İphone 7 ekran titremesi sorunu?

Sponsorlu Bağlantılar

• 19 Mayıs 2019
  • 162 Okunma
  • 12 Cevap

1. 19 Mayıs 2019 #1
    Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, benim uzun süredir devam eden ve bir türlü çözemediğim, videoda da dikkatli bakınca gördüğünüz ekran sorunum var.
    Ekranımın en altından, ekran parlaklığının yükselmesine eşit şekilde böyle bir görüntü beliriyor ve parlaklığı kıstığımda görüntü aşağı doğru küçülüyor.
    Sürekli titrek bir görüntü veriyor ve oyun veya videolarda daha belirgin bir şekilde ekranın üst tarafındaki görüntü kopyalanmış bir şekilde aşağıdan beliriyor, çok rahatsız edici ve sinir bozucu bir durum ve herhangi bir tamirciye sorma fırsatın olana kadar sizden bilgi almak istedim, fikri olan var mıdır lütfen yardımcı olun.

Cihaz, Almanya menşeili (pasaporta işlenmiş) ve garantisi bitmiş durumda ayrıca dokunmatik panel çakma, jailbreak kurulu değildir.
    Çakma dokunmatik panelden olduğunu pek sanmıyorum çünkü bu içeriden gelen bir görüntü.

GÖRÜNTÜ VİDEODAKİ ŞEKİLDE TEKRAR EDİYOR:

---
    Bu konu hakkında kimsenin yardımcı olabilecek bir yorumu dahi yok mu?
    ---
    Güncel!

Yazan: Alcyone

Sponsorlu Bağlantılar
    iPhone ile gönderdi
  2. 20 Mayıs 2019 #2

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Almanyadan almadan önce cihaz durumu ne imiş onu öğrenmek lazım bir tamir geçirmiş olabilir.

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. 20 Mayıs 2019 #3

Alcyone

Alcyone
    Dış ekran kırık geldi bana ancak iç ekranda sıkıntı yoktu, tamir edildikten sonra uzun bir süre de sıkıntı yaşamadım ekran konusunda, sonradan ortaya çıktı

iPhone ile gönderdi
  4. 21 Mayıs 2019 #4

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş
    İç ekranıda tamir eden kişi değiştirmiş olabilir mi yani yan sanayi takmış olabilir mi? Başka bir fikir şimdilik gelmedi aklıma.

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. 21 Mayıs 2019 #5

Hasand.

Hasand.
    Cihaz ekran değişimi şart bende aynı sorun var 4s te vardı genellikle sıvı teması sonrasında oluyormuş bende ekranı degiştim sorun kalmadı

iPhone ile gönderdi
  6. 21 Mayıs 2019 #6

Alcyone

Alcyone
    Umarım öyle bir durum değildir çünkü daha önce defalarca telefon özellikle iphone tamir ettirdiğimiz bir tamircidir kendisi. Bu güne kadar herhangi bir çakallığını görmedik ama insan evladı işte belli de olmuyor
    ---
    Yani bu cihazları suya dayanıklı diye üretiyorlar eğer ıslak elle dokunmadan veya nemli ortam gibi yerlerden gelen sıvı temasıyla bozulacak kadar “sıvıya dayanıklı” üretilmişse gerek yokmuş. Ama böyle bir sebepten olduğuna ihtimal vermeye başladım

iPhone ile gönderdi
  7. 21 Mayıs 2019 #7

Hasand.

Hasand.
    Daha önce suya dayanıklı cihaz açıldığında tamir gördüğünde suya dayanıklıgı yok oluyor

iPhone ile gönderdi
  8. 21 Mayıs 2019 #8

Jelly Beanci

Jelly Beanci
    servis harici içini açanlar geri kapatırken ekran ile kasa arasına koruyucu silikon koymak yerine çift taraflı bant ile kapatıyorlar. eğer ekran yanlarından bir sıvı teması olduysa az da olsa sıvı kaçmış olabilir

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. 22 Mayıs 2019 #9

Alcyone

Alcyone
    O zaman muhtemeldir çünkü ıslak elle dokunduğum oldu

iPhone ile gönderdi
  10. 22 Mayıs 2019 #10

SoulsEagle

SoulsEagle
    Sıvı kaçması veya çakma ekran olduğundan ısınmıştır o yüzden yapıyordur ben birazcık ghost screen problemine benzettim %100 kullandığın panel ile alakalı

iPhone ile gönderdi
  11. 22 Mayıs 2019 #11

Alcyone

Alcyone
    Yapacak bişey yok o zaman mecburen memlekete gidince tamirciye verecem artık

iPhone ile gönderdi
  12. 22 Mayıs 2019 #12

SoulsEagle

SoulsEagle
    malesef iphone konusunda güvendiğin düzgün bir tamirciye vereceğinden emin ol yoksa o ekran kısmının güvenlik kablolarını filan takmıyorlar bir süre sonra dokunmatik sorunları yapıyor 5s kullanırken tamirci hatası yüzünden 2 kere ekran değiştirtmiştim adam taktı 2 gün sonra bozuldu kabloları düzgün takmadığı güvenlik demirini oturtmadığı ve vidaları takmadığı için yırtılma yapmış kablosu

13. 22 Mayıs 2019 #13

Alcyone

Alcyone
    Memlekette sürekli gittiğim bir tamirci var bir yakınımın iphone 8 inin ahizesi bozulmuştu gözümüzün önünde hızlıca yenisini taktı sıfır paketinden ürünü çıkardı hatta ürünü almaya toptancıya kendisi gitti, haliyle ona göre fiyat çekiyor bir de yurt dışından geldiklerini anlayınca 70 lira gibi bir fiyat söylemişti ama düzgün yaptığı sürece para önemli değil, az çok anladığım için de işçiliği görebildiğim için sıkıntı olmaz sanıyorum olursa da yapacak bir şey yok...

iPhone ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/06/2019 - 02:44