• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

nokia 603 vs samsung galaxy ace

Sponsorlu Bağlantılar

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
    Konu Sahibi
nokia 603 vs samsung galaxy ace
merhabalar,öncelikle her 2 cihazıda kullandım ve sizlere bunların kıyaslamasını yapacağım.2 cihazda şuan hemen hemen
aynı bir fiyatla satılıyor.lütfen kullanmayan arkadaşlar sırf firmayı kötülemek amacıyla yazı yazmasınlar ki insanlara doğru
bilgi verebilelim:rica:

öncelikle herkes ne istediğini bilmeli.ANDROİD sistemindeki sanal makineyi herkes biliyordur herhalde (rami ve işlemcinin bir
kısmını yer yutar(!).symbianda ise böyle bir sorun yoktur bunu da belirtmekte fayda var.isterseniz bu cihazları kategori
kategori inceleyelim ve bize ne gibi performanslar sunuyor bunu hep birlikte görelim:

Ekran:ace de 3.5 inçlik 320*480 px çözünürlükte tft lcd bir ekran bulunuyor.603 te ise 3.5 inçlik 360*640 px clear black bir ekran mevcut(en parlak ekranlardan biridir).yani 603 çözünürlük bakımından daha iyi bir performans veriyor.fakat acedeki ekran performansı da kötü değil.

arayüz:samsung galaxy ace touchwiz 3.0 ui arayüzüne sahip.603 ise yeni ve tamamen değiştirilmiş olan symbian belle
arayüzüyle geliyor.

işletim sistemi:samsung galaxy ace android 2.2 froyo sürümü kullanıyor.ancak 2.3'ten sonraki sürümlere büyük bir ihtimal
ile destek veremeyecek.603 ise Yeni Nokia(symbian)Belle ile gelyor. benim görüşüme göre symbian belle oldukça
güzel.

işlemci:ace 800 MHz saat hızında ARM11 işlemci kullanıyor.603 te ise bu 1GHz ARM 11 olarak belirlenmiş.

RAM:önemli bir donanım olan ram acede 279 MB(ÜSTELİK ANDROİD).603 te ise 512 MB'lık bir RAM yer almakta.

Uygulama:ACE android market desteği ile öne geçiyor.Fakat ace için çok az HD veya yüksek kalitede oyun mevcut.
603 ovi mağaza ile geliyor.Ve pekçok HD oyun bulmak mümkün.
KİŞİSEL GÖRÜŞ:ŞÖYLE BİR BAKTIĞIMIZDA ANDROİD MARKETTEKİ BAZI UYGULAMALARIN GERÇEKTEN ÇÖP OLDUĞUNU
GÖRÜYORUZ.BİR KUR DÖNÜŞTÜRÜCÜ DİYE ARATTIĞINZDA ACE DE YAKLAŞIK 30-40 CİVARI UYGULAMA ÇIKIYOR.
OVİ MAGAZADA İSE BU RAKAM 2-5 ARASI.AYRICA OVİ MAGAZA ABARTTIKLARI KADAR UYGULAMA YOKSUNU BİR YER
DEĞİL.

KAMERA:ACE 15 FPS video kaydedebilen 5MP flaşlı bir kamera ile geliyor.603 te ise 720p HD video kaydeden 5mp bir
kamera var fakat flaşı yok.GECE İLE işiniz yok ve video kaydediyorsanız 603 sizin işinizi görecektır.gece cekim yapacak
ve video çekmeyecekseniz tercihinizi aceden yöne yapın.

hafıza:acede 180 mb'lık bir hafıza var.603'te ise 2GB olarak düşünülmüş.603 kat kat daha üstün.

nfc(yakın alan iletişimi):603 te mevcutken acede böyle bir özellik bulunmuyor.

tarayıcı:aceye 2.3 sürümünden sonra adobe flash player 10.1 mevcut.603 ise adobe flash lite 4.0 ile geliyor.2 cihazın
tarayıcı performansının ortalama olduğunu söyleyebiliriz.

belle yenilikleri:araç çubuğu,yepyeni bir menü ve widget sistemi,yeni bir tarayıcı,nfc...

sonuç olarak pek çok şeyde öne geçen 603'ü almak daha mantıklı.bu yazıda herhangi bir taraf tutmadım.fakat gerçekler
bu.eskiden nokia 5800 kullanmıştım ve sstem berbattı.fakat symbian belle gerçekten acayip değişmiş.hem hız hemde performans.daha uzun bir süre 603 kullanmayı düşünüyorum.Saygılar

• Beğen
Tepkiler: hadesperado

meme4

meme4

Üye
güzel yazı teşekkürler

anılbaran

anılbaran

Üye
:spr

Üst Alt