böyle bir şey vermeleri imknansız ama bakın android resmi olarak mı verdi alın kurun dedi :D muhteşem kullancılar halleder :D

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 511859 ve CanKartaL
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Gerçek değildir öyle birşey olsa herkes istediği işletim sistemini yüklerdi hem bu iş öyle basit bir iş değil.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Yine konu adından belli haber kaynağı :D:D

N9 sürekli gelişerek kendisini yenilerken birileri de bunu baltalamaya çalışıyor :) Şimdi Android oyunları da meego üzerinde çalışıyor ya iyice tutuştu millet :ehe
Jolla nın yayınladığı tweette "Bizim böyle bir imkanımız yok" (Farklı bir firmanın telefonuna nasıl resmi yazılım çıkartsınlar), "gelişmiş kullanıcılar bu desteği sağlayacaktır" diyorlar. N950 üzerinde de çalıştığına göre N9 için çıkması yakındır.

• Beğen
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Tamam nokia n9 çıkardı sagolsun varolsun mühteşem bir cihaz bana göre :DAma nokia bu sisteme gereken önemi vermedi açık kaynak olması en güzel yanı bu sayede geliştiriciler bu sistem üzerinde duruyorlar ve bu güne kadar durdularda şimdi sıra jolla'nın sdk'ları yayınlamasına kaldı MeeGo ekibi (şimdiki jolla) geliştiricilerini desteksiz bırakamaz.Twett'tede söylendigi gibi gayri resmi destek saglanacaktır.bir cihaz üzerinde 3 sistem çalıştırmak büyük başarı bence kim ne derse desin :hih:

osmanaslan1060

osmanaslan1060

Üye
meego geliştirilseydi ios ve androidle yarışabilirdi aslında

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
MeeGo çok iyiydi ama harcandı :(

Black-killing

Black-killing

Üye
MeeGo gibi işletim sistemi varmı ya :D

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
N9'un mavisi çok şekil ya

pRime.

pRime.

Üye
bazı arkadaşlar anlaşılan karalama yapmadan prim yapamıyor bu forumda.

bak dostum bunlar biz n9 kullanıcılarını üzmüyor. bizim yazılımımız zaten bu haliyle bile çok kullanılabilir durumda ama asıl üzücü olan durum sizin androidinizin hala adam edilememiş olması.
he bir de n9'un sizlerde yarattığı bir kuyruk acısı var anlıyorum ama bu şekilde acınızı çıkarmayın.

he bir de bak burada konu açıldı jolla tanıtımıyla ilgili ve destek durumuyla ilgili bilgi de var.
http://www.maxicep.com/cep-telefonl...im-videosu-ve-n950-uzerinde-jolla-725634.html

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3 ve MertcaN9
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Olsunda n9 gibi telefonum olsun..

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
N9 kullanıcısı için kötü haber diye diye bi tamlama yok ;)

• Beğen
MertcaN9

MertcaN9

Üye
arkadaşlar aklınızda nasıl N9 profili var bilmiyorum eminim böyle bitmemiş hatalar buglarla dolu desteği çekilmiş kararsız bir sürüm yada ne bileyim böyle karamsar düşünceler var dimi aslında hiç de öyle değil basit kullanıcıya bile hitap eden çok şık bir yapısı var N9 un. kullandıkça insan yenilikler ile karşılaşıyor medya paylaşımı bile çok şık N9 da. onun dışında bir çok şıklık katan detaylar var telefon çok ince ve zarif evet destek yok ama zaten 2 tane güncelleme ile çoğu bug ve sorun düzeldi geri kalanlar artık geliştiricilerin elinde. ki zaten alan memnun satan memnun kaçınız elinizde ki cihaza başka bir işletim sistemi yüklüyor veya kaçınız başka bir işletim sisteminin oyunlarını açabiliyor ? N9 son derece özgür ve güzel bir telefondur piyasada ki tüm telefonlardan ayrı bir yeri vardır bence..

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL ve pRime.
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Resmi olmayan yazılımlar N8'e aktarılıyorsa buda N9'a aktarılır..

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
arkadaşlar aklınızda nasıl N9 profili var bilmiyorum eminim böyle bitmemiş hatalar buglarla dolu desteği çekilmiş kararsız bir sürüm yada ne bileyim böyle karamsar düşünceler var dimi aslında hiç de öyle değil basit kullanıcıya bile hitap eden çok şık bir yapısı var N9 un. kullandıkça insan yenilikler ile karşılaşıyor medya paylaşımı bile çok şık N9 da. onun dışında bir çok şıklık katan detaylar var telefon çok ince ve zarif evet destek yok ama zaten 2 tane güncelleme ile çoğu bug ve sorun düzeldi geri kalanlar artık geliştiricilerin elinde. ki zaten alan memnun satan memnun kaçınız elinizde ki cihaza başka bir işletim sistemi yüklüyor veya kaçınız başka bir işletim sisteminin oyunlarını açabiliyor ? N9 son derece özgür ve güzel bir telefondur piyasada ki tüm telefonlardan ayrı bir yeri vardır bence..

Altına imza atarım :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Varsa elinde beğenmediği n9 u olan,n8 le değişmeye varım gelsin beri:)

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL
MertcaN9

MertcaN9

Üye
cihazın düşmanlarına telefonumdan 2 resim ile cevap vereceğim sadece :pro:

1.kaçınızın cihazı böyle şık bir arayüze sahip ? böyle hoş ince detaylar var ?
:hmmm

varan2: bu kısım kişiden kişiye değişir kabul ama benim için bir cihazdan beklediğim maksimum talep budur 3 oyun ve biraz uygulama yeterli değil mi ? oyun için cihaz mı alaydım pc varken :D uygulama desen işime yarayanlar kafidir

vay bee içiniz karardı dimi işte böyle terk edilmiş kendi haline bırakılmış maffolmuş berbat bir cihaz olmuş dimi N9 tüh tüh tüh :(

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL ve pRime.
pRime.

pRime.

Üye
bakın arkadaşlar geliştirici cihazı ile geliştiricilere açık cihaz tanımını birbirine karıştırmayalım. n950 gibi belirli kesimlere dağıtılan cihazlar geliştirici cihazıdır. bir nevi ayaklı sdk da denebilir bunlara. samsung'un tizen için yaptığı geliştirici cihazı da buna örnek olarak gösterilebilir. bu cihazlar bir nevi prototiptir sadece belirli kişilere üretici tarafından ücretsiz olarak gönderilip kullanmalarına izin verilir.

ancak n9 son kullanıcılar için üretilen bir cihazdır. tasarımı da yazılımının basitliği de bunu açıkça göstermektedir. peki n9'da neler yapılabilir? n950'deki imkanların bir kısmına ulaşılabilir. bunlardan birisi geliştirici modunu açmaktır. geliştirici modu ile n9'a bir takım geliştirici araçları ile terminal yüklenir ve n950'nin sahip olduğu imkanlara n9 da kısmen ulaşabilir. daha da ileri gitmek isteyenler ise kernel değişimi ile open moda geçebilir. ancak n9 son kullanıcı cihazı olduğu için bu seçenekler ayarlarda gizlidir. benzer mantık tüm android cihazlarında vardır. ayarlarına girip kendiniz de görebilirsiniz.

yani sonuç n9 son kullanıcı cihazıdır ama geliştirmeye de açıktır.

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL ve MertcaN9
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...