Haber Nokia 6: En İyi 6 Özelliği

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 6: En İyi 6 Özelliği
KAYNAK LİNKİNE GÖZ ATMAYI UNUTMAYIN => Nokia 6: En İyi 6 Özelliği

Uzun bir aradından Nokia markası akıllı telefon pazarına Nokia 6 modeli ile geri döndü. Henüz uluslararası pazarlarda satışı netlik kazanmasa da bir çok Nokia hayranı bu telefonu merakla bekliyor.

Artık aynı şirket olmasa da Nokia markası mobil sektörde en çok tanınan ve sevilen markalardan biri olmaya devam ediyor ve 2017'de en azından bir Android akıllı telefon modeli rafları süslemeye başladı.

https://www.maxicep.com/nokia-supreme-kod-adli-nokia-8-tanitim-videosu-internete-sizdirildi
Nokia Supreme Kod Adlı Nokia 8 Tanıtım Videosu İnternete Sızdırıldı
İlk Android işletim sistemine sahip Nokia markalı akıllı telefon,halihazırda Çin için duyurulmuş durumdaki Nokia 6 oldu. Nokia hayranlarının hayal ettiği canavar amiral gemisi cihazı olmamasına rağmen, sunabileceği epeyce şey var (özellikle de bu fiyat noktasında) ve daha da iyisi bu sadece başlangıç! Bu sene Nokia adını taşıyan başka akıllı telefonlar çıkacak ve bunlardan en azından bir tanesi amiral gemisi seviyede olacaktır.

Bu nedenle, nispeten mütevazi olan Nokia 6'nın sunduğu şaşırtıcı özelliklere bir göz atalım:

1- Daha Fazla RAM
Nokia 6, etiketindeki orta seviye bir akıllı telefon için son derece etkileyici 4GB RAM'e sahip. Büyük resmin gözünüzün önünde yerine oturması için kıyaslamak gerekirse Nokia 6, Samsung Galaxy S7, Google Pixel XL ve LG V20 gibi amiral gemi akıllı telefonlarla aynı seviyede RAM barındırıyor.Kötü değil, söylemeliyiz. Ama daha iyi olan özelliği ne olabilir? Öğrenmek için bir sonraki başlığa göz atın!

2- Genişletilebilir Dahili Depolama Alanı
Nokia 6, tek bir versiyona sahip ve 64GB dahili depolama alanı sunuyor. İşletim sistemi için ayrılmış birkaç gigabayt çıkarıldıktan sonra, yaklaşık olarak 50GB depolama alanına sahip oluyorsunuz. Ve bunun sizin ihtiyaçlarınıza yeterli olmadığını düşünüyorsanız, 256 GB'a kadar kapasiteli bir SD kart alabilir ve depolama alanı için endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

3- Yüksek Çözünürlüklü Kameralar
Nokia 6, çift tonlu bir LED flaş ve 8 MP selfie çekimleri kamerası ile birlikte 16MP birincil kamera sunuyor. Bu noktada rakamları gözardı etmeliyiz - ve bir kameranın megapiksellerle değerlendirilmemesi gerektiğini iyi biliyoruz - kesin olarak söyleyebileceğimiz bir şey var. Nokia 6, mevcut amiral gemisi telefonların birçoğundan daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor. Hem iPhone 7 modelleri hem de Google Pixel modelleri, arkalarında 12 MP'lik kamera taşıyor. Bu durum Galaxy S7 için de geçerli. Nokia adı, geleneksel olarak büyük kameralar ve resim kalitesi ile ilişkilendirildi, ancak biraz daha mütevazi olan Nokia 6 bu yakıştırması ne kadar hak edecek, ilerleyen günlerde göreceğiz.

4- Stereo Hoparlörler
Bu noktada, stereo hoparlörler akıllı telefonlarda neden bir standart olmadı bilemiyoruz. Her şeyi ile orta seviye bir akıllı telefon olan Nokia 6, stereo hoparlörlerini Dolby ATMOS desteği ile güçlendiriyor. 3.5 mm kulaklık jakı ile ne kadar iyi ses çıkardığı konusunda daha fazla endişe olsa da (evet, Nokia 6'da bir tane var!), Stereo hoparlörler hala güzel bir özellik.

5- Android 7.0 Nougat Yüklü Olarak Geliyor
Nokia 6, kutusundan Android 7.0 Nougat işletim sistemi altında çalışacak çıkıyor. Android 7.1.1 de olabilirdi fakat gelen bilgiler cihazın yakın zamanda bu sürüme yükseltileceği yönünde.

6- Nispeten Uygun Fiyatlı
Nokia 6 fiyatı biraz tartışmalı bir konu. 250 dolardan başlamak üzere telefonun sunabileceği çok şey var. Kötü tarafı ise çubuğundaki an sadece Çin'de satılıyor olması. Evet, bu cihazı denizaşırı ülkelerden satın almadıkça sonra kısa zaman içinde sahip olmanız pek mümkün görünmüyor. Buna rağmen Nokia hayranlarının hayal kırıklığına uğraması için bir sebep yok! Zira 2017 yılında Avrupa bölgesine gelecek simgesel isimle süslenmiş daha etkileyici akıllı telefonlar olacak! Şu anda Nokia 6'nın bu fiyata sunduğu özelliklere bir göz atın ve tüm olasılıkları hayal edin!

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, The Pancar, Esendağlı ve 4 diğerleri

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Kötü tarafı ise çubuğundaki an sadece Çin'de satılıyor olması. Evet, bu cihazı denizaşırı ülkelerden satın almadıkça sonra kısa zaman içinde sahip olmanız pek mümkün görünmüyor. Buna rağmen Nokia hayranlarının hayal kırıklığına uğraması için bir sebep yok!

Öncelikle bu konuya değinmek istiyorum; Türkiye'ye de gelecek arkadaşlar, Nokia Türkiye ofisi kuruldu ve Teknik Servis anlaşmaları yapıldı, inşallah Nisan ayında Türkiye'deki laflarda yerini alacak.
Tamam 6'nın özellikleri gerçekten fazlasıyla yeterli lakin bunun yerine, Nokia 8'i daha çok bekliyorum. Özellikleri doğruysa -ki öyle görünüyor, resmen dehşet-i vahşet .

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, Esendağlı, MaxipmaN ve 1 kişi daha
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
kaynak phonearena :D yazı birebir aynı da oradan belli
güzel noktalar özellikle stereo hoparlör Apple iphone 7yi sihirli diye nitelendiriyordu eh buna bir mother of god derler artık :D

eski Nokia değil kısmına pek katılmıyorum evet bu yeni cihazlar Nokia fabrikalarında nokia corp adı altında çıkmıyor ama hmd de öyle elin şirketi değil eski Nokia çalışanlarıyla kurulmuş bir şirket
kısaca Nokianın kankası
neden böyle oldu derseniz iyi hatırlıyorum ms ile olan anlaşma gereği Nokia 2023e kadar(tesadüfe bak :D ) kendi adını taşıyan bir telefon üretemez ama başkasına ürettirebilir
biraz düşününce mantıklı 2014te anlaşma tamamlanınca biraz kendilerini toparladılar sonra baktılar böyle olmuyor ilk iş ellerindeki sermayeyi artırmak için herei elden çıkardılar sonra alcatel lucenti alarak biraz boy gösterdiler (tam amacını çözemedim) 2015te biraz sıkıntı çekmişlerdi o dönemden hemen sonra duyduk hmdyi eh ne olduğu belli yeni bir şirket kurmak para ister işleri yoluna koyup googleı kafalayıp msden Kalan gideni toplamak bu zamanı buldu.
Bi yerde okumuştum hmd sözcüsü hoparlörler için sesi kullanıcının etrafından geliyormuş gibi hissettiren bir yapısı olduğunu söylemişti
kullandığım asus laptopun hoparlörü tıpkı böyle subwoofer takılıyken 80-90 cm çap içindeyken sesin hoparlörden geldiğini farketmiyorsunuz sanki etrafınızı sarıyormuş gibi oluyor
eski c6-01imde böyleydi ama etki alanı küçuktü 10-15 cmde aynı etkiyi yaratıyordu

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Gelsede alsak artık :hmmm

• Beğen
Tepkiler: The Pancar
serecans

serecans

Üye
Benim neden nokia adına güzel haberler duyunca kalbim hızlanıyor

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı ve BLasTeaR
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Stereo Hoparlörler Mu? oooOOoOo Alırım Bi Dal

'Şeref'

Emekli Yönetici
Sitede Android kategorisinde Nokia bölümü de olacak artık hee..

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sitede Android kategorisinde Nokia bölümü de olacak artık hee..
Aynen :D
Haci Sen Anlarmısın Bu Siteye Video Atıyoruz ya Bak Yukarıda Attım Normalde 10.Saniyede Başlaması Gerekirken Başlamıyor 0 Dan Başlıyor Onu Nasıl Ayarlarız?

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'

'Şeref'

Emekli Yönetici
Haci Sen Anlarmısın Bu Siteye Video Atıyoruz ya Bak Yukarıda Attım Normalde 10.Saniyede Başlaması Gerekirken Başlamıyor 0 Dan Başlıyor Onu Nasıl Ayarlarız?
Pek bilgim yok o konuda açıkcası.. Ögrenir bilgilendiririm kardeşim..

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
videoya sağ tıklayıp geçerli zaman ait video url tıklarsanız videonun o saniyesinden başlar attığınız link

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
forumda ayar verme işini çözemedim. ama youtube'de izlerken video linkinin sonuna

#t=3m50s eklediğin zaman, eklediğin ayardan başlıyor. mesala bu kod 3:50 den başlatıyor.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
forumda ayar verme işini çözemedim. ama youtube'de izlerken video linkinin sonuna

#t=3m50s eklediğin zaman, eklediğin ayardan başlıyor. mesala bu kod 3:50 den başlatıyor.
Nasıl Benim Eklediğim Linkin Sonunda Sn Yazıyor Zaten?

The Pancar

The Pancar

Üye
Forumda sorun mu var ? Aşağı yukarı inince avatarlar kayıyor

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Halen alınır mı derseniz evet. Ucuza denk getirseniz temiz bir Nokia 6 alınabilir. Batarya sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Ben değiştirdim . Aldığım batarya pek verimli çıkmadı . Bataryası da az bulunuyor.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
Halen alınır mı derseniz evet. Ucuza denk getirseniz temiz bir Nokia 6 alınabilir. Batarya sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Ben değiştirdim . Aldığım batarya pek verimli çıkmadı . Bataryası da az bulunuyor.
Ucuz bi tane buldum
Bataryayı nasıl değiştirdin

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt