N9 PR 1.2 Güncelleştirmesi Geldi! - Yenilikler (GÜNCELLENDİ ! )

Sponsorlu Bağlantılar

frankendream

Üye
    Konu Sahibi
N9 PR 1.2 Güncelleştirmesi Geldi! - Yenilikler (GÜNCELLENDİ ! )

Evet arkadaşlar bilindiği gibi yeni güncelleme dün çıktı. Türkiye'ye gelmemiş sanırım ama cihazım farklı bir ülke çıkışlı olduğu için güncelleme geldiği gibi yükledim.

-En çok beklediğim şey klasör olmasıydı. Tam klasör olmasa da IOS'ta ki gibi olsa da işimi karşılıyor ve gayet memnunum.Bütün oyunlarımı bi klasörde topladım. Aşağıda fazladan yer kaplamıyor en azından.

-Klit ekranında ve ana ekranda facebook ve twitter bildirimleri.

-Kopyala-Yapıştır Gibi düzenleme seçenekleri.

-Videolarınızı düzenleyebilme imkanı.

- Kameraya gelen hızlı flash ayarları erişimi.

-Kameraya gelen zamanlayıcı desteği.

-Dropbox uygulaması.

Bunun dışında sistem daha da hızlanmış. Film izlerken falan kasmıyor. (Aslında Open Video Player) ile alt yazı açtığımızda hafif kasmalar yaşanıyor sonrasında düzeliyor.
Videolu arama desteği gelmiş ama kullanılamıyor henüz ne yazık ki.
DLNA medya paylaşımı.

Arkadaşlar bütün özellikleri bilmiyorum şuan. İstediğiniz özellik varsa söyleyin ekleyeyim. Bir de ben karıştırıp yeni şeyler keşfettikçe ekleyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Sensation ve cnk52

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Sanırım forum sisteminde bir sorun olmalı mesajlarımı düzenleyemiyorum. Gelişmiş seçenekler çıkmıyor. Sinir oldum şimdi. Bi yönetici bakabilir mi? yoksa sorun bende mi?
Bakayım dicem ama isim benzerliği var sadece :)---------işin şakası bir yana, telefonum yarın geliyor. güncellemenin de yeni çıkmış olması iyi oldu, kesinlikle iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: frankendream
cozturk

cozturk

Üye
dostum birşey sorucam.N9 da yüksek çözünürlüklü videoları oynatırken ufak donmalar yaşanıyo diye okumuştum bir kaç yerde.bu sorun güncellemeyle ortadan kalkmış durumdamı ?

frankendream

Üye
    Konu Sahibi
Hemen bakıyorum. Yüksek çözünürlükten kastın. Yani mesela ben shameless'ın 500 MB lık telefona göre baya yüksek çözünürlüklü olan halini izlerken alt yazı açmadan sorun olmuyor. Alt yazı açınca da çok az kasıyor.

borno_vali

Üye
Türkiye'de satılan cihazlar için güncelleme ne zaman çıkacak acaba merak ediyorum

cptaincnr

cptaincnr

Üye
Benim N9 da yurtdışı girişli ancak uygulama yöneticisinden güncellemelere baktığımda cihaz güncel diyor anlamadım bu işi :S

cnk52

Üye
Nasıl Türkiye'ye gelmediyse, her ülkeye de güncelleme gelmedi. Biraz bekleyin, N9 gibi bir cihazı güncellemesini geciktireceklerini zannetmiyorum.

cptaincnr

cptaincnr

Üye
Nasıl Türkiye'ye gelmediyse, her ülkeye de güncelleme gelmedi. Biraz bekleyin, N9 gibi bir cihazı güncellemesini geciktireceklerini zannetmiyorum.

İşşin ilginci ben İsveç en aldım biliyorsunuz zaten Finlandıiya üretimli teleefon. İskandinav bölgesinde ilk etapta yayımlanmıştır diye düşündüm güncellemenin ama dediğin gibi beklemekten başka şansımız yok tabi..

----------Eklendi @ 11:58:59 ---------- Yazıldı @ 11:58:01 ----------

Evet arkadaşlar bilindiği gibi yeni güncelleme dün çıktı. Türkiye'ye gelmemiş sanırım ama cihazım farklı bir ülke çıkışlı olduğu için güncelleme geldiği gibi yükledim.Resimleri yüklüyorum şuan. Hemen yayınlamayacaktım ama konuyu düzenleyemedim bi tuhaf oldu. Neyse düzenliyorum şimdi.

----------Eklendi @ 19:22:36 ---------- Yazıldı @ 19:05:38 ----------

En çok beklediğim şey klasör olmasıydı. Tam klasör olmasa da IOS'ta ki gibi olsa da işimi karşılıyor ve gayet memnunum.Bütün oyunlarımı bi klasörde topladım. Aşağıda fazladan yer kaplamıyor en azından.-Klit ekranında ve ana ekranda facebook ve twitter bildirimleri. Sanırım forum sisteminde bir sorun olmalı mesajlarımı düzenleyemiyorum. Gelişmiş seçenekler çıkmıyor. Sinir oldum şimdi. Bi yönetici bakabilir mi? yoksa sorun bende mi?

Hangi ülkeden aldın telefonu? Ben İsveç ten aldım henüz güncelleme düşmedi

cozturk

cozturk

Üye
Tür: Avi
Süre: 02:02:16
Bit Değeri:126 kbps
Boyutlar:640x272
Boyut 700mb

Süre: 02:00:10
Bit Değeri:128 kbps
Boyutlar:592x320
Boyut:700mb

bu formatlardaki filmlerde donma yaşanıyormu?

frankendream

Üye
    Konu Sahibi
İşşin ilginci ben İsveç en aldım biliyorsunuz zaten Finlandıiya üretimli teleefon. İskandinav bölgesinde ilk etapta yayımlanmıştır diye düşündüm güncellemenin ama dediğin gibi beklemekten başka şansımız yok tabi..

----------Eklendi @ 11:58:59 ---------- Yazıldı @ 11:58:01 ----------

Hangi ülkeden aldın telefonu? Ben İsveç ten aldım henüz güncelleme düşmedi

Rusya'dan aldım ben.

----------Eklendi @ 17:20:58 ---------- Yazıldı @ 17:20:31 ----------

Süre: 02:02:16
Bit Değeri:126 kbps
Boyutlar:640x272
Boyut 700mb

Süre: 02:00:10
Bit Değeri:128 kbps
Boyutlar:592x320
Boyut:700mb

bu formatlardaki filmlerde donma yaşanıyormu?

Bakıyorum hemen.

----------Eklendi @ 17:36:38 ---------- Yazıldı @ 17:20:58 ----------

Kendi video oynatıcısında kesinlikle sorun yok. Hiç kasma yapmıyor. Open Video Player'da da altyazı olmadan kesinlikle kasmıyor. Ama alt yazı olunca bir 5 dk çok az kasma yaşanıyor. Sonrası normal. :D

viceroy34

viceroy34

Üye
Merhaba arkadaşlar bende meego yu denemek için n9 aldım cihaz kasa olarak çok güzel ve kullanışlı hemen hemen tüm işletim sistemlerini kullandım tabii android bayağı ileride şu an inkar edemeyiz.Bakalım güncellemeyi bekliyorum bayağı düzeltmeler yapılmış cihazım yurtdışı cihazı pr.1.1 güncelleme yok diyor acaba yüklmeyi beklemeden navfirim ile flsahlasak bir sıkıntı olurmu yapan bilen varsa cevap yazarsanız sevinirim. Saygılarımla

frankendream

Üye
    Konu Sahibi
Yurt dışından almış olabilirsin. Ama eğer o ülkede çıkmadıysa biraz beklemelisin. Çıkar en kısa sürede. Bir de flashlayan insanlar gördüm farklı ülkenin numarasıyla ama ileride sorunlar çıkabilir. Kendi ülkeninkini beklesen daha hayırlı olur senin için.

Resimleri güncelledim arkadaşlar. Daha çok özellik ekledim. Eklememi istediğiniz özellikler varsa bildirin lütfen.

borno_vali

Üye
nokia tr için güncelleme yayınlanmış durumda. =# kontrol edebilirsiniz.

frankendream

Üye
    Konu Sahibi
Evet bende navifirmde gördüm. Cihazlara da bildirim gelmesi lazım. Bi wirelesstan güncellemeleri kontrol edin.

borno_vali

Üye
Evet bende navifirmde gördüm. Cihazlara da bildirim gelmesi lazım. Bi wirelesstan güncellemeleri kontrol edin.

wirelesste uzun süreli kontrol yapıyor ama sonuç yok hata da yok anlamadım.en verimlisi wireless diye not düşmüş zaten nokianın sitesinde

mh.

mh.

Üye
arkadaşlar bende güncelleme çıktı.
bunları uygulayarak yükleyebilirsiniz. güle güle kullanın.

Telefonunuzun yazılımı ya da uygulamalarınız için güncellemeler hazır olduğunda telefonunuz sizi bilgilendirir. Telefon yazılımınız için bir güncelleme hazır olduğunda, Etkinlikler görünümünde simgesiyle bir bildirim mesajı görüntülenir. Uygulamalar için güncellemeler ise simgesiyle gösterilir. Mevcut güncellemeyi görmek ve yüklemek için bildirim mesajını seçin.

Ayrıca güncellemeleri elle de kontrol edebilirsiniz

1- Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları yönet'i seçin.
2- Kullanılabilir güncellemeleri görmek için Güncellemeler sekmesini açarak ekrandaki talimatları uygulayın.

Not: Güncellemeler için Wi-Fi kullanmanız ve öncesinde Nokia Link kullanarak bir yedek oluşturmanız önerilir.

ceycaduda

Üye
Türkiye' ye ne zaman gelecek bir bilginiz var mı ?

blackdevilx

blackdevilx

Üye
bende akşam güncelledim :) WinFlasher ile pek bi degişiklik yok sadece iyileştirme var çogu yerde...

salihk

salihk

Emekli Yönetici
Arkadaşlar Müjde vermek istiyorum sizlere beklenen güncelleme geldi nokia Software updaterla Güncelleme göründü yanlız cihazdan baktıgımızda güncelleme görünmüyor bilginize

----------Eklendi @ 21:17:43 ---------- Yazıldı @ 21:13:52 ----------

Not : yükleme yapacaksanız İlk önce Nokia Link ile bir yedek almanızı öneririm !!

• Beğen
Tepkiler: pRime.

borno_vali

Üye
Arkadaşlar Müjde vermek istiyorum sizlere beklenen güncelleme geldi nokia Software updaterla Güncelleme göründü yanlız cihazdan baktıgımızda güncelleme görünmüyor bilginize

----------Eklendi @ 21:17:43 ---------- Yazıldı @ 21:13:52 ----------

Not : yükleme yapacaksanız İlk önce Nokia Link ile bir yedek almanızı öneririm !!

arkadaşım yazılım yüklemeye geçme esnasında usb bağlantı hatası veriyor."Cihazınız farklı usb moddaysa ovi suite, pc suite, nokia default modu seçtiğinizden emin olun şeklinde bir uyarı veriyor.bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Üst Alt