N95 8Gb Batarya Sorunu Bir Türlü Çözemedim Ltfn Yardım ..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ufkraider

ufkraider

Üye
    Konu Sahibi
N95 8Gb Batarya Sorunu Bir Türlü Çözemedim Ltfn Yardım ..
Arkadaşlar bi kaç hafta önce 2.el n95 8gb aldım içinde bl-5f batarya geldi biliyorum bu düz n95 bataryası . Neyse ben 8gb için

olan bl-6f bataryalardan 2 tane aldım yedek amaçlı . içinde gelen bl-5f batarya normal bi kullanımla ( günde 1.5 - 2 saat kulaklıkla

müzik dinleme vs... ) 1.5 gün falan gidiyor gel gelelim bl-6f bataryayı takınca 1 gün dahi gitmiyor bi kaç saat gittiği oluyor 7 diş
an batarya yavaş yavaş değil birden bitip batarya zayıf diyor . şarj la 10dakika kullanılamıyor . Yine şarjla 15 dakika wi-fi

kullansam batarya zayıf diyor . Film atıyım öyle deniyim dedim 10 dakika izleyemedim . ( bl 5f de 45 dakika civarı film izledim ) .

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.. ( forumda aradım ama tam bir cevap bulamadım )
ayrıca şebeke gsm modunda , ekran parlaklığı yarıda , ilk şarj 12 saat yaptım ( kimi insan gereksiz der ama ne olur ne olmaz dedim )
bir de bl 5f bataryanın şarj olma süresi 1.5 saat gibiyken bl 6f 1 saatten daha az sürede batarya dolu diyor . Acaba batarya tam dolmoyur olabilir mi ?

Lütfen Yardım Edin Arkadaşlar ........

gokotu

gokotu

Üye
Batarya çakmadır çakma bataryalar öyle oluyo

ufkraider

ufkraider

Üye
    Konu Sahibi
Peki Tavsiyen Nedir kardş batarya olarak

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Aynı sorun benim n73 tede var orjinal batarya benimkisi hemde nokianin bu s60v3 seri telefonlarının çoğunda bu sorun var ya batarya şişiyor yada şarj dayanmıyor

gokotu

gokotu

Üye
Batarya şişmişse ömrü bitmiştir ama iON Battery Timer indirirseniz işe yarayabilir %kaç olduğunı görmek için pilin

ufkraider

ufkraider

Üye
    Konu Sahibi
batarya şismedi üstelik 0 batarya ama gel gelelim şarjı cok az dayanıyor 5F heleki 0 6F batarya ise 1 saat anca gidiyor 5F olan da en fazla 5-6 saat :S

gokotu

gokotu

Üye
Telefonun verdiği değerlere bakmaları lazım teknik serviste. Yada mesela modem/bluetooth falan çık bırakıyosan oda çok şarj yer hele birazda güçlendirdiysen

bayon

Üye
ben orjinal almıştım teknik servisten zamanında 60 liraya 3 günden fazla gidiyodu çakma batarya da ise 4 saat seninki de çakmadir

ufkraider

ufkraider

Üye
    Konu Sahibi
ben orjinal almıştım teknik servisten zamanında 60 liraya 3 günden fazla gidiyodu çakma batarya da ise 4 saat seninki de çakmadir

Sanırım Senin dediğin gibi batarya en iyi giden 5 F chine malı yani msj kısık ekran ayarlarında 1 gün en fazla gidiyor peki piyasada baktım ama hep çeşit çeşit marka bataryalarla dolu ACABA BANA ÖNEREBİLİCEĞİN 5 F ORJİNAL 2-3 GÜN giden batarya önerebilirmisin burdan resmini görmem yeterli teşekkürler ...

Fatih.33

Üye
kards bnde gecen gün btarya aldm bnim N95 bl-6f vardi sarji 1.5 2 gün gdyodu sora bu btrya btti 1 saat ble gtmyodu.gttm yeni bi btarya aldm bl-5f 12 saat sarj ettm ayni snin gbi ama btarya ful doluykn birdn btarya zayif diyo.anlicgn cakma btarya.orjinalni sordum.orjinalini bulamazsn ama orjnalne en yakini 35 tl dedi. Turbo günclendrlmis btarya da var o da 15 tl dedi.suan telfndan yaziyorum we tel sarjda.

bayon

Üye
kards bnde gecen gün btarya aldm bnim N95 bl-6f vardi sarji 1.5 2 gün gdyodu sora bu btrya btti 1 saat ble gtmyodu.gttm yeni bi btarya aldm bl-5f 12 saat sarj ettm ayni snin gbi ama btarya ful doluykn birdn btarya zayif diyo.anlicgn cakma btarya.orjinalni sordum.orjinalini bulamazsn ama orjnalne en yakini 35 tl dedi. Turbo günclendrlmis btarya da var o da 15 tl dedi.suan telfndan yaziyorum we tel sarjda.

orjinalini teknik servislerde bulabilirsin ve piyasaya göre daha ucuza özellikle de teleserviste telefonu bırakmadan alabilirsin

AHKE

AHKE

Üye
gabriel arkadaşım teknik servislerde yani teleservisinde ne kadardır bl 6f

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt