Nokia 808 PureView ve Sony Ericsson Xperia U Hakkındaki Düşüncelerim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nokia 808 PureView ve Sony Ericsson Xperia U Hakkındaki Düşüncelerim
Nokia 808 PureView

Öncelikle telefonun işlemci, ram gibi özellikleri fiyatına göre çok zayıf kalıyor. Telefon değil resmen fotoğraf kamerası gibi özellikleri var. Yani işlemci ve rami zayıf, fotoğraf çekme özellikleri oldukça yüksek. Bu telefonu alacağıma yarı fiyatına fotoğraf makinesi kalan fiyata da iyi bir akıllı telefon alırım. Üstelik işletim sisteminin Symbian olması, bir çok uygulamadan mahrum kalmasına neden oluyor.

Sonuç olarak Nokia 808 PureView artık düşünmüyorum. Zaten düşünememde, fiyatı 1000 TL üstü ve bütçemden hayli bir uzak. Sadece Nokia 808 hakkındaki düşüncelerimi yazmak istedim.

Sony Ericsson Xperia U

Bu telefonun özelliklerine baktığımda ram dışında bir sorunu yok ve fiyatına göre oldukça iyi. Kamerası, donanımsal özellikleri kend, fiyatı civarındaki diğer rakiplerine benzer. Telefonun dış görünümü çok güzel. Ayrıca ekran kartının Mali-400MP olması özellikle de 400x852 çözünürlüğe rağmen (ki düşük çözünürlük-yüksek ekran kartı = daha kıcı 3D) daha iyi olmasını sağlıyor. Yine çift çekirdekli 1Ghz işlemci kullanılmış. Telefonun performansı çok iyi ancak rami yetersiz. Ram ilerde sorun olabilir diyoruz ancak Atrix gibi 1 GB ram'e sahip telefonlarının ekran kartının zayıf olması da sanırım ilerde sorun yapabiliyor. Hangisi daha çok sorun yapar diye düşündüğümüzde tabii ki ekran kartı daha büyük sorun. Bu yönde Xperia U 800 TL civarı alınabilecek en iyi telefon olarak gözüme çarptı.

Kardeşim kendine telefon arıyor, bundan sonra alacağı en iyi telefonun Samsung Galaxy W ile Sony Ericsson Xperia Neo V'den sonra en iyi telefon olduğunu söyledim.

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady ve Never_Back_Down

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Xperia Sola U'dan daha iyi bence

tempestshine

tempestshine

Üye
600-700 tl arası android önerebilecek :D

cyber

cyber

Üye
xperia u nun hafızası çok sınırlı

Lenneth

Üye
2 tane cihaz tasimak sıkıntı olmayacaksa bir ipod touch 64 gb da alabilir ?

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Xperia U modeli Neo V'den daha iyidir ekran kartı daha üstün işlemcisi daha üstün tabi Galaxy W'den de iyi. Ayrıca en büyük sorunu 4 gb hafızaya bağlı kalmasıdır. Ayrıca Sony 3D surround sound audio technology ile de müzik deneyiminin baya iyi olduğunu tahmin etmek zor değil.

- - - Eklendi - - -

Xperia Sola U'dan daha iyi bence
Evet biraz daha iyi hafıza kartı girişi, 0.2 inch daha fazla ekran ve hiçbir telefonda olmayan sanırım Touch Sensitive teknolojisi diye geçiyor dokunmadan telefona müdahale edebilme tarzı bişey. Ancak ön kamera isteyenler kesinlikle Xperia U modeline yönelmeliler Sola'da malum yok.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Xperia U modeli Neo V'den daha iyidir ekran kartı daha üstün işlemcisi daha üstün tabi Galaxy W'den de iyi. Ayrıca en büyük sorunu 4 gb hafızaya bağlı kalmasıdır. Ayrıca Sony 3D surround sound audio technology ile de müzik deneyiminin baya iyi olduğunu tahmin etmek zor değil.

- - - Eklendi - - -

Evet biraz daha iyi hafıza kartı girişi, 0.2 inch daha fazla ekran ve hiçbir telefonda olmayan sanırım Touch Sensitive teknolojisi diye geçiyor dokunmadan telefona müdahale edebilme tarzı bişey. Ancak ön kamera isteyenler kesinlikle Xperia U modeline yönelmeliler Sola'da malum yok.

Hafıza kart desteğinin olmadığını unutmuşum. Sola gerçekten daha iyiymiş teşekkürler hatırlatma için.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 737108
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Xperia U f/p ürünü gibi gözüküyor ama 4 GB bellek ile olmaz bu iş.Şarkı fotoğraf derken dolar zaten 1 uygulama ve 1 oyun alır içine tamam bitti.Performans ile Neo V'den üstün olabilir ama o performansı gösterebileceğin uygulama kurmadıktan sonra neye yarar ki.Anca 1 oyun yükle bitir kaldır yenisini yükle şeklinde yaparsın ki bu pek akıl işi değil.

Nokia 808'e değinirsek bana ve sana uygun bir telefon olmayabilir ama belirli bir kesim için gerçekten çok başarılı bir telefon.Daha önce bir forumda (adını hatırlamıyorum) 900 TL'lik fiyatı olan bir kamera ile karşılaştırılması vardı neredeyse aynı performansı veriyordu.Geriye 550 TL kalıyor o fiyata da (aynı değil ama) en iyisi bir 603 alınır ki 808'in performansı daha iyi hadi aynı olsun bunun taşınılabilirliği var gidip kamerayı anca bir çanta ile taşırsın ya da boynuna asarsın ki nereye kadar...Taşınılabilirlik önemli eğer gidipte 808 alma kamera + telefon al demek ile IOS-Android cihaz alma PS Vita +3310 al demek aynı şeyler.Sana uygun olmayabilir bana uygun olmayabilir ama bu kötü bir telefon olduğu anlamına gelmez.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Xperia U f/p ürünü gibi gözüküyor ama 4 GB bellek ile olmaz bu iş.Şarkı fotoğraf derken dolar zaten 1 uygulama ve 1 oyun alır içine tamam bitti.Performans ile Neo V'den üstün olabilir ama o performansı gösterebileceğin uygulama kurmadıktan sonra neye yarar ki.Anca 1 oyun yükle bitir kaldır yenisini yükle şeklinde yaparsın ki bu pek akıl işi değil.

Nokia 808'e değinirsek bana ve sana uygun bir telefon olmayabilir ama belirli bir kesim için gerçekten çok başarılı bir telefon.Daha önce bir forumda (adını hatırlamıyorum) 900 TL'lik fiyatı olan bir kamera ile karşılaştırılması vardı neredeyse aynı performansı veriyordu.Geriye 550 TL kalıyor o fiyata da (aynı değil ama) en iyisi bir 603 alınır ki 808'in performansı daha iyi hadi aynı olsun bunun taşınılabilirliği var gidip kamerayı anca bir çanta ile taşırsın ya da boynuna asarsın ki nereye kadar...Taşınılabilirlik önemli eğer gidipte 808 alma kamera + telefon al demek ile IOS-Android cihaz alma PS Vita +3310 al demek aynı şeyler.Sana uygun olmayabilir bana uygun olmayabilir ama bu kötü bir telefon olduğu anlamına gelmez.

Haklı olduğun noktalar var güzel yorum. Örnek:

808'in performansı daha iyi hadi aynı olsun bunun taşınılabilirliği

Yine de almak isteyen kesim mutlaka vardır, ben kötü demedim, bana göre iyi değil dedim :) Bu düşünceler tamamen kişisel. Keşke özellikleri biraz daha iyi olsaydı :)

MoonLife01

MoonLife01

Üye
nokia 808 900 tllik fotograf makinesinden iyi olamaz sonuçta ikisininde işleri farkli biri telefon diğeri fotograf makinesi tamam fannokia olabilirsin ama bu kadar abartmamak lazim

- - - Eklendi - - -

nokia 808 900 tllik fotograf makinesinden iyi olamaz sonuçta ikisininde işleri farkli biri telefon diğeri fotograf makinesi tamam fannokia olabilirsin ama bu kadar abartmamak lazim

cyber

cyber

Üye

- - - Eklendi - - -

808 900 tl lik fotomakinasından iyidir

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

Haklı olduğun noktalar var güzel yorum. Örnek:

Yine de almak isteyen kesim mutlaka vardır, ben kötü demedim, bana göre iyi değil dedim :) Bu düşünceler tamamen kişisel. Keşke özellikleri biraz daha iyi olsaydı :)

Tabi zaten kişisel görüşe bir şey diyemeyiz.Daha iyisi bana göre Symbian için gereksiz bana göre.MeeGo ya da Wp'de olsaydı az derdik ama Symbian için daha fazlasına gerek yok zaten.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Fan olmakla alakası yok.Fan olsaydım şuan Iphone 4 bundan öncede Samsung Galaxy S kullanmazdım ama senin Android fanı olduğun bugüne kadar yaptığın yorumlardan belli oluyor...Eline 808 alıpta bir yandan da bir kamera alıp denedin mi ki ahkam kesiyorsun.Ben 808'i kullandım ve güvenilir bir kaynaktan karşılaştırma fotoğraflarına baktım diyorum hala yok öyle değil diyorsun...

Kerim.

Kerim.

Üye
xperia u nun sarı 1.64:aman2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt