Nokia N8 Hakkinda Dogru Zannedilen Yanlis Bilgiler

ilk sayfa guncellendi
özgür arkadaşım ben hala n8ime wireless klavye fare almadım sen microsoft kullanıyorum demiştin kullandığın wireless klavye mouse setinin modeli nedir? malum her marka model çalışmıyor N8'de... Emin olmak lazım

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi

Bu sorunun cevabini eger musait olabilirsem yarin verecegim... Klavye ve mouse'dan cok uzaklardayim an itibari ile...

ancak belki meraklisi vardir, yanimdan hic ayirmadigim bt mouse modeli:

Tepkiler: Cezzbedici3
tamam bekleyeceğim... Yardımların için teşekkürler

----------Eklendi @ 19:55:01 ---------- Yazıldı @ 19:52:23 ----------

bide ben bu dinodirect sitesini önceden incelemiştim ama şimdi unuttum burası ebaydan daha farklı daha iyi bir sistemle çalışıyordu hatırladığım kadarıyla?

özgür verdiğin bilgiler süper teşekkür ederim işime yarayacak şeyler çok

Tepkiler: ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
bu mesaji cep telefonumdan, wireless mouse+klavye setini kullanarak gonderiyorum.
Su anda Nokia N8 3.5 mm jack kulaklik girisinden eski tuplu TV'ye bagli.
Nokia'nin browser'i ile maxicepe girdim, arka planda TuneWiki programi calisiyor, ferdi abimiz soyluyor: bana da soyle ben de bileyim...
... ben simdi uzakta hasret icindeyim, gercekten Turkiye'den bu kadar uzakta bu mesaji atiyorken arkada radyoda bu sarkinin calmasi manidar oldu.

neyse toparliyalim:
adresinden incelenebilir, rapoo 1800 pro wireless klavye+mouse seti Nokia N8 ile kullanabilirsiniz...

Microsoft olanin modelini hala ogrenemedim, Istanbul'dakilere ulasinca sorup ogrenip paylasacagim ilk firsatta.

Tepkiler: Cezzbedici3

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
1. sayfa guncellendi...

özgürcüm birşey soracağım. Ben kablolu fare kullanıyorum ama fare kasılarak çalışıyor yani pek akıcı değil. Bu wirelles yada ne bileyim bluetooth farelerde de durum böyle mi? Yardımcı olursan çok sevinirim..

oncelikle belirtmem gerekiyir ki ben donanim saticisi degilim o yuzden onlarca modeli sahsen denemedim ancak usb mouselarin bazilarinda kasma oldugunu ben de gordum. Evimdeki mouse nerdeyse hic kasmadan calisirken isyerindeki mouse kasiyordu. Bluetooth mouse wi-fi kapaliyken cok akici calisiyor, wi-fi acikken hafif bir kasma yapiyor. Usb dongle ile calisan wireless mouse ise cok daha iyi performans veriyor ve 5 dk idle kalmasi durumunda BT mouse gibi off olmadigi icin kullanimi daha iyi ancak usb portunu kullandigi icin yer kapliyor biraz... Isin ozu modelden modele fark oluyor mouse ile ilgili... Angry birds haricindeki 3D oyunlari mouse ile oynamak pek mumkun degil, bu anlamda N8 bir N900 kadar basarili degil.

_ardaa

Üye
usb hub ile birden fazla usb cihaz örnek klavye+mouse gibi bağlanabilir mi acaba, yada yazıcı bağlamayı deneyen oldu mu yada usb herhangi bir alet.

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Benim denedigim USB hublari desteklemedi.

USB otg ile deneyip calistirabildigim aletler:

USB speaker,
USB web cam (sadece uzerindeki led lambalarini yakiyor, kamera ozelligini desteklemiyor),
USB mouse,
USB klavye,
USB vantilator (laptoplarin altina koyulan sogutucular dagil)
USB card reader, (coklu mmc, sd karlari okumaya yarayandan)
USB led (aydinlatma icin)
USB dongle (kablosuz klavye+fare seti)
Printer denedim desteklemedi, printer calistirabilen arkadas cikarsa aramizdan kendisine bir top A4 ve renkli kartus hediye edecegim helalinden

_ardaa

Üye
Hepimiz elimizdeki usb cihazları deneyelim tek tek hangileri çalışıyor hangileri çalışmıyor şeklinde bir liste hazırlayalım bence.
Emir gibi algılama da mesela listeyi sen ilk mesaja eklersin elimizde güzel bir liste olur, artık acaba bu cihaz bende çalışır mı diye düşünmek zorunda kalmayız hem benim gibi insanlarında merakı giderilir

Yazıcı konusunda içimden bir his göreceğini söylüyor tamamen duygusal olsa da ümitliyim.

Uruloki

Üye
abi bence yazıcı çalıştırmaz çünkü driver filan ama tak kullanlar var belki onları çalıştırır

Profil bilgileri: zgr_techno - MaxiCep.Com zgr techno kardeşim soruma cevap verdiğin için çok teşekkür edrim yalnız evinde kullandığım ve kasma olmayan mouse'nin marka modelini verebilir misin alayım bari. Yakışmıyor kasılarak çalışması

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
ilk sayfa guncellendi,

Nokia Play To programininin Windows 7 media player ile sorunsuz calistigini paylastim, ayrica USB OTG ile deneyip calistirabildigim aletlerin listesini ilk sayfaya ekledim... USB OTG tecrubesi ile ilgili herkes yazacak artik, listeyi uzatacagiz, herkes neyi kullanabilecegini gorecek listeden... Hadi katilim bekliyoru herkesten OTG ile ilgili...

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
ilk sayfa guncellendi:

Nokia N8 ekran goruntusunu standart vga cikisli desktop monitorunden nasil alabilecegimizi anlattim...

Tepkiler: iatis
arkadaşlar ben n8 ime nano alıcılı logitech klavye ve mouse mi bağlayamıyorum sadece klavye yi görüyor ayrıca hdmi ile monitörüme bağladığımda videolardan ve mp3lerden ses gelmiyor... Yardımcı olursanız sevinirim...

Bu güzel bilgiler için teşekkürler özgür

Tepkiler: ozggurr