Nokia lumia 520 alacaklar ve kullananlar

Sponsorlu Bağlantılar

annesininoğluşu

annesininoğluşu

Üye
    Konu Sahibi
Nokia lumia 520 alacaklar ve kullananlar
Hayırlı sabahlar. Çok uzatmadan konuya gireceğim. Öncelikle ben bu telefonu alalı 1 ay oldu ya da olmadı. Şu an çok pişmanım gerçekten. Turkcell'den 672 Liraya tarifeyle aldım. Şahsen ilk aldığım sıralar bırakamıyordum elimden sürekli uğraşıyordum bağımlılık yapmıştı. Artık her şeyi öğrendikten sonra eskisi gibi bağımlılık yapmadı telefonu koydum bir kenara gelen mesajlara ve aramalara cevap veriyordum sadece. Dışarıda da internete filan giriyordum. Alacaklara bu telefonu önermem. Çok eksiği var. Nokia bile telefonu yaparken Microsoft'a bir sürü şikayet etmiş. Bende çok şikayetçiyim.

Mesela müzik oyun zil sesi aynı yerden kısılıp açılıyor telefon sessizdeyken müzik dinlemek istiyorsanız telefon sessizden çıkması gerek. Ekran döndürme sorunu da var. Yatarken telefonu kullanamıyorsunuz. Çünkü hafif eğmede hemen ekran dönüyor ve sinir bozucu. Kapatamıyorsun da. Benim telefonumda hiç sorun yok. Ama şu sıralar çok kasıyor. Film izlerken ana ekrana filan atmalar. Uygulamadayken tam yazı yazıyorum ana ekrana atıyor.

Whatsapp'a gelince mesaj sorunu var. Mesajı 15:00'da atıyorum 17:00'da gidiyor ve internet wifi filan açık yani 7/24 açık wifi olsun şebeke olsun. Ya da ben mesaj atıyorum Normalde ya da whatsappta fark etmiyor karşı tarafın mesajları geç geliyor yani bu çok oldu.

Telefonumda yüklü uygulamaları söyleyeyim Mackolik zaten telefonu aldığınızda olan bir uygulama. Youtube Twitter Facebook (Facebook'a Explorerden giriyorum zaten çok başarız bir uygulama) birde oyun olarak Temple Run var bu kadar. Telefonumu 2 kere yere düşürdüm oda yatağın üstünden halıya düştü onun haricinde çok sağlam ve birisi arayınca ekranda cevapla yoksay yazısı kalıyor. Cevapla diyorum konuşuyoruz kapatıyorum telefonu hala ekranda cevapla yoksay yazısı çıkıyor az önce bile aynısı oldu. Telefonu kilitleme tuşundan kapatmaya çalışıyorum işe yaramıyor hala aynı cevapla yoksay öyle yazıyor tıklayınca bir şeyde olmuyor. Artık ben meşgule alıp arıyorum. Sürekli batarya çıkarmak zorunda kalıyorum. Şarj olurken de telefon öyle ısınıyor ki. Kapalı durumdayken bile üstünde yemek pişirirsiniz o derece gerçekten. Eğer kullanan arkadaşlar sizde de böyle oluyor mu ya da olmuyor mu ? Ya da alacak arkadaşlar 520 almanızı hayatta önermem gerçekten Gidin fazla paranız varsa 620 720 filan alın.

Okuduğunuz için teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum

bayon

Üye
güncellemelerini eksiksiz yapıosun değilmi whatsapp vs.. amber felan

enterneoll

enterneoll

Üye
çalışan bir özellik var mı :D bence senin telefonda bir sorun vardır

• Beğen
Tepkiler: ÖEY

marazruno123

Üye
Kardeş keşke erken almasaydın şu an 510₺ ortalama fiyatı ve güncellemeler bazı eksikleri giderdi sürümü bekliyoruz

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Öncelikle telefonu almadan önce şu konumuzu okumuş muydunuz bilmiyorum.
Konumuzda WP'nin şu anki eksikliklerini toparlayıp bir araya getirmiş ve en acil görülenlerle ilgili bir anket düzenlemiştik.
Bunun benzeri anketler pek çok yerli ve yabancı site tarafından da yapılarak Microsoft'a ulaştırıldı.

Bunun yanısıra Microsoft gerek ana sitesinden gerekse kendi açtığı uservoice adlı yan siteden de Windows Phone'a ilişkin öneri ve istekleri almaya devam ediyor. Diğer taraftan MS'nin WP departmanı müdürü Belfiore'ye de çeşitli istek ve talepler ulaşıyor.

Eğer telefonu almadan önce forumumuza biraz olsun bakmış olsaydınız şu an bunlar belki şikayet konularınız içerisinde yer almayacaktı. Evet "o yok, bu yok, şu yok". Ancak söz konusu eksiklikler yavaş yavaş giderilmeye başladı.

Windows Phone kullanıcılarının sabırlı olması gerektiğini ve Microsoft ile sisteme biraz zaman tanıması gerektiğini, sabredemeyecek olanlar için bu sisteme geçmek için henüz erken olduğunu en başından beri belirtiyoruz. Söz konusu eksikliklerin büyük kısmının en geç Şubat ayına kadar giderilmesi bekleniyor. Şu an eksiklikleri de olsa, mevcut imkanlarla sistemin güzel ve akıcı arayüzü ile her gün biraz daha büyümekte olan mağazasının keyfini çıkarmaya çalışıyoruz.

Birlikte sitem ediyoruz, birlikte seviniyoruz, birlikte sabrediyoruz. Kısacası bu bazen sıkıntılı bazen sevinçli olan süreci birlikte yaşıyoruz. Dikkat ederseniz son aylarda forumumuzun en hareketli bölümü burası. Güncelleme ve haber konuları olsun, yardımlaşma konuları olsun, platforma ilişkin flaş gelişme haberleri ve makaleler olsun. Elimizden geldiğince güzel ve büyük bir aile oluşturmaya çalışıyoruz.

Her neyse...
Bahsettiğiniz eksiklikler size özel değil. Hepimiz saydığınız şeylerin eksikliğini hissediyoruz ve "Sabır acıdır, ancak meyvesi tatlıdır" atasözünün de belirttiği gibi bu eksiklikler giderildiğinde en mutlu kullanıcılar olacağımızı bilerek ve bunu düşünerek beklemeye devam ediyoruz. Eğer bu süreçte gerekli sabrı gösteremeyecekseniz elbette diğer platformlara geri dönebilir ve sistem iyice oturduğunda tekrar WP'ye geçmeyi düşünebilirsiniz.

Telefonu yere düşürmenizden sonra oluşan problemlere gelince. Takdir edersiniz ki bunda sistemin veya telefonun bir suçu yok. Düşme etkisi hangi seviyede olursa olsun, biraz da şansa bağlı olarak her sonucu doğurabilecek bir durum. Sizin durumunuzda anlaşılan telefon rahatsızlık verecek derecede kullanılmaz duruma gelmiş. Sözün kısası, kesinlikle servise vermeniz gerekiyor.
Beğenerek aldığınız telefon, sürekli batarya çıkart-tak nedeniyle size işkence olur hale gelmesin.

Servise verin ve elinize geri döndükten sonra; ya sabırla bekleyip sistemin keyfini çıkarmaya çalışın ya da elden çıkarıp diğer platformlarda şansınızı deneyin.

İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: kaygisiz43, SonyXperia, skynet ve 3 diğerleri
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Bende 1 ay önce aldım telefonu ve dediğin sorunlardan hiç birine rastlamadım.

ÖEY

ÖEY

Üye
Sen hemen o cihazı servise götür. Tüm sorunları tek tek güzelce anlat. Cihaz teslim şikayet formuna tek tek tüm sorunların yazıldığını gözünle gör ve ondan sonra servisten gelecek cevabı bekle. Ayrıca şu yazı rengini değiştir, gözüm gitti yeminlen :zong: Etrafı kırmızımsı görmeye başladım:zong::smdance:

Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
Ben alalı 1 ay oldu.önceleri pişmandım biraz arayüz meraklısıydım android ios filan istiyordum.gecenlerde arkadaşlarla gezelim dedik .toplandık malum karne hediyesi millet telefonlarını gösteriyor.bi arkadasda 4s vardı.elime Bi aldım telefonu baktım oyunlar filan yakıyor minion rusha gireyim dedim .girmez olaydım.telefon kilitlendi kaldı

osmanmert99

osmanmert99

Üye
Ya arkadaş insan biraz araştırır öyle alır ya. Ben Lumia 920 alacağıma telefonu almadan 1 ay önceden karar verdim. HTC One X ve iPhone 5 arasında kalmıştım. Samsungtan nefret ederim. Defalarca bu uç telefonu karşılaştırıp aldım Lumia 920 yi.

annesininoğluşu

annesininoğluşu

Üye
    Konu Sahibi
Görür görmez yapıyorum hepsi tam.

technicker

technicker

Üye
neyse ki bir kişi memnun değil diye sisteme küsecek değiliz. Her platformda senin gibi yanlış tercih yapanlar oluyor. Aynı şekil de her platform kullanıcısını çileden çıkartabilir. En kral android de , ios da , symbian da , wp8 de.

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
Sessizde iken neden müzik dinleyemiyorsunuz .s şuan dinliyorum.

annesininoğluşu

annesininoğluşu

Üye
    Konu Sahibi
Sessizde iken neden müzik dinleyemiyorsunuz .s şuan dinliyorum.

Zil sesi ile aynı yerden açılıyor sessizdeyken ses 0 ses 0 olduğu için müzikte haliyle 0 oluyor sen ses açtığın için şimdi gelipte bana sessizde müzik dinliyorum deme anlamadan okumadan yorum atıyorsun.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Zil sesi ile aynı yerden açılıyor sessizdeyken ses 0 ses 0 olduğu için müzikte haliyle 0 oluyor sen ses açtığın için şimdi gelipte bana sessizde müzik dinliyorum deme anlamadan okumadan yorum atıyorsun.
azıcık telefonu kavrasaydın bu sorun sana cehennem olmazdı. sen sesi 30 a aç, sonra zil+titreşim yazısına tıkla, tıkladığın zaman ses hem 30 olur hemde sessiz olur. o yazdığın yazında bu hariç diğerleri senin telefonunun arızasından kaynaklanıyor. bu zil sesi meseleside dediğimi yap çözülür. ama az kurcalasaydın.

luckysleven

luckysleven

Üye
benden ufak bir tavsiye bu sebeplerden dolayı servise verirsen 8 ay sonra geri alırsın böyle kullan daha iyi hatta dayanılmayacak gibiyse çöpe at telefonu ama yine servise verme tabi teleservice ise .. sen bu adi servise telefon ısınıyor dersin , telefonunuzda ölü pixel bulunamadı diye geri gönderirler .

napiyim benim derdimde servisle : )

skynet

Üye

Hocam sorun senin telefonda o zaman çünkü ben sessize alıp müziğin sesini istediğim gibi açıp kısıyorum ve kendimi de şimdi aradım sessizde olduğu için telefonun zil sesi çalmadı :oke:

annesininoğluşu

annesininoğluşu

Üye
    Konu Sahibi

Hocam sorun senin telefonda o zaman çünkü ben sessize alıp müziğin sesini istediğim gibi açıp kısıyorum ve kendimi de şimdi aradım sessizde olduğu için telefonun zil sesi çalmadı :oke:
Hocam teşekkür ederim de bende oda yok ya gerçekten telefonu değiştireceğim kına geldi artık telefonumda sorun var şimdilik bir telefon alacağım. WP8 düzelsin tekrar geçerim.

kursat99

kursat99

Üye
Nasıl bir telefon seninki anlamadım ki. Tamam ilk yazdığın şeyler sistemde var doğru. Ama sana özel sorunlar gerçekten varsa çok şanssızmışın. 2 aydır 520 kullanıyorum, senin dediğin sorunların hiçbirine rastlamadım. Bence yakın zamanda servise götür yada flashla.

Hagios

Hagios

Üye
Senin telefonda bir sorun var bence.

annesininoğluşu

annesininoğluşu

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl bir telefon seninki anlamadım ki. Tamam ilk yazdığın şeyler sistemde var doğru. Ama sana özel sorunlar gerçekten varsa çok şanssızmışın. 2 aydır 520 kullanıyorum, senin dediğin sorunların hiçbirine rastlamadım. Bence yakın zamanda servise götür yada flashla.
Bende bir anlayabilsem benim bir kaç arkadaşta da var karşılaştırdım benim ekran 5 sn sonra geç açılıyor filan bende anlam veremedim gidicem servise veririm olmadı satarım 2.el den diğer telefonu kullanırım sonra elime 3 5 düzgün para düşünce 920 falan almayı düşünüyorum zaten androidi eledim ben ios ile wp şu an benim için zaten 520'yi alma amacımda wp yi denemekti 5 6 ay sonra tekrar değiştirecektim ama malum daha erken oldu işte bakalım artık önümüze.

Üst Alt