Nokia, Alcatel-Lucent satın aldı

Sponsorlu Bağlantılar

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Nokia, Alcatel-Lucent satın aldı
Nokia, 15.6 milyar Euro'luk büyük satın alıma hamlesini resmi olarak tamamladı!

Geçtiğimiz yıl Nokia yaklaşık 15.6 milyar değerinde bir anlaşmayla Fransız telekomünikasyon ekipmanları şirketi Alcatel-Lucent'i satın alacağını açıklamıştı. Anlaşma daha sonra Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı ve şimdi Fransız borsa düzenleyicisi Autorite des Marches Financiers (AMF) tarafından da izin çıkmasıyla birlikte son engel geçilmiş oldu.

AMF onayı ile Nokia şimdi Alcatel-Lucent ile operasyonlarını birleştirmeye başlayacak ve her iki şirket 14 Ocak'tan itibaren tek çatı altında faaliyet gösterebilecek. Satın almayı değerlendiren Nokia Başkanı ve CEO'su Rajeev Suri "Nokia ve Alcatel-Lucent, global müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir portföy sunacak" dedi.

Nokia son birkaç yıl içinde birçok yeniden yapılandırma sürecinden geçmiş ve son olarak ağ ve altyapı servisleri üzerine odaklanmaya karar vermişti. Şirket şimdi son satın almayla birlikte önemli bir oyuncu haline gelerek, Ericsson ve Huawei gibi şirketlerle küresel bir rekabete girmek için son hazırlıklarını tamamlamış oldu.

Chip

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, ___kaptan___, Mr.Sun ve 1 kişi daha

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
Pusuya yattık telefon çıkmasını bekliyoruz artık :ehe

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve cemil baba
yeumyang

yeumyang

Moderator
Şöyle güzel bir cihaz bekliyoruz

• Beğen
Tepkiler: cemil baba
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
o değil de bilgisayarlarda freedos olarak alma seçeneğimiz oldğu gibi telefonda da olsa nasıl olur sizce düşünün şöyle üst seviye bir model tasarımı lumia 1520-920 benzeri olacak istediğimiz sistemi yükleyecez biraz anlaşma işi var kabul ama telefonlarda yeni bir çağ açmaya aday olur bu akım
nokia da rahat eder -kimi android ister kimi windows kimiside nokianın kendi işletim sistemini (meego symbian karışımı birşey )

• Beğen
Tepkiler: cemil baba ve OPYBOBS

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Ne meego ne symbian olmaz artık. İşini zorlaştıracaktır. Android ile dönecek.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Ne meego ne symbian olmaz artık. İşini zorlaştıracaktır. Android ile dönecek.
canım canı sıkılan android kurar merak eden meego kurar demek istediğim bu nihayetinde istediğin sistemi kuracan bence bu gelişimin önünü açar

Emre

Üye
    Konu Sahibi
canım canı sıkılan android kurar merak eden meego kurar demek istediğim bu nihayetinde istediğin sistemi kuracan bence bu gelişimin önünü açar
Çalışmalar var fakat artık hiç bir şekilde haber alamıyorum.

Son düzenleme:
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
adam akıllı satış yapmak istiyorsa kendine has özgü tasarımlarını ve birde şöle çok güzel stabil bir arayüz yaparsa kimse tutamaz o zaman nokiayı

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Hadi hayırlısı diyelim o zaman :eller:

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Androidli bir E7'ye az kaldı kaptan :)
Aaaah ah nerede o günler :eller: Ama klavyeli modeller tutulmadığından benim pek umudum yok :( Varsın klavyesi olmasın ama üst segmente hitap eden bir canavar ile gelsin yeter ki :) :eller:

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
Bende bekliyorum şöyle safkan :) bir Nokia klasiği carl zeiss mercekli kamerası sağlam kasa yapısı ve özgün tasarımı vs. Vs. Ama herşeyden önemlisi orta bütçeli bir telefon

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
Bende bekliyorum şöyle safkan :) bir Nokia klasiği carl zeiss mercekli kamerası sağlam kasa yapısı ve özgün tasarımı vs. Vs. Ama herşeyden önemlisi orta bütçeli bir telefon
Ama Blackberry gibi yapacaksa hiç yapmasın bilindiği üzre blackberry hem klavyeli hem kızaklı yanılmıyorsam android bir cihaz çıkardı şuan 3,000 küsur civarında bir fiyattan satılıyor :aha: Umarım Nokia bizleri düşünerek cihazlar ile gelir :eller:

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Zeiss lensini kullanması için tekrar anlaşma yapmalı.

• Beğen
Tepkiler: EsEsLi26es
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Zeiss lensini kullanması için tekrar anlaşma yapmalı.
28 mp 8 lensli kamera ve çoklu tona sahip üçlü flaş bunları koysunlar bizde izleyelim diğer üreticiler kaç yılda yetişecek :D

Emre

Üye
    Konu Sahibi
tabelaları değiştirmeye başlamış