Nokia 6600 la adsl keyfi

Sponsorlu Bağlantılar

stripe

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 6600 la adsl keyfi
Telefonundan Bluetooth ile ADSL keyfi Gerekli araç ve gereçler: 6600 + Bilgisayar + Bluetooth Cihazı + PC

Suite Bir bağlantı oluşruyoruz ve sadece "bağlantı türü : gprs" seçip ve bağlantı adını istediğimiz bir verip kaydediyoruz. Telefonu Bluetooth ile PC&#39;ye bağlıyoruz. Şimdi Agile ve Opera ile bağlantımzı seçip istediğimiz yere bağlanıyoruz. Tabiki bu sırada PCmizde intenete bağlı olmalı ve Bluetooth programınızın internet paylaşımı (networking) açık olmalı. birde mobiletechtr.com dan şöyle bir şey almıştım.bu daha mantıklı gibi geldi.bahsedilen programları oradan indirirsin: telefon modelinize uygun gnubox programını indirin simdilik 7650 ve 6600 icin var ama bunlar diger telefonlardada calısabilir ardından pc icin proxy programını indirin ve son olarak cep telefonu icin browser olarak dorisbrowserı yada operabrowserı indirin PC KURULUM 1)oncelikle indirdigimiz proxy programını bilgisayarınıza hic bi ayarı ile oynamadan kuruyorsunuz ardından baslat /anologx /proxy /proxy den programı calıstırıyorsunuz 2)ardından sytem traydeki mavi bluetooth simgesine sag tıklayıp advanced configuration deyip local services sekmesini seciyoruz ve ****** portu isaretleyip properties diyoruz burda secure connectionı disable(iptal) ediyoruz ve com port numarasına bakıyoruz ben com port 9 kullanıyorum bu numarayı unutmuyoruz tamam deyip ekranları kapatıyoruz 3)simdi denetim masasından telefon ve modem seceneklerine giriyoruz ve ustten modem sekmesini seciyoruz ardından ekle tusuna basıyoruz cıkan ekranda modemi algılama listeden sececegim secenegini isaretleyip ileri diyoruz ardından standart modemleri yan taraftanda iki bilgisayar arası iletisim kablosunu seciyor ve ileri diyoruz ardından cıkan ekranda onceden ogrenmis oldugumuz port numarasını seciyoruz ve ardınadn ileleyip kurulumu tamamlıyoruz kurulum tamalanınca iki bilgisayar arası iletisim kablosuna cift tıklayıp modem sekmesinden en yuksek baglantı hızını 115200 yapıyoruz 4)simdi ag baglantılarına cift tıklayıp giriyor yan panelden ag baglantılarını goruntuleyi ardındanda yeni baglantı olustura tıklıyoruz ardından gelismis baglantı ileri gelen baglantıları kabul et ileri iki bilgisayar arası iletisim kablosu ileri sanal ozel baglantıya izin verme ileri bu tablodaki tum kullanıcıları isaretleyin ve kendi kullanıcı adınızı unutmayın burda yazan seklini ogrenin ileri dedikten sonra internet iletisim kurallarına cift tıklayın arayanların agıma ulasmasına izin ver dedikten sonra tcp ip belirti isaretleyip ilk i 10.0.0.1 sonu ise 10.0.0.254 yapın ilerleyip kurulumu bitirin bilgisayarla isimiz bitti TELEFON KURULUM 1)gnubox progrmaını tele gonderip kurun 2)ardında araclar ayarlar baglantı ayarları erisim noktalarına girip secenekler yeni ersim noktası varsayılan ayarları secin baglantı adını=bt (onemli) veri tasıyıcı=yuksek hızlı gsm cevirmeli bagl numarası=herhangi 3 sayı kullanıcı adı=bilgisayarınızdaki kullanıcı adınız hani ogrendigimiz sifre sorma=hayır sifre=varsa sifreniz bilgisayrdaki dogrulama=normal anasayfa=yok veri araması turu=analog en yuksek veri hızı=otomatik 3)seceneklerden gelismis ayarlar telefonunun ip adresi=otomatik birinci ad=0.0.0.0 ikincil ad=0.0.0.0 yakın kopya su. adr.=bilgisayarınızın ip adresi yakın kopya port no=6588 geri arama kullan=hayır geri arama turu=sunucu no kullan geri arama numarası=yok ppp sıkıstırması kull=evet baglantı dizesi kullan=evet baglantı dizesi= alttaki yazıyı aynen yazın Kod: CHARMAP [windows-1252] LOOP 10 { SEND "CLIENT"+<0x0d> WAIT 3 { "SERVER" OK } } EXIT KErrNoAnswer&#036; OK: EXIT cok dikkatli olun alt satıra gecmeler duyarlı kendisi sıgmayınca alt satıra gececektir onemli degil ama sizde gerektiginde yıldız tusuna basıp enter simgesini secip alt satıra gececeksiniz modem hazırlama=yok 4)ardından baglantı bluetooth eslesmis aygıtlar bolumunde eger bilgisayarınız gorunmuyorsa yeni eslesmis aygt diyerek aratın ve bulun ardından secenklerden yetkili olarak ata deyin sonra gnubox programını calıstırın ve once options--2 box direct--infrared ardından options--2box--bluetoothu secin ve bilgisayarınızı isaretleyin 5)artık hersey tamam telefonunuza gonderdiginiz doris browserı yada opera browserı kurun ve calıstırın doris: options--prefences--proxy ip adress=bilgisayarınızın ip adresi,,proxy port=6588 geri kalan ayarlar sabit opera:settings--advanced-- enable proxy on http proxy host=bilgisayarın ip adresi http proxy port=6588

alıntıdır...

Konu başlıklarında lütfen büyük harf kullanmayınız.

Forumlarımızda ise (gerekmedikçe) büyük harf kullanmamaya özen gösteriniz.

• Beğen
Tepkiler: mesasa

crawling

crawling

Üye
bence yararlı döküman yapılsın bu...

BeJeKe

Üye
herşey için saol stripeee

aTTra

Üye
Bilgiler için teşekkürler ..

Not : Yararlı döküman & Bilgiler &#39; e taşınmıştır ..

tezex

Üye
sağolun teşekkürler
bilmek güzel şey
bildiğini söylemek daha güzel şey...

reefted

Üye
Yukarıda yazılanlar %100 doğru ve çalışıyor fakat bazı bluetoothlarda bu bağlantıyı oluşturmak zor oluyor.Bunun için de bir bilgilendirme yazarsanız seviniriz...

semmi

Üye
teşekkürler kardeş

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
Originally posted by semmi@Apr 13 2005, 08:25 PM
teşekkürler kardeş
[post=30640]Quoted post[/post]​
SE K700i de geçerli oluyor mu?

neosan

Üye
saol kardes denemek lazım

Usta_AsH

Üye
arkadasim bu gnubox un dosyasi 6600 da bile calismiyor

p3quod

Üye
bu yazın için oncelikle tesekkurler. fakat ben telefonu kablo ile bilgisayara bağlasam olur mu. oluyorsa ne gibi değişiklikler gerek

D@NGE®KML

Üye
sagol arkadaşım

2019

Üye
işe yaradı teşekkürler

antifener_460

Üye
way be eyw saolasın

deniz_trk

Üye
bende bunla ilgili bi topic açmıştım saolsun arkadaşlar yardım ettiler ama OLMUYOOOR :vur: ne yaptıysam fayda etmedi

BRSDG

Üye
Originally posted by KimyageR+Apr 14 2005, 04:11 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(KimyageR &#064; Apr 14 2005, 04:11 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-semmi@Apr 13 2005, 08:25 PM
teşekkürler kardeş
[post=31045]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

evet arkadaşlar k700i de olabilme imkanı nedir? menülerde proxy filan var ama ne derece işe yarar bilmiyorum.. yardımlarınızı bekliyorum....

soloist

Üye
Originally posted by BRSDG+May 22 2005, 07:32 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(BRSDG &#064; May 22 2005, 07:32 PM)</div><div class='quotemain'>
Originally posted by KimyageR@Apr 14 2005, 04:11 PM
<!--QuoteBegin-semmi
@Apr 13 2005, 08:25 PM
teşekkürler kardeş

[post=31045]Quoted post[/post]​

evet arkadaşlar k700i de olabilme imkanı nedir? menülerde proxy filan var ama ne derece işe yarar bilmiyorum.. yardımlarınızı bekliyorum....
[post=61604]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

Sanırım K700i de de olmalı ama yazı o kadar uzun ki okumaya üşendim. Az sonra detaylara ineceğim :D

spinman

Üye
ben bt ile diil de kablo ile bağlanmak istiyorum ne gibi deişiklikler yapmam gerek.. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum..

soloist

Üye
Originally posted by spinman@Sep 6 2005, 02:21 PM
ben bt ile diil de kablo ile bağlanmak istiyorum ne gibi deişiklikler yapmam gerek.. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum..
[post=156348]Quoted post[/post]​

forumda bi tane daha buna benzer bir açıklama var ama hiçbiri olmuyor :&#39;( bence boşuna uğraşıyoruz bir yardım eden bile yok zaten..

C@N

C@N

Üye
ben de denedim olmadı walla

Üst Alt