Haber Nokia D1C Android Telefon Geekbench Üzerinde Ortaya Çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

furyzer0

furyzer0

Üye
Siz öyle bakıyorsunuz. Ben ise Xiaomi'nin bu açık hakkında bırak düzeltmeyi resmi bir yorum bile yapmadığını görüyorum. Bir kez daha anladım ki f/p ürünü alırken bir şeylerden fedakârlık ermek zorunda kalıyorsun.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

byAndroid

byAndroid

Üye
Hocam benim tahminim şu yönde, o analytics programı xiaomi nin kasıtlı olarak telefonlarında gömülü gelen bi uygulama ve bana kalırsa belkide telefon daki tüm verileri falan xiaomi ye bildiriyor yada xiaomi nin bi yerinde depolaniyor.
Yani xiaomi belkide birkaç yıldır yada bu işi böyle götürüyordu. Açığı da biri buldu diye düşünüyorum ama açığı bulan kişi dediklerini yapabilir mi bilinmez. Yalnız şu gerçek ki, xiaomi zaten biliyordu böyle bişey olduğunu ve hiç sesini çıkarmadı. Çünkü kendi işine yarıyor

0MG90

0MG90

Üye
Samsung 2 yıl önce plastigi bıraktı. Apple ile ikisi tabiki en iyi marka benim gözümde. Açıktan bir kişi bile etkilendimi? Yada madem en iyi firma senin için Apple ; daha dünkü olay icolud haberini unutmuşsun ki xiaomi de bu tarz hiçbirsey olmadı. O tarz bi haberi bende yaparım şu programın açığını buldum istediğim şeyi yapıyorum vs. Ama burada atılan iddia gerçek mi yalan mı ona bakmak lazım. 1 kişi de çıkıp demedi ki benim tüm bilgilerim kredi kart sifrelerim çalınmış vs.... Hadi diyelim cidden böyle bişey var koskoca Apple bile icloudu koruyamamisken xiaomi nin, Nokia nın, casper in, General mobilen cidden güvenli olduğunu düşünmek bile çok saçma. Üstelik bu firmaların cloud hesapları bile yok. Olsa vay haline. Xiaomi telefonu kullanmak için mi hesap lazım fotoğraf vs cloud hesaba aktarıyorsun. Icloud gibi bir olay olmadı. O haber doğruysa da icloud gibi hacklerdi o muhteşem açığı bulan arkadaş.
iCloud'u örnek olarak göstermezsin. iCloud hacklendi, iPhone hacklenmedi.
iCloud Apple'ın ayrı bir uygulaması. Macbook'larda da kullanılıyor, iPhone, iPad, iPod'da da. Zaten hacklenen hesapların şifreleri aşırı kolaydı, hatta bunlar internette de paylaştılar. Suç Apple'da değil, kullanıcılardaydı (Onlarda ünlüler oluyor tabii).

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
byAndroid

byAndroid

Üye
iCloud'u örnek olarak göstermezsin. iCloud hacklendi, iPhone hacklenmedi.
iCloud Apple'ın ayrı bir uygulaması. Macbook'larda da kullanılıyor, iPhone, iPad, iPod'da da. Zaten hacklenen hesapların şifreleri aşırı kolaydı, hatta bunlar internette de paylaştılar. Suç Apple'da değil, kullanıcılardaydı (Onlarda ünlüler oluyor tabii).

Farketmez Apple ın değil mi? Icloud.
Mi cloud niye hacklenmiyor?
Nası Apple de değil :D olaydan önce adam sadece tek kademeli bir sistem koymuş. Şimdi çift kademeli sisteme geçiş yaptılar :D kullanıcılar mi suçlu Apple mi simdi değerlendir. Mi cloudu örnek vereyim ; zaten en başından beri ıcloud dan daha guvenliydi. Atm lerde hesaba para yatırirken telefona SMS geliyor onun tarzı bi sistemle çalışıyor.
Şifreler o kadar kolaysa hackere gerek yok sende hesabı çalarsın bende ;)

0MG90

0MG90

Üye
Farketmez Apple ın değil mi? Icloud.
Mi cloud niye hacklenmiyor?
Nası Apple de değil :D olaydan önce adam sadece tek kademeli bir sistem koymuş. Şimdi çift kademeli sisteme geçiş yaptılar :D kullanıcılar mi suçlu Apple mi simdi değerlendir. Mi cloudu örnek vereyim ; zaten en başından beri ıcloud dan daha guvenliydi. Atm lerde hesaba para yatırirken telefona SMS geliyor onun tarzı bi sistemle çalışıyor.
Şifreler o kadar kolaysa hackere gerek yok sende hesabı çalarsın bende ;)
Telefonun hacklenmesi başka, bulut sisteminin hacklenmesi başka. Sonuçta o ünlülerin telefonlarını tek tek hacklemediler, iCloud hesapları hacklendi.

byAndroid

byAndroid

Üye
Telefonun hacklenmesi başka, bulut sisteminin hacklenmesi başka. Sonuçta o ünlülerin telefonlarını tek tek hacklemediler, iCloud hesapları hacklendi.
Tamam bende ondan bahsediyorum mi cloud-icloud biri xiaomi nin sistemi biri Apple ın. Hangisi hacklendi biliyoruz zaten

0MG90

0MG90

Üye
Tamam bende ondan bahsediyorum mi cloud-icloud biri xiaomi nin sistemi biri Apple ın. Hangisi hacklendi biliyoruz zaten
Fark etmez diyorsun. Nasıl fark etmez? Burada hacklenen telefon değil?

byAndroid

byAndroid

Üye
Fark etmez diyorsun. Nasıl fark etmez? Burada hacklenen telefon değil?
Tamam ben telefon mu hacklendi dedim??
Yada Android - ios bir cihaz hacklendi de benim mi haberim yok.
Kaç mesajdır ne diyorum.
İphone daki icloudun aynısı bizde de var.
Buda benim telden fotoğraf lar ; madem xiaomiye başkası dışardan müdahale edebiliyormus mi cloudumuz neden hacklenmiyor?

• Beğen
Tepkiler: lazye
lazye

lazye

Üye
bende katılıyorum bizim cihazlar neden hacklenmiyor peki ayrıca arka planda çalışan uygulamadan bahsetmişsiniz zaten google bunu kendi yapıyor konumun kapalı olsada senin yerin her türlü belli yani telefon kendi açık olduğu sürece arka planda çalışan google play konum hizmeti hep açık bu kadar büyük sebepler değil bunlar ...

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
0MG90

0MG90

Üye
Tamam ben telefon mu hacklendi dedim??
Yada Android - ios bir cihaz hacklendi de benim mi haberim yok.
Kaç mesajdır ne diyorum.
İphone daki icloudun aynısı bizde de var.
Buda benim telden fotoğraf lar ; madem xiaomiye başkası dışardan müdahale edebiliyormus mi cloudumuz neden hacklenmiyor?

Furyzer demişki Xiaomi cihazlar uygulama yüklenerek hacklenebilir. Sende demişsin ki iCloud'da hacklendi.
Bana buradaki mantığı açıklar mısın? iCloud hacklenmesiyle telefon hacklenmesi aynı şey senin dediğine göre.

byAndroid

byAndroid

Üye
Furyzer demişki Xiaomi cihazlar uygulama yüklenerek hacklenebilir. Sende demişsin ki iCloud'da hacklendi.
Bana buradaki mantığı açıklar mısın? iCloud hacklenmesiyle telefon hacklenmesi aynı şey senin dediğine göre.
Furyzer öyle bişey demedi. İstenilen uygulama yüklenebiliyor dedi sadece.
Ki istenilen uygulama yükleniyorsa bende mi cloud neden hacklenmiyor dedim. Applea istenilen uygulama yuklenmedigi halde ıcloud hacklendiyse burada bi zıtlık yok mu? Demekki xiaomi de öyle bi olay yok. Hacklenme tarzı, bunu anlatmaya çalışıyorum kaç mesajdır.

man20

man20

Üye
xiaomi neden hacklenmiyor sorusuna net bi cevap vereyim. çünkü xiaomi bir apple değil. Hangisinin hacklenmesi daha çok ses getirir? tabiki apple. xiaomi'yi şuanda umursadıklarını sanmıyorum o yüzden hacklemiyorlardır. Belki ileri ki yıllarda...

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
furyzer0

furyzer0

Üye
Furyzer öyle bişey demedi. İstenilen uygulama yüklenebiliyor dedi sadece.
Ki istenilen uygulama yükleniyorsa bende mi cloud neden hacklenmiyor dedim. Applea istenilen uygulama yuklenmedigi halde ıcloud hacklendiyse burada bi zıtlık yok mu? Demekki xiaomi de öyle bi olay yok. Hacklenme tarzı, bunu anlatmaya çalışıyorum kaç mesajdır.
Küçük bir yanlış anlaşılma var. İstenilen uygulamayı Xiaomi yüklüyor. Ama arada güvenlik protokolü olmadığı için(http,https gibi) başkası bundan faydalanıp yükleyebilir tabi önce bir açık bulması lazım. Ancak bulursa ve ya bulacak kadar değerli olduğunu düşünmüyorsa bir sorun olmaz. Ancak Xiaomi'nin bu kadar güvenliksiz bir yöntem kullanması büyük hata.

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

byAndroid

byAndroid

Üye
xiaomi neden hacklenmiyor sorusuna net bi cevap vereyim. çünkü xiaomi bir apple değil. Hangisinin hacklenmesi daha çok ses getirir? tabiki apple. xiaomi'yi şuanda umursadıklarını sanmıyorum o yüzden hacklemiyorlardır. Belki ileri ki yıllarda...
O da farklı bir bakış açısı, onun da etkisi var tabi :D

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Her telefon çok yüksek özelliklere sahip olacak değil ya ! Her seviye telefon yapılmalı . Artık bu tür haberlere pek itibar etmiyorum .Resmi açıklama şart.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye

hadi yine iyiyiz üst seviye iki telefonda prototip aşamasında
grafenin hala adı geçiyor şunu işlemcide anakartta Bi kullansalar telefon uçar resmen

phasan

phasan

Üye
Fiyat uygun olursa guzel olur birde yazılım destegi olursa

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt