nokia 500 sim kart takınca açılmıyor!!!

Sponsorlu Bağlantılar

hknnblgnn

Üye
    Konu Sahibi
nokia 500 sim kart takınca açılmıyor!!!
nokia 500 kullanıcısıyım ve telefonda hat olmayınca hiçbir sıkıntı yok telefon hatsız modda çalışıyor. Fakat sim kart takıp telefonu açınca nokia logosunda hemen sonra telefon kapanıyor..

Misafir

Kardeşim aynı sorun benim başıma da gelmişti. Telefon sim kartını okuyamadığı için kapatıyor kendini. Sim kartı ve telefonun sim yuvasını temizlersen sorunun çözülür. Ben sim kartı ıslak mendille silip hemen kurulamıştım.

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Misafirin dediği gibi nemli bir bezle sil ardından seri bir şekilde kurula. Sim kart çok ısındığı için açılmıyordur.

hknnblgnn

Üye
    Konu Sahibi
Denedim olmadı. birkac sitede power ic ve pfo dan bahsedilmiş bu konu hakkında. bugün telefoncuya gitcem artık

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
Islak mendil veya ıslak bezle silip durumu daha beter hale getirme sakın. Sim girişini temizlemeyi dene. Bunu yaparken bir fırça al ucuna kolanya sür onunla beraber temizle. Neden kolanya olduğunu soracak olursan, su gibi zarar vermez cihazına uçup gider iz bırakmaz ve temizlenmiş olur. Bir de böyle dene.

hknnblgnn

Üye
    Konu Sahibi
Islak mendil veya ıslak bezle silip durumu daha beter hale getirme sakın. Sim girişini temizlemeyi dene. Bunu yaparken bir fırça al ucuna kolanya sür onunla beraber temizle. Neden kolanya olduğunu soracak olursan, su gibi zarar vermez cihazına uçup gider iz bırakmaz ve temizlenmiş olur. Bir de böyle dene.

diş fırçasına kolonya sürdüm temizledim olmadı. nokia logosundan sonra ekran kapanıyor sonra hemen ardından nokia logosu tekrar ekrana gelip anında tekrar kapanıyor.

asigsasi

asigsasi

Üye
daha önce hat çalışıyormuydu ? Başka bir hat deneme imkanın varsa dene bakalım

eğer ilk defa hattı kullanıyorsan kaç kb ona bak 256 kb mi ?

hknnblgnn

Üye
    Konu Sahibi
daha önce hat çalışıyormuydu ? Başka bir hat deneme imkanın varsa dene bakalım

eğer ilk defa hattı kullanıyorsan kaç kb ona bak 256 kb mi ?

hat 64kb ve yaklaşık 5 yıllık hat. başka 2 farklı hat da taktım ama yine aynı

Hasand.

Hasand.

Üye
dead flash at veya format at tek cozum budur

hknnblgnn

Üye
    Konu Sahibi
sanırim 15tl-20tl masrafı vardır temassızlık (şasa) olabilır

flas icin 30 lira istedi telefoncu ama sorun düzelmediği icin vermedim. işlemciye bakalım dedi 50 lira istedi ben de kabul etmedim servise göndermeyi düşünüyorum

Hasand.

Hasand.

Üye
flas icin 30 lira istedi telefoncu ama sorun düzelmediği icin vermedim. işlemciye bakalım dedi 50 lira istedi ben de kabul etmedim servise göndermeyi düşünüyorum
sen bılırsın dostum

Üst Alt