Alınık Nokia 3220 Arıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
    Konu Sahibi
Fotoğraflara ek olarak bir de Nokia 3220'yi farklı kılan özelliği olan meşhur ışıklarını daha iyi görebilmeniz için en basitinden birkaç video çektim.
Tripodsuz, mikrofonsuz, editsiz o yüzden kusura bakmayın.
İleride belki zaman ayırır ve profesyonel videolar yükleyebilirim (Eski Nokia'ların izlenme sayıları yüksek oluyor).

Öncelikle kısa bilgi olarak Nokia 3220'de bildirim ve eğlence ışığı olarak toplam 10 adet Led bulunuyor (Klavye aydınlatması hariç).
3 Sol ve Sağ üst (Red+Green+Red)
2Sol ve Sağ Alt (Red+Green)
şeklinde dizilime sahip, gerçekten kafa yorulmuş şekilde çalışıyor.
Her şeyden önce Ledler çok aktif ve işlevsel.Her bir durum için farklı kombinasyon ve hızlarda yanıyorlar.
En basitinden telefonu şarja takınca ekranda görünen pil dolması gibi yandaki ışıklar da yukarı yönlü efekt şeklinde bunu yapıyor.
Arama, SMS, Oyun, vs. her senaryo için ışıklar şekilden şekle giriyor.Bir cevapsız çağrınız varsa görmemiz imkansız çünkü belli süre aralıklarında ışıklar bildirim ışığı gibi çalışıyor.
Parlaklığına gelince gündüz bile kolaylıkla göze çarpıyor artık karanlık ortamda siz düşünün.
Özetle bu Ledler Nokia 3220'ye hem ün kazandıracak kadar bir karakter katmış hem de eğlencenin yanında görevler de üstlenerek işlevsellik kazandırmış.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Bu da bonus :gul:

• Beğen
  • Sevdim
  • Cool
Tepkiler: MAERKEK, gonyalı, PALA. ve 1 kişi daha

Baydırman

Baydırman

Moderator
İşte internete bu konu için para veriyorum :yuru

• Beğen
  • Sevdim
  • Cool
Tepkiler: MAERKEK, DeV/AsA, gonyalı ve 1 kişi daha
PALA.

PALA.

Üye
Videolar güzel olmuş, ortalığı ayağa kaldırıyor :polis:
Operatörle ilgili hata mesajı gedi mi hiç, vodafon hatlarda bir ara öyle bişey vardı.

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: MAERKEK, Baydırman ve DeV/AsA
Hasand.

Hasand.

Üye
Aslinda Nokia 1110 nun kasasi ekrani vb bütün parçaları nokia 2310la birebir ayni oluyor bizzat topladim elimde ultra temizlikte kayitsiz bokia 2310 vardi elime pert durumda kasasi ekrani kapakları kirik icinde nokia 1110i düştü baktim imei no sağlam topladim ekrani taktim renkli ekran oldu acayip hoş durdu bu cihazlara 2610larin kapaklari parcalarida olur bence gecen elime 3120 nokia düştü kapaklar pembe aşınmış mat siyah kapladim cok iyi guzel oldu
Mesaj birleştirildi:

Bu siyah olan 3120 atil durumdaydi efsane cihaz
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Simdi elimde yine nokia 1110 var onun icin ayri konuda nasil restore yapildigini yazicam nasipse bu cihaz beni baya ugrastirdi cihaz kullaklik modunda kalmis onu tamir ettim simdi kasa kapak takmak

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Cool
Tepkiler: gonyalı, MAERKEK, DeV/AsA ve 1 kişi daha
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
    Konu Sahibi
Videolar güzel olmuş, ortalığı ayağa kaldırıyor
Çok teşekkür ederim, telefonun kendisi heyecanlı olduğu için etkisi büyük oluyor.

Operatörle ilgili hata mesajı gedi mi hiç, vodafon hatlarda bir ara öyle bişey vardı.
Çok güzel soru, 👍 Hayır hiç hata mesajı almadım.Tersine Turkcell'in geriye dönük uyumu çok iyiymiş onu öğrenmiş oldum.Her şey sorunsuz eksiksiz çalışıyor.

Aslında ben cep telefonu kullanmaya başladığım yıldan beri (1998-05 Telsim) hep Vodafone kullandım.

Ama bu eski telefonlarımı canlandırmak için şu an evde çok eski bir Turkcell hat var onu takıyorum.
SIM kartın kendisi bile sırf kalite, şimdikiler gibi değil çok farklı, tam boy, altın renkli yüzeyi daha geniş (bir ara onunda fotoğrafını eklerim).O dönemlerin SIM kartı olduğu için bu işlerde onu kullanıyorum.Belki yeni nesil sim taksam belki de telefon açılmaz bilmiyorum.

2022 Ocak ayından itibaren sırayla Nokia 3310-5210-3220'yi aktif olarak kullandım.Turkcell'in sitesinde online işlem merkezinde SIM kartın takılı olduğu telefonların marka modelini bile algılamış ve resmi dahi çıktı, ağzım açık kaldı yani.Hatta dün 3220 için MMS ve GPRS ayarlarını yolladım, tebrik etmek lazım sistemleri kusursuz çalışıyor.

Turkcell online işlemlerde oturum açtığımda, sistemin telefon marka ve modelini otomatik algıladığını gördüm.

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Cool
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Turkcell'in sitesinde online işlem merkezinde SIM kartın takılı olduğu telefonların marka modelini bile algılamış ve resmi dahi çıktı, ağzım açık kaldı yani.
Adamlar da şaşırmıştır, eskilerden kimler kalmış böyle demişlerdir :D

Aslinda Nokia 1110 nun kasasi ekrani vb bütün parçaları nokia 2310la birebir ayni oluyor
Adaptörü bile orjinal, efsane bunlarda bir de radyolu olanlar vardı, radyolu olan bunlar mıydı :hmmm

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: gonyalı, MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
''Nokia 3310 oturum açtı'' bunu Turkcell'in CEO'su görse hediye telefon yollar. :gul:
Bunlara kalırsak; adam yeni telefon almıyor, ekonomiyi canlandırmıyor, vergi kaçırıyor bile diyebilir :D Malum mayışlar bizden çıkıyor :D
Aslında operatörler üzerinden bu şekilde aldığı cihazı aktif şekilde 5 yıldan fazla kullananlara yeni cihaz alımında %50 indirim olmalı. Bizimkiler aldıkları vergiye bakarlar ancak, asıl olan sürekli yeni telefon alarak, ithal yatırımcıyı finanse etmiş oluyoruz, eskiden 1 vidanın hesabı yapılırdı.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, DeV/AsA ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
  • Düşünceli
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
    Konu Sahibi
Birinci nesil GPRS bağlantı ülke genelinde sonlandırıldı sanıyordum ama çalışmaya devam ediyor. :cool

Telefon beni şaşırtmaya devam ediyor bu arada.Kamerasıyla ilgili hiç ama hiç ümidim yoktu ama baya baya derdinizi anlatacak kadar çekiyormuş.Kalite olarak Nokia 3660 ile aynı.O dönem mobil fotoğrafçılık yoktu zaten MMS için fazlasıyla yeterli.
Tabi ne Bluetooth ne de Kızılötesi bağlantı seçeneği yok bu modelde, Nokia Pop-Port USB kablomu da bulamadım:bilmem:

Ben de bu bahaneyle MMS'i denemiş oldum.
O da son hız çalışıyor arkadaşlar, LG Q6'ya yolladım oradan da upload ettim buyrun.

• Beğen
Tepkiler: Hasand., PALA., gonyalı ve 1 kişi daha
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Şefim projeksiyon sms çok merak ettim deneme şansın var mı 👍

• Beğen
Tepkiler: PALA., MAERKEK ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
    Konu Sahibi
Şefim projeksiyon sms çok merak ettim deneme şansın var mı 👍

Çok ama çok isterdim fakat ''wave message'' özel bir arka kapak ile oluyor, o da sadece Nokia'nın müzesinde vardır herhalde.
Youtube'de birkaç video var ama hiçbiri güzel çekememiş ki.

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty, PALA. ve MAERKEK
Hasand.

Hasand.

Üye
Birinci nesil GPRS bağlantı ülke genelinde sonlandırıldı sanıyordum ama çalışmaya devam ediyor. :cool

Telefon beni şaşırtmaya devam ediyor bu arada.Kamerasıyla ilgili hiç ama hiç ümidim yoktu ama baya baya derdinizi anlatacak kadar çekiyormuş.Kalite olarak Nokia 3660 ile aynı.O dönem mobil fotoğrafçılık yoktu zaten MMS için fazlasıyla yeterli.
Tabi ne Bluetooth ne de Kızılötesi bağlantı seçeneği yok bu modelde, Nokia Pop-Port USB kablomu da bulamadım:bilmem:

Ben de bu bahaneyle MMS'i denemiş oldum.
O da son hız çalışıyor arkadaşlar, LG Q6'ya yolladım oradan da upload ettim buyrun.

Nokia 6230i de denediydim 2020 de google caliyordu facebooka bile giriyor sisteminin telefonu tanimasi hatini taktigi telin imeisiyle alakalı örneğin j1 samsunga sony ericson k750i imei atmislar baktim 3g aciliyor

• Beğen
Tepkiler: XXXturi01, DeV/AsA, gonyalı ve 2 diğerleri
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@DeV/AsA yeni video bekliyoruz

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Nokia 6230i de denediydim 2020 de google caliyordu facebooka bile giriyor sisteminin telefonu tanimasi hatini taktigi telin imeisiyle alakalı örneğin j1 samsunga sony ericson k750i imei atmislar baktim 3g aciliyor
Demekki IMEI atarken dikkat etmek gerekmiş. Eski 1g li telin imeisini atsaydilar telefon hatsiz kalırdı.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Hasand.

Hasand.

Üye
  • Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve gonyalı
XXXturi01

XXXturi01

Üye
  • Kahkaha