Nokia kullanıcıları klavyeyi seviyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Nokia kullanıcıları klavyeyi seviyor

Dokunmatik telefonlar standart olma yolunda ilerlerken, Nokia kullanıcıları klavyeden vazgeçmiyor.

Son birkaç yıldır piyasayı eline geçiren dokunmatik ekranlı telefonlar, klavyeli telefonlarla yarışta üstünlüğünü koruyor. Ancak özellikle ülkemizde de oldukça tutulan Nokia'nın araştırması, klavyeli telefonların hala revaçta olduğunu gösteriyor.

Nokia, kendi blog'unda yaptığı bir araştırmanın sonucunda, QWERTY klavyeli telefonların, dokunmatik telefonlardan daha çok sevildiğini ortaya koydu. Seçenekler arasında QWERTY klavye %48,64 oy alırken, dokunmatik ekran %34,69'da kaldı. Bu iki seçeneği ise %8.91'le klasik rakam girişi takip ederken, sesli komut seçeneği ise %7.75'le sonuncu oldu.

Ülkelere bazında bakıldığında ise ABD'de dokunmatik ekran %47.22'yle birince sırada yer alırken, Almanya, İngiltere, İsveç, Finlandiya ve Filipinler gibi ülkelerde, QWERTY klavye ilk sırada bulunuyor.

Tabi bu sıralamada gelişmişliğin de önemi büyük. 4G teknolojilerine çoktan geçmiş olan ABD'de, dokunmatik cihazlar artık bir standart oldu. Ancak Avrupa ve Asya ülkelerinde, akıllı telefonlar sıklıkla mesajlaşmak için kullanıldığı için, henüz gelişmiş web arayüzü kullanımı düşük oranda bulunuyor. Bunun doğrultusunda da QWERTY klavye ilk tercih olarak görülüyor.
(teknokulis)

codblackops2

codblackops2

Üye
:sahan:

:tşk:

hizan

hizan

Üye
teşekkürler.

larten123

larten123

Üye
Ben sevmiyorum:zzz: paylaşım için:tşk:

tempestshine

tempestshine

Üye
Doğru.Ben de zamanında klavyeli kullandım.Onu verdiği zevki iphone bile veremez :) paylaşım için :tşk:

MaxipmaN

Üye
dokunmatikten şaşmam

hidayet02

hidayet02

Üye
Ben Asla Vazgeçemem Qwerty Klavyeden:) Nokia C-3 ve Şuan Kullandığım Nokia E-6 :)

- - - Eklendi - - -

Bu Arada Resimdeki Qwerty Klavye Samsung'un Değilmi:s

_RYUK_

_RYUK_

Üye
Klavyeli telefonlarî kullanmak çok zevkli ama ekranları bana göre küçük

futbol123

futbol123

Üye
15097

15097

Üye
Gercektende klavyeli telefonlarda yazmak çok zevkli.Blackberry ve nokia'da denemistim zamanında :)

Metin MF

Metin MF

Üye
klavyeli telefonları çok seviyorum ama parmaklarım büyük olduğundan kullanamıyorum :(

abandonware

abandonware

Üye
valla bizim bir arkadaş sırf klavyesi güzel diye gitti 603 aldı. fakat şu ana kadar bir mesaj paketi almadığım için klavye benim için sorun olmadı :ehe

- - - Eklendi - - -

klavyeli telefonları çok seviyorum ama parmaklarım büyük olduğundan kullanamıyorum :(

amaaan dert etme millet blackberry kullanıyorda n'oluyor sanki. uygulama yok; oyun yok; bide üstüne üstlük :tl:1500 para veriyorlar :s android forever :ehe

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Düz olarak klavyeli olan telefonların hem klavyesi kötü hemde kendisi -ekran boyutundan dolayı- kötü oluyor ama yandan gizli bir fiziksel klavye her zaman için büyük bir artıdır.Neden telefon şirketleri kullanmazlar anlamam -.-

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Düz olarak klavyeli olan telefonların hem klavyesi kötü hemde kendisi -ekran boyutundan dolayı- kötü oluyor ama yandan gizli bir fiziksel klavye her zaman için büyük bir artıdır.Neden telefon şirketleri kullanmazlar anlamam -.-

cunku hem kullanişli ve ergonomik tasarlamak cok zor hem de maliyeti artirip saglamligi duşuruyor.

Symbianize

Symbianize

Üye
Aslinda bilgisayar gibi oturtsalar yani blackberrynin internetinde oldugu gibi mous olsa icinede bi windows tadindan yenmez valla :)

MasteLaa

MasteLaa

Üye

bende diyemem çok hoş oluyor ama yeni nesil telefonlarda şu anlık olacağını sanmıyorum neden çünkü tip bakımından ince yapamayacakları için tutmaz diye.
Kullanışlılık açısından iyi de tiplerini hiç seviyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt