Nokia n9 a neden kaliteli uygulamalar degilde sistem yazilimi portlaniyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
isiyinler

isiyinler

Üye
    Konu Sahibi
Nokia n9 a neden kaliteli uygulamalar degilde sistem yazilimi portlaniyor?
Arkadaslar merak ettigim nokta bu. Bu telefona neden iphone da android de olan kaliteli uygulamalar degilde android os,firefx os portlaniyor. Telefon donanim olarak gayet yeterli fakat niye magazadaki uygulamalar hic artmiyor. Nokia nin destegini kestigini biliyorum ve sizin bu konu hakkindaki dusuncelerinizi merak ediyorum.bilenlerden cevap rica ediyorum

pRime.

pRime.

Üye
cunku n9un yazilimi artik destek gormemekte ve o uygulamalari yazan sirketler destek gormeyen ve kullanicisi az olan yazilimlara uygulama cikarmazlar. ayrica bu bahsedilen uygulamalarin cogunun kodu kapali oldugundan baskalarinin portlamasi imkansiz.

portlanan isletim sistemleri acik kaynak kodludur.

- - - Eklendi - - -

androiddeki uygulamalar kaliteli mi? :S

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
erdgnblt

erdgnblt

Üye
Şimdi şöyle düşün dostum.

Sen bir geliştiricisin, kendi firman 'kağıt üzerinde' desteğini kestiğini açıklıyor. Senin gibi geliştirici sayısı yeni bir sistemken zaten azdı hiç yok denecek kadar minumuma iniyor. Sen ne kadar kaliteli ve çok uygulama yazıp kaç tanesini düzenli güncelliyip güncel tutcaksın destek verceksin.

Ayrıca android appstore ve nokiastore gibi yüzbinlerce uygulama var patentleri var portlama yapamazsın izinsiz aynısıda olmaz mutlaka ayrıcalıklı olcak özenti olmicak.

Sen uygulama yazsanmı hayra geçer binlerce uygulamanın olduğu sistemi portlasanmı.

Portlamadada sorun var ama elinde 1 proje var. Düzeltirsin güncellendikce güncellersin biter.

isiyinler

isiyinler

Üye
    Konu Sahibi
Bazilari gercekten kaliteli

- - - Eklendi - - -

Şimdi şöyle düşün dostum.Sen bir geliştiricisin, kendi firman 'kağıt üzerinde' desteğini kestiğini açıklıyor. Senin gibi geliştirici sayısı yeni bir sistemken zaten azdı hiç yok denecek kadar minumuma iniyor. Sen ne kadar kaliteli ve çok uygulama yazıp kaç tanesini düzenli güncelliyip güncel tutcaksın destek verceksin.Ayrıca android appstore ve nokiastore gibi yüzbinlerce uygulama var patentleri var portlama yapamazsın izinsiz aynısıda olmaz mutlaka ayrıcalıklı olcak özenti olmicak.Sen uygulama yazsanmı hayra geçer binlerce uygulamanın olduğu sistemi portlasanmı.Portlamadada sorun var ama elinde 1 proje var. Düzeltirsin güncellendikce güncellersin biter.
teşekkürler açıklaman için

PalmerTech

PalmerTech

Üye
çünkü bir os'un oyunlarını portlamaktansa, os'u portlayıp oyunlarını açmak daha kolay :oke:

• Beğen
Tepkiler: pRime.
erdgnblt

erdgnblt

Üye
Açık kaynak olsa çoktan portlanmıştı iOS :) Android portlamazlardı bile

SilentOne

SilentOne

Üye
orası kesin

KxTR79

KxTR79

Üye
arkadaşım halay çeken yok.teknolojiden az buçuk anlayan biri androide sevinmez zaten ve serdar abide bu forumun üstadlarındandır.androidi savunacaksan ve uygulamalarının kaliteli olduğunu söylüceksen nativ olmadan lütfen git bizide güldürme.androidin gelmesi sevindirdi fakat android için değil n9un mucizesi için ;)

pRime.

pRime.

Üye
kedi ulaşamağı ciğere mundar dermiş, o beğenmediğin android'in n9 için romu çıkınca halay çeken kim?

yok, ios ve n9 kullanıyorum da android uygulamalarına kaliteli diyen görünce gülüyorum.

fedlkamp

Üye
kaliteden anlayışınız ne çok merak ettim doğrusu :D zekanızdaki 'kalite' nin anlamını söylerseniz size gösterebilirim kaliteyi :) ayrıca hem bu kadar telefon kurcalamayı sevip hemde apple fanboyu olmanızda çok ilginç madem kurcalamayı seviyosunuz android alın kardeşim

pRime.

pRime.

Üye
kaliteden anlayışınız ne çok merak ettim doğrusu :D zekanızdaki 'kalite' nin anlamını söylerseniz size gösterebilirim kaliteyi :) ayrıca hem bu kadar telefon kurcalamayı sevip hemde apple fanboyu olmanızda çok ilginç madem kurcalamayı seviyosunuz android alın kardeşim

tamam sen söyledin ya gidip galaxy s3 alıyorum. :zuhaha:

fedlkamp

Üye

tamam sen söyledin ya gidip galaxy s3 alıyorum. :zuhaha:

espri anlayışınızıda öğrendim artık :) sana git s3 al diyenmi var? benim s1'imde s3'ün her özelliği çalışan bi rom mevcut şuanda, çoğu androiddede çalışır, android'in güzelliğide burda zaten. hatta ios nerdeyse bütün android telefonlarda çok rahat çalışır :D bu arada kaliteden anlayışını söylemedin?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

IOS'u JB'ledikten sonra en az Android kadar kurcalayabiliyorsun.Basmakalıp cümlelere ne kadar meraklısınız...

• Beğen
Tepkiler: pRime.
pRime.

pRime.

Üye
espri anlayışınızıda öğrendim artık :) sana git s3 al diyenmi var? benim s1'imde s3'ün her özelliği çalışan bi rom mevcut şuanda, çoğu androiddede çalışır, android'in güzelliğide burda zaten. hatta ios nerdeyse bütün android telefonlarda çok rahat çalışır :D bu arada kaliteden anlayışını söylemedin?

kaliteden anlayışım donanımı gerçekten kullanabilen, bir işe yarayan uygulamalar. ;)

sen androide rom atarsın ben işletim sistemine direk özellik kazandırırım veya o bir özelliği değiştiririm bilmem anlatabildim mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...