NOKIA N8-01 haber

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
    Konu Sahibi
NOKIA N8-01 haber
:megafon:

Üretimini gerçekleştirdiği mobil cihazlar ile birlikte son günlerde popülerliğini yitiren Finlandiya kökenli mobil cihaz üreticisi Nokia, önümüzdeki yıl içerisinde Windows Phone 7 işletim sistemine sahip ilk modelini kamuoyuna lanse edeceğini duyurmuştu. Ancak 2010 ve 2011 yılında kayıp ettiği pazar payını 2011’de geri kazanmayı amaçlayan firma, amiral gemisi olarak nitelendirdiği akıllı cep telefonu N8 (N8-00)’den umduğunu bulamayınca şimdilerde ise N8-01 isimli modelini hazırlamak için kollarını sıvadı.
Symbian^3’ün en güncel sürümüne ev sahipliği olan mobil cihaz, 1GHz+ seviyesinde işlemciyi ve çok daha yüksek bellek kapasitesini içerecekken, qHD (540 x 960) ekran yapısını kullanıcak.

(maxicep.com'dan alıntı)

ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?? :pro:

• Beğen
Tepkiler: mhmmfrkan

AYNA

AYNA

Üye
bu haberi biri açmıştı yorumlar yapılmıştı hatta symbian^3 bölümündeydi..

umit0121

umit0121

Üye
yapacaklarsa adam gibi bişi yapsınlar artık bütün firmalar çift çekirdekliğe dönüyor nokia hala olduğu yerde ...... yok arkadaş bir daha nokia asla almam

AYNA

AYNA

Üye
arkadaslar işlemcinin çift çekirdekli ya da ghz olmasına aldanmayın neden androidler 1ghz çünkü o sistem için 1 ghz gerekli ama symbian^3 için mhz li işlemciler yetiyor çünkü sisteme yeterli boşuna neden ghz kullanılsınki..
symbian^3 te o mhz işlemci ile 40 küsür uygulama aynı anda açılabiliyor ve hiç kasmıyor.bu yüzden işlemci gücü sistemine göre değişir..
örnek veriyorum 1.6ghz işlemci windows xp ye yeterli geliyor ama vistaya yetmiyor malesef kasıyor sistem aynı bunun gibi..

61semih

61semih

Üye
arkadaslar işlemcinin çift çekirdekli ya da ghz olmasına aldanmayın neden androidler 1ghz çünkü o sistem için 1 ghz gerekli ama symbian^3 için mhz li işlemciler yetiyor çünkü sisteme yeterli boşuna neden ghz kullanılsınki..
symbian^3 te o mhz işlemci ile 40 küsür uygulama aynı anda açılabiliyor ve hiç kasmıyor.bu yüzden işlemci gücü sistemine göre değişir..
örnek veriyorum 1.6ghz işlemci windows xp ye yeterli geliyor ama vistaya yetmiyor malesef kasıyor sistem aynı bunun gibi..

arkadasım kulaktan dolma bılgılerıne kendı yorumunuda katarak yazmıssın.durum ve anlatılanlar tam olarak dedıgın gıbı değil ve sistemın hızı sadece ıslemcıye baglıda degıl aradakı ram farkı 4 katı neredeyse kı 1ghz cıft cekırdeklı ıslemcı sadece ısletım sıstemı ıcın gereklı degıl yuklenecek uygulama ve oyunlar ıcınde gereklı.bundandırkı androit ın oyunları sbyan dan daha kalıtelı
n8de 40 uygulama acılıyor kasma olmuyor dıyorsun dogrudur ama bu acılan uygulamaların kapladıgı alan nekadar.kucuk boyutlardakı uygulamaları 100 tanesınıde acar umarım anlatabılmısımdır.burdakı yazdıklarım n8ı kotulemek ıcın yazmadım rakıplerıne oranla ve o fıyatı hak etmeyen bır cıhaz oldugunu dusundugum ıcın yazdım saygılar
not: androit lı bır telefon kullanmıyorum (wm6.5)

AYNA

AYNA

Üye

arkadasım kulaktan dolma bılgılerıne kendı yorumunuda katarak yazmıssın.durum ve anlatılanlar tam olarak dedıgın gıbı değil ve sistemın hızı sadece ıslemcıye baglıda degıl aradakı ram farkı 4 katı neredeyse kı 1ghz cıft cekırdeklı ıslemcı sadece ısletım sıstemı ıcın gereklı degıl yuklenecek uygulama ve oyunlar ıcınde gereklı.bundandırkı androit ın oyunları sbyan dan daha kalıtelı
n8de 40 uygulama acılıyor kasma olmuyor dıyorsun dogrudur ama bu acılan uygulamaların kapladıgı alan nekadar.kucuk boyutlardakı uygulamaları 100 tanesınıde acar umarım anlatabılmısımdır.burdakı yazdıklarım n8ı kotulemek ıcın yazmadım rakıplerıne oranla ve o fıyatı hak etmeyen bır cıhaz oldugunu dusundugum ıcın yazdım saygılar
not: androit lı bır telefon kullanmıyorum (wm6.5)

tabikide sistemin hızı sadece işlemciye bağlı değildir ben sadece işlemci üzerinden konuştum.çünkü " herkez çift çekirdeğe geçti nokia hala mhz kullanıyor" gibi yorumlara cevap olarak yazdım ben onu.işlemcinin ramin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ben anlatmana gerek yok zaten mesleğim bu benim.
benim orada demek istediğim symbiana mhz işlemcinin yeterli olduğu eğer ayrıntıya girersek ramde giriyor işin içine..

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
arkadaslar s^3 e 1 ghz fazla bile bence! neden diorsaniz telefonm N8 68o mhzdi sanirim islemcisi , bu telefon 1 ghz olsaydi nolurdu? sarji 3 gun degilde 2 gun gderdi mesla.. bnce 68o mhz yterli ;)

hoss

hoss

Üye
Nokia kendini batırıyor symbian la devam ederek..

AYNA

AYNA

Üye
nokia windows ile anlaşma yerine android kullansaydı süper olacaktı..

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
    Konu Sahibi
bence de güzel olacaktı.

61semih

61semih

Üye
tabikide sistemin hızı sadece işlemciye bağlı değildir ben sadece işlemci üzerinden konuştum.çünkü " herkez çift çekirdeğe geçti nokia hala mhz kullanıyor" gibi yorumlara cevap olarak yazdım ben onu.işlemcinin ramin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ben anlatmana gerek yok zaten mesleğim bu benim.
benim orada demek istediğim symbiana mhz işlemcinin yeterli olduğu eğer ayrıntıya girersek ramde giriyor işin içine..

mesajımı ıyı okumamıssın anlasılan cıhazın hızı sadece yuklu olan sıstemı etkılemıyor yuklenen uygulama ve oyunlardada etkılı.sbyan ıcın yeterlı olabılır buna bırsey dıyemem

kömürkenti

kömürkenti

Üye
n8 in işlemcisiyle aynı anda 40 küsür ugulamayı açabileceğini düşünen arkadaş ): sadece gülüyorum eğer öyleyse wave in 100 tane açar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt