Haber Nokia Abu Dhabi Etkinliği Ve Nazar Boncuğu

Sponsorlu Bağlantılar

umutgidik

umutgidik

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Abu Dhabi Etkinliği Ve Nazar Boncuğu
Bildiğiniz üzere 22 Ekim'deki etkinliğe sayılı saatler kaldı. Nokia'nın kendi etkinlik sitesindeki(Nokia Conversations) bir resim dikkatimi çekti. Nokia 'nın etkinlik dahilinde yaptığı paraşütün üzerinde birde nazar boncuğu mevcut. Sizce bu nazar boncuğunun anlamı nedir bilen var mıdır acaba? Nazar boncuğu sadece biz Türk'lere has bir şey değil miydi yoksa ben mi yanlış biliyorum?

alical33

alical33

Üye
benim hiç dikkatimi çekmemişti bende merak ettim şimdi :hmmm

SamilGoktas

SamilGoktas

Üye
Hemen hemen her kültürde var

SamilGoktas

SamilGoktas

Üye
Hristiyanlık, Yahudilik

luckysleven

luckysleven

Üye
paraşütü oradan bir yerden temin ettilerse normaldir . İslamiyet kültürünün sembollerindendir nazar boncuğu

sauozgur

sauozgur

Üye
yanlış bilgilendirme olmasın..nazar islamda var ama nazar boncuğu islami bir sembol değildir hatta kullanılması yanlıştır..

• Beğen
Tepkiler: sahte_suhte ve umutgidik
luckysleven

luckysleven

Üye
yanlış bilgilendirme olmasın..nazar islamda var ama nazar boncuğu islami bir sembol değildir hatta kullanılması yanlıştır..

evet sembol yerine figür daha iyi olurmuş haklısın : )

umutgidik

umutgidik

Üye
    Konu Sahibi
Bende bunu kastetmiştim nazar kavramı İslamiyette var sadece benim bildiğim diğer dinlerde yok. Ayrıca kulalnılmasıda dinen uygun değildir diye biliyorum

SonyXperia

SonyXperia

Üye

İslamda nazar boncuğunun yeri yoktur. Nazar haktır, nazar boncuğu batıldır bu ikisini ayıralım. Nazar boncuğu Türk kültüründen gelen şaman geleneğidir. Gelin görün ki göz değmesi inancı zaten tarihin karanlık sahnelerinde de mevcuttur. Antik mısırda dahi nazar boncuğuna benzer temsili korunma figürleri bulunabilir. Ama topraklarımızda hala kullanılmasının sebebi dini olmamakla etnik kültüreldir :) Ama boncukçulardan korunmak için alıp dini bir mana yüklene geldiği için İslamda yeri varmış gibi görülüyor ki bu çok yanlıştır, batıldır.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, sauozgur, drangela61 ve 1 kişi daha
papakudioflu

papakudioflu

Admin

• Beğen
Tepkiler: umutgidik
umutgidik

umutgidik

Üye
    Konu Sahibi
Lumia'larımıza nazar değmesin diye konulmuştur diyelim ozaman :)

0343434

0343434

Üye
Bu konuyu görmeden önce hiç dikkatimi çekmemişti.

remzi33

remzi33

Üye
arkadaşlar nazar boncuğunun herhangi bir din veya etnik kültürle alakası yoktur. Nazar boncuğu şeytanın gözünü temsil eder. Nazar boncuğu nazardan korumaz nazar edenlerin işini kolaylaştırır diyeyim. Tüm kültürlerde görmemizin sebebi ise yeni dünya düzeni planı kapsamında tüm dünyada ortak bir sembol oluşturmaktır. Bunun ilk örneği bitmemiş pramit üstündeki herşeyi gören göz (şeytanın gözünü temsil eder). Lakin bu sembol tutmamış ve manası anlaşılmıştır. Bu sebeple nazar inancı kullanılıp o sembol yayılmıştır. Birkaç yüzyıllık birşey değil ama bu. Söylediklerine inanmayanlar nette kısa bir araştırmada bulabilirler.

dakamon

dakamon

Üye
arkadaşlar nazar boncuğunun herhangi bir din veya etnik kültürle alakası yoktur. Nazar boncuğu şeytanın gözünü temsil eder. Nazar boncuğu nazardan korumaz nazar edenlerin işini kolaylaştırır diyeyim. Tüm kültürlerde görmemizin sebebi ise yeni dünya düzeni planı kapsamında tüm dünyada ortak bir sembol oluşturmaktır. Bunun ilk örneği bitmemiş pramit üstündeki herşeyi gören göz (şeytanın gözünü temsil eder). Lakin bu sembol tutmamış ve manası anlaşılmıştır. Bu sebeple nazar inancı kullanılıp o sembol yayılmıştır. Birkaç yüzyıllık birşey değil ama bu. Söylediklerine inanmayanlar nette kısa bir araştırmada bulabilirler.

Yok artık :alkis:thumbup::islik:no::smdance:

remzi33

remzi33

Üye
bazen gerçeklere inanmak çok zordur. İllumunati, opus ddi, tapınak şövalyeleri, cfr... Duymuş olmalısınız bunlarıbazen gerçeklere inanmak çok zordur. İllumunati, opus ddi, tapınak şövalyeleri, cfr... Duymuş olmalısınız bunları

SonyXperia

SonyXperia

Üye

Evet illüminati M.Ö 1700 yılında da vardı zaten. Nazar benzeri semboller her kültürde olabileceği gibi topraklarımızda kullanılan nazar boncuğu sadece Türk kültürüne hastır. Başka kültürlere yerini etmiştir orası ayrı ama biz Türk tarihinin başlangıcını esas alıyoruz. İllüminati diye bir olgu mevcut olabilir. Çocukluğumda bu konuda çok sert araştırmalar yaptım. Elime ne geçti? Gizli bir tarikat, satanik ayinler yapsalar bile kanıtlayanı yok. Maya takviminde herkes diyordu unutmam 12 Şubat mıydı neydi, kıyamet kopacak palavrası var ya, bir sitede amerikanın yaptığı uzay gemileriyle insanlar arasında savaş çıkacak illuminati öncelik edecek gibi spekülasyonlar vardı. Bakın ne oldu? Hiç birşey adamlar çok güzel reklamlarını yaptı bizde oturduk paşa paşa güldük eğlendik. Şeytanın gözü olduğu meselesi. İslami fıkıh, şerri hükümler, yasaklamalar, uyarılar, bunların hiçbirinde nazar boncuğu hakkında şeytanın gözü olduğuna delilen bir açıklama olmadığı gibi bu sadece günümüze ayak uydurmaya çalışan hacı hoca ve şeyhlerin; etkileme, koyun etme, köleye çevirme mantığını insanlara aşılama yolu. Radyo çıktı şeytan aleti dendi, araba icat oldu şeytan yürütüyor dendi. Biricik kardeşim konuyla alakasız ancak bu açıklamayı yapmak gerekliliği hissettim. İlluminati denen olgu olabilirde olmayabilirde. Ama dinini inancını sitelerden öğrenmeye kalkarsan bittik biz. İnternette yazan hiçbir şey doğru değil hemde hiçbir şey. Özellikle dini, tarihi bir olgu konusunda araştırma yapacaksan, en güzeli ve en doğrusu o işin kitabını okumak.

omerk88

omerk88

Üye
arkadaşım şeytanın gözü falan değil bizzat Mısır tanrısı ra'nın gözüdür o mısır inanışına göre tanrı ra gökyüzünde durur ve tüm dünyayı kimim ne suç işlediğini görür, Nokia nın bu etkinlikte yaptığı bir gönderme niteliğinde 41 mp ile her şeyi görebilirsiniz demek istiyorlar.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Evet illüminati M.Ö 1700 yılında da vardı zaten. Nazar benzeri semboller her kültürde olabileceği gibi topraklarımızda kullanılan nazar boncuğu sadece Türk kültürüne hastır. Başka kültürlere yerini etmiştir orası ayrı ama biz Türk tarihinin başlangıcını esas alıyoruz. İllüminati diye bir olgu mevcut olabilir. Çocukluğumda bu konuda çok sert araştırmalar yaptım. Elime ne geçti? Gizli bir tarikat, satanik ayinler yapsalar bile kanıtlayanı yok. Maya takviminde herkes diyordu unutmam 12 Şubat mıydı neydi, kıyamet kopacak palavrası var ya, bir sitede amerikanın yaptığı uzay gemileriyle insanlar arasında savaş çıkacak illuminati öncelik edecek gibi spekülasyonlar vardı. Bakın ne oldu? Hiç birşey adamlar çok güzel reklamlarını yaptı bizde oturduk paşa paşa güldük eğlendik. Şeytanın gözü olduğu meselesi. İslami fıkıh, şerri hükümler, yasaklamalar, uyarılar, bunların hiçbirinde nazar boncuğu hakkında şeytanın gözü olduğuna delilen bir açıklama olmadığı gibi bu sadece günümüze ayak uydurmaya çalışan hacı hoca ve şeyhlerin; etkileme, koyun etme, köleye çevirme mantığını insanlara aşılama yolu. Radyo çıktı şeytan aleti dendi, araba icat oldu şeytan yürütüyor dendi. Biricik kardeşim konuyla alakasız ancak bu açıklamayı yapmak gerekliliği hissettim. İlluminati denen olgu olabilirde olmayabilirde. Ama dinini inancını sitelerden öğrenmeye kalkarsan bittik biz. İnternette yazan hiçbir şey doğru değil hemde hiçbir şey. Özellikle dini, tarihi bir olgu konusunda araştırma yapacaksan, en güzeli ve en doğrusu o işin kitabını okumak.
Çok doğru ve güzel açıklamalar.