Nokia Lumia 920 vs Apple iPhone 5 (Resimli Karşılaştırma)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 920 vs Apple iPhone 5 (Resimli Karşılaştırma)

Nokia yeni modeli Lumia 920 ile iPhone 5'i karşılaştıran bir görsel yayınladı.
Görselde Lumia 920'nin üstün olan pek çok noktası belirtlimiş.
İlk olarak kameraları karşılaştıran Nokia, F 2.4 diyaframlı iPhone 5'in 8Megapiksellik kamerasına vurguda bulunurken, kendisinin 8.7Megapiksellik F 2.0 Carl Zeiss kamerasını karşı karşıya getiriyor.

Apple
'ın oldukça eleştri alan hatalarla dolu harita uygulamasının karşısına da kendi Nokia Maps'ini yerleştirmiş.

Aksesuar, kablosuz şarj teknolojisinden sonra 1136 x 640 piksellik ekrana karşı 1280 x 768 piksellik HD ekranı, klasik iOS tasarımı ve arayüzüne karşı kendilerine göre yenilikçi tasarımlarını da eşleştirmeyi unutmamış.

Kaynak: SDN

• Beğen
Tepkiler: MrCommanDTr, Cihanî Sultan ve ANIL

komando04

komando04

Üye
nokia üstün ama benim anlamadığım bu iphone hiçbir marka ile uğraşmazken neden nokia ve samsung habire iphone ile uğraşıyor.bunu söylememin sebebi iphoneyı seviyor olmam değil aksine nefret ediyorum ama yani nokiaDA KÖTÜ GIDIŞATINA BAKMIYOR ELALEMLE UĞRAŞIYOR.gerçek şuki iphoneden üstün ama bıraksında bunu kullanıcılar kullanarak övsün.kendisini çok överek belkide yanlış yapıyor

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
en büyük rakip olarak gördüklerinden

komando04

komando04

Üye
gerçektende en büyük rakip apple ve samsung hadi samsung yine iyi ama appleyı hiç sevmiyorum samsungda android kullanmasa pek satamazdi

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
"Kendi teknolojisini üretme" bazında Nokia dünyada tek...
Sürekli kendine has yeni teknolojiler ve yeni yazılımlar üretiyor.

Ama telefonlardaki donanım artışını diğer markaların gerisinden takip ediyor.
Son 1-2 yıldaki düşüşünün sebebi biraz da buydu sanırım.

Lumia 920 ve 820 ile ideal bir donanım, yazılım sentezi tutturdu.
Üstüne de kendi geliştirdiği PureMotionHD+ v.b teknolojileri ekledi.
Sanırım rüzgar yavaş yavaş eski yönünde esmeye başlayacak.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
nokia samsung'u değil apple'ı rakip görüyor diğer taraftan apple nokia yı değil samsung'u en büyük rakip olarak görüyor bu karmaşa böyle devam ediyor işte :ehe

komando04

komando04

Üye
valla bilmiyorum haklısın öyle oluyordur umarım ama bence samsung da rakip çünkü en çok satan o zaten iphone nokia gibi olması için 15yıl geçmesi lazım

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Sağolasın.

abdulsamettopra

Üye
lumia gerçekten üstün.bir de nokia gerçekten kendi teknolojisini yapıyor.android olmadan samsung telefon bile değildi...
Unutmayalım ki teknoloji türkiyeye nokia ile geldi. O yüzden üstümüzde emeği çok büyük.saygı gösterelim...

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
aksesuar konusuna hiç girmeseydi keşke. iPhone o alanda da rakipsiz

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

Nokia Lumia 920 ile iPhone 5'in düşük ışıktaki fotoğraf çekimi karşılaştırması...

iPhone 5 sonunda piyasaya çıktı ve yeni özelliklerini Lumia 920 ile kıyaslama imkanı doğdu.

iPhone 5'in, Nokia'nın Lumia 920'sini ezip geçeceği yönünde düşünceler vardı. Ama Nokia'da çalışan tarafından tweetlenen yukarıdaki resim bu düşünceleri boşa çıkardı.

Sanırım iPhone kullanıcıIarı daha kötü ekran, daha kötü kamera, daha kötü harita ve genel olarak daha kötü teknoloji nedeniyle pek çok yönden ikinci sırada yer almaya alışmak zorunda kalacaklar.

Muhabiriniz bulutsuzgece 'dan bildirdi. (Pardon çevirdi:))

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
bence Nokia bu sefer yaptı ama bu ürünü çok iyi pazarlaması ve müthiş reklamlar yapması gerek.. Galaxy s3 ün bir yığın reklamı var gördükçe deliriyorum

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

Nokia Lumia 920, Samsung Galaxy S3 ve Apple iPhone 5 harita karşılaştırması:

• Veri bağlantısı olmadan çalışabilme: Lumia 920 bütün ülkelerin haritalarının indirilmesine ve çevrimdışı olarak konumlama, arama ve yönlendirmeye olanak sağlıyor. Galaxy S III harita indirmeye izin veriyor ama şehirler belirli bölgelerle sınırlı, ayrıca arama ve yönlendirme desteği bulunmuyor. iPhone 5'in çevrimdışı desteği bulunmuyor.
  • Adım Adım Navigasyon: Nokia'da 110'dan fazla ülke için bu özellik yer alırken, Samsung'da 30; Apple'da 56.
  • Toplu Ulaşım: Nokia ve Samsung 500'den fazla şehri ve kırsal alanı destekliyor. Apple haritalarında toplu ulaşım bilgisi yer almıyor.
  • Trafik: Nokia 26 ülke için trafik bilgisi veriyor. Samsung 47, Apple 23.
  • 3D Bilgi: Nokia özel City Lens uygulamasını kullanırken; Samsung Google Earth'ü, Apple ise Flyovers'ı kullanıyor.
  • Sokak Yönlendirme: Nokia haritalarından aldığı bilgilerle City Lens uygulamasını birleştirerek sanal gerçeklikte bir sokak görüntüsü sağlıyor. Samsung Google Street View'i kullanıyor.Apple haritalarında ise sokak görüntüsü yer almıyor.
  • Mekan Haritaları. Nokia 38 ülkeyi desteklerken, Samsung 4, Apple ise 0.

Telefonların diğer özellikleri (donanım v.b) için bkz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt