Netbook için Xp mi Wimdows 8 mi YARDIMMMM!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cagri1177

cagri1177

Üye
    Konu Sahibi
Netbook için Xp mi Wimdows 8 mi YARDIMMMM!!!!!
Arkadaşlar şu an elimde acer netbook var 1gb ram 1.6ghz işlemci 533mhz fsb intel atom neyse şu an buna win 8 yükledim ve içindeki orjinal win7den daha hızlı özellikle açılması ama yinede klasörleri açarken bekliyorum yükleniyor bilirsiniz.. acaba işlem hızını artırmak için xp yüklemeli miyim yardım edin çok teşekkür ederim :))

ANIL

ANIL

Admin
Bence geçmene gerek yok. Hızlı olması için en önemli parça harddisk xpde pek bir şey değişceğini sanmıyorum. Hdd kaç gb bilmiyorum ama format atarken c sürüsünü küçük tutman yararlı olacaktır. Advanced system care, wise care 365 gibi programları kullanmanı tavsiye ederim :oke:

cagri1177

cagri1177

Üye
    Konu Sahibi
ama şöyle bir sorunum daha var ben age of empires 2 oynuyorum ve kasmıyor hiç ama windows 8 attıktan sonra örneğin şifre yazdığım ekranda falan yazılar görünmüyor sadece tuşa bastığımda görünüp kayboluyor ve biraz da olsa kastığını fark ettim bunun için atmama gerek varmı peki :)

ANIL

ANIL

Admin
Yani bu sana kalmış bir şey seni rahatsız ediyorsa tabiki xpye dönebilirsin daha rahat oynamak için :oke:

cagri1177

cagri1177

Üye
    Konu Sahibi
gerçekten çok yardımcı oldun kardeşim teşekkür ederim :)

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
W8 kurup görselliği düşürürsen 1gb ram iyi bir performans almana yeter. 512 mb ram e kadar xp daha iyi diyebilirim ama 1 gb ve üzerinde w7 ve w8 iyi çalışır, tabi dediğim gibi görselliği düşürnek lazım.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
niyeki benim netbookumda windows 7 starter yüklü yanına aero yaması ve arka plan değiştirme yaması kurdum tam windows 7 oldu hiçbir eksiği yok şimdi.
http://www.maxicep.com/windows-isle...r-home-basic-aero-yapma-100-cozum-548709.html

W7 starter yerine normal w7 yüklesen daha randımanlı olur. Ayrıca starter ı 512 mb ramli netbooklarda kullandın mı bilemiyorum ama fena kasıyor. W7 starter ın tek artısı normal bir windows sürümünden çok daha ucuz olması. Bu yüzden netbooklarda en yüksek maliyet olan işletim sistemi için uygun bir çözüm olarak kullanılıyor.

mrt-06

mrt-06

Üye
dediğim gibi benim netbookumda win 7 starter yüklü kasmıyor diğer sürümlere göre daha hafif bir sistem olarak biliyorum gerek aero olmaması control paneli olmaması ve windows medya center tv kaydı özellikleri yok oyüzden daha hafif bir sistem olduğunu biliyorum.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Olay zaten aeroda. Normal w7 nin görüntü özelliklerini kısarsan xp den bile daha randımanlı çalışıyor.

mrt-06

mrt-06

Üye
tmm bende onu diyorum :)

cagri1177

cagri1177

Üye
    Konu Sahibi
win 8in tüm görsellik ayarlarını en alt düzüeye indirdim ancak hala aynı sorunlarla karşılaşıyorum arkaşaşlar sonuçta xp daha hafif bir işletim sistemi olduğu için kasmaz diye düşündüm çünkü bir bilgisayarıma bile girdiğimde açılması için 2 3sn beklemem gerekiyor ben bunu en aza indirmek istiyorum yardımlarınızla

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
En temizi o donanıma windows xp (sp3) gider.

cagri1177

cagri1177

Üye
    Konu Sahibi
bende öyle düşündüm kardeşim ama umarım işe yarar

mrt-06

mrt-06

Üye
bende öyle düşündüm kardeşim ama umarım işe yarar
kardeş atom n270 çıktığında yani ilk netbooklar işlemci gücü çok düşüktü oyüzden linuxun netbooklar için ürettiği sürümü var onu kur senin atom işlemcin n570 altı ise yani 1 çekirdekli ise linuxu kur eğer benimki gibi n570 üstü yani atom n2600-n2800-n570 bunlardan biri ise win 7 starter veya home pr. kurmanı öneririm

cagri1177

cagri1177

Üye
    Konu Sahibi
evet kardeşim n270 linux deneyebilirim ancak windowstan aldığım verimi alırmıyım bu sefer de o sorun var :)

cagri1177

cagri1177

Üye
    Konu Sahibi
ben bir klasörü açarken mesela video dolu bir klasörüm var klasörü açarken baya bekliyor 3 4 sn falan ben bunu istemiyorum yani hızlı olmalı bunun içinde hafif bir işletim sistemi kurmalıyım diye düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt