Nokia 808 PureView ve Sony Ericsson Xperia U Hakkındaki Düşüncelerim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
evet 900 tllik fotograf kadar iyi cekemiyor ceken diyen arkadas örneği saglamsa atsinda görelim

O örneğe şans eseri rastlamış ve kameranın fiyatına bakmıştım ama az önce tekrar araştırırken buna rasladım.Panasonic Lumix DMC-LX5'ler ülkemizde 1000-1300 TL gibi fiyatlara satılıyor ve karşılaştırması burada(İlk fotoğrafta ilk 3'ü 808'in değişik MP'li çekimleri sonuncusu Panasonic) ;

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap

O örneğe şans eseri rastlamış ve kameranın fiyatına bakmıştım ama az önce tekrar araştırırken buna rasladım.Panasonic Lumix DMC-LX5'ler ülkemizde 1000-1300 TL gibi fiyatlara satılıyor ve karşılaştırması burada(İlk fotoğrafta ilk 3'ü 808'in değişik MP'li çekimleri sonuncusu Panasonic) ;

Evet 808 farkını birkez daha ortaya koymuş zaten bunu anlamak için ihtiyaç olan şeyler fandroid olmamak ve sağlam gözlere sahip olmak :oke:

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
Symbianize

Symbianize

Üye
Fotoğraf Kamerası :kop: yanlis anlama alay etmiyorum ama o parayi o telefona 41 mp icin gomuyolar ve fotograf cekmeyi sevenleri icin ideal kizma ama 1.3 ghz islemcisi var senin fabrika cikisli xperia pronla ayni hatta fazla (oc haric) androidi eksik bitek bence buda benim dusuncelerim

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Fotoğraf Kamerası :kop: yanlis anlama alay etmiyorum ama o parayi o telefona 41 mp icin gomuyolar ve fotograf cekmeyi sevenleri icin ideal kizma ama 1.3 ghz islemcisi var senin fabrika cikisli xperia pronla ayni hatta fazla (oc haric) androidi eksik bitek bence buda benim dusuncelerim

808 ile Xperia Pro kıyaslanırsa;
- Ekran büyüklüğü: Xperia pro
- Klavye: Xperia pro
- Ekran parlaklığı/netliği: Bilmiyorum
- Dahili hafıza: 808
- Kamera: 808
- İşletim sistemi: Xperia pro
- İşlemci: Xperia pro (oc olabiliyor)
- SAR: Xperia pro

Sanırım galip xperia pro. Haksızsam veya hatam varsa söyleyin düzelteyim.

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

Hocam ama şöyle bir durumda var Symbian'da daha fazlasını ne yapacaksın.Kullanacak oyun yokki :ehe İnternet tarayıcısı fp1 ile çok fazla düzelmiş ama hala çok büyük sorunları var malesef.

- - - Eklendi - - -

Sizin gibi bir kullanıcı için Xperia Pro daha iyi ama dediğim gibi telefonda sadece üstteki özellikler önemsenmeyebilir.Zaten Symbian'da 1.3'ten fazlasını ne yapacaksın ki.808'in bir çok ufak tefek ama can alıcı üstünlükleri var Xperia Pro'ya nazaran.Belli bir kitle için Xperia Pro'yu bırak Galaxy SIII ile bile karşılaştırılamaz.Telefondan oyun oynamayacaksa uygulama kullanmayacaksa ne yapsın Xperia Pro'yu.He tabi senin benim gibi kişiler için durum böyle değil o ayrı.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap

Aslında ihtiyaca göre o üstünlük değişebilir. Bluetooth 3.0, usb on the go, 1080p 30 fps video çekimi, gürültü engelleyici çift mikrofon, gorilla glass, clearblack, FM transmitter, dolby digital müzik keyfi, 16 gb dahili hafıza(artı gören var) daha iyi bir ekran kartı(fazla oyun olmasa da) ile de 808'in diğer üstün olduğu konular sayabiliriz. Ayrıca 808'in ekranı 4.0 inch malum Xperia pro 3.7 inch ekran boyutunda da 808 üstün tabi ki ama bu sayılan herşey elbetteki başta dediğim gibi ihtiyaca göre şekillenir ancak 808'in kamerası dışında boş bir model olduğunu düşünmüyorum, mesela bana göre klavye telefonda bir kambur iken sen artı olarak yazmışsın kimi de dahili hafızanın fazla olmasını büyük artı görür ama ben microSD kart girişi olduğu sürece dahili hafızanın öneminin sıfır olduğunu düşünüyorum bunun gibi biraz bakışaçısı farkı var.

Symbianize

Symbianize

Üye
Furkan abi sende haklisin ama symbianin tek kotu yani oyun uyg yok yoksa vasat bi telefon degil 808

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Furkan abi sende haklisin ama symbianin tek kotu yani oyun uyg yok yoksa vasat bi telefon degil 808

Ama ben olsam almazdım :) Düşüncem ilerde değişir tabi :) Bu baktığım kaynaklara göre verdiğim bir karar.

Aslında ihtiyaca göre o üstünlük değişebilir. Bluetooth 3.0, usb on the go, 1080p 30 fps video çekimi, gürültü engelleyici çift mikrofon, gorilla glass, clearblack, FM transmitter, dolby digital müzik keyfi, 16 gb dahili hafıza(artı gören var) daha iyi bir ekran kartı(fazla oyun olmasa da) ile de 808'in diğer üstün olduğu konular sayabiliriz. Ayrıca 808'in ekranı 4.0 inch malum Xperia pro 3.7 inch ekran boyutunda da 808 üstün tabi ki ama bu sayılan herşey elbetteki başta dediğim gibi ihtiyaca göre şekillenir ancak 808'in kamerası dışında boş bir model olduğunu düşünmüyorum, mesela bana göre klavye telefonda bir kambur iken sen artı olarak yazmışsın kimi de dahili hafızanın fazla olmasını büyük artı görür ama ben microSD kart girişi olduğu sürece dahili hafızanın öneminin sıfır olduğunu düşünüyorum bunun gibi biraz bakışaçısı farkı var.

Evet bakış açıları arasında fark olabilir :)

liselixx

Üye
bugün incelemesini izledim 808in androidden esintiler varmış bildirim çubuğu widget taşıma felan ama kameranın hakkını vermek gerek

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
bugün incelemesini izledim 808in androidden esintiler varmış bildirim çubuğu widget taşıma felan ama kameranın hakkını vermek gerek

Yalnız yanlış hatırlamıyorsam üstten bildirim çubuğunu ilk kez nokia kullanmıştı (Symbianda değil tabiki).İlk kez Nokia kullanmış olmasa bile ilk olarak Android ile gelmediği bir gerçek...

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Konu android-symbian değil, o yönde tartışılması hoşuma gitmiyor.

FirstPioneer

FirstPioneer

Üye
hahaha :D hocam nedir bu symbian'ın ona emek verenlerden çektiği

liselixx

Üye

Yalnız yanlış hatırlamıyorsam üstten bildirim çubuğunu ilk kez nokia kullanmıştı (Symbianda değil tabiki).İlk kez Nokia kullanmış olmasa bile ilk olarak Android ile gelmediği bir gerçek...

olabilir ben ilk kez androidte gördüm ama her sistemde olmalı çok kullanışlı sonuçta

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
808 Pureview'De Kamera Ozelliqi Ile On Plana Cikmiyor Mu Zaten .?

Her Telefonun Kendine Gore On Plana Cikan Bir Ozelliqi Var ..

808 Pureview'De Oyle Iste ..

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Mazlum Somer
avcitalip

avcitalip

Üye
Samsung Galaxy Wonder Alsın Kurtulsun Arayüz Olarak S2 ile aynı çokta kullanışlı ben s2 almayacak olsaydım Wonder alıyordum wonder teyzemde var bence gayet güzel...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt